Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 6. 2019 12:49

Děkuji za mou citaci :).
Ano, RB prozatím skutečně bere výběry z atm skrz Curve jako net platbu, tedy bez úroků, s bonusem (narozdíl od dobití Revolut, kde to Curve nemá jak změnit, když je daný MCC kód u RB ve výjimkách a Curve jej předává). Testovací dva mé výběry byly do 1000 Kč, oba z ČSOB bankomatu, jednou přímo s podkladovou Mall, podruhé s podkladovou Hello a pak za pár dní gbit na Mall. Snad jim to v RB vydrží :)
Pro neznalé ale připomínám ustanovení z FUP a Terms of use od Curve, kdy je stanoveno, že výběry kreditkou z ATM nad 200GBP, tedy necelých 6000 Kč za měsíc, může být ze strany Curve zatíženo poplatkem 2% (u debetních karet toto neplatí). Takže na výraznější rýžování bonusů kreditek jen skrz ATM výběry Curve karta moc není :).
Naposledy upravil minarjo dne 14. 6. 2019 12:55, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Schwarzie 14. 6. 2019 12:52

A1rh- píše: ahoj, nevyzkoušel jsi to už?

Vybral jsem jenom CRV z Hello kreditky, ale ještě nemám výpis, takže nevím, jak to bude s úroky. Počítám ale, že Hellokreditku na konci měsíce splatím a tím se doufám vyhnu veškerým úrokům a poplatkům. Vybrat CRV z Mall kreditky se nechystám.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 6. 2019 12:59

Klidně se Schwarzie chystej, RB skutečně zatím Curve výběr bere jako net platbu s bonusem.

A u Hello kreditky nevidím důvod proč by tomu mělo být při atm výběru jinak, v nových podmínkách z bonusů a bezúročného období vyloučili jen dobíjení předplacených karet, o bankomatech žádná zmínka, takže myslím že jako dosud s bonusem, bez úroků, jako v RB se to snad dál bude tvářit jako net platba kartou.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod A1rh- 14. 6. 2019 19:14

Toto se týká jen cashbacku u obchodníka nebo lze aplikovat i na výběr z ATM?

Your card issuer can also see whether or not you have withdrawn cash. Please be aware of cash withdrawal or cash advance fees applicable to your payment card. We recommend checking your card issuer's terms and conditions for whether any fees apply.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 6. 2019 19:19

Určitě se toto Curve varování týká právě především výběrů z ATM. Ale RB (a snad i Hello, to uvidím na zlomu měsíce) u kreditek zatím MCC kód "výběr z ATM" z bonusů pryč nefiltruje, filtrují jen "dobití předplacených karet", jak jsem experimentálně právě dnes z výpisu RB zjistil.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 15. 6. 2019 13:31

retron píše:Curve Cash nový cashback program je venku, stáhněte si novou apku.
Ve zkratce:
Curve Blue
1% okamžitý cashback Curve Cash prvních 90 dnů od registrace*, výběr ze tří obchodníků

* zákazníci, kteří se registrovali před 16. únorem 2018 pokračují dále dle starého Rewards programu, pokud chtějí přejit na Curve Cash, kontaktujte support a získáte 1% okamžitý cashback Curve Cash prvních 90 dnů s výběrem ze 3 obchodníků.

Co je starý rewards program? Takže i pro původní Commercial karty je možné přejít na Curve Cash?
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 15. 6. 2019 14:54

Původní Rewards program pro karty objednané do 16. února 2018:
https://www.curve.app/en/reward-retailers

Ano lze přejít na 3měs. trial období, buď v appce pokud vam to jde anebo kontaktovat support s tím, že chcete přejít na Curve Cash
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 15. 6. 2019 17:25

Vrací vůbec Curve Rewards za nákupy v Česku? Má s tím někdo zkušenosti?
Pokud na zkoušku požádám o Curve Cash, je pak možné po 3 měsícíh přejít zpět na Rewards?

-- 15. 6. 2019 18:29 --

Aha, tak myslím rychleji než čtu, na druhou otázku je odpověď přímo v letáku, že přejít zpět na Rewards není možné :(
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cz01 15. 6. 2019 17:31

Zpět přejít možné není a na 3 měsíce zkouška je o ničem, ale zároveň i starý program je nanic, zde u nás. Škoda, že basic účet nemá neomezené jednoho obchodníka a vyšší programy více.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 6. 2019 20:51

retron píše:Původní Rewards program pro karty objednané do 16. února 2018:
https://www.curve.app/en/reward-retailers

Ano lze přejít na 3měs. trial období, buď v appce pokud vam to jde anebo kontaktovat support s tím, že chcete přejít na Curve Cash


¨Mám Curve Black Legacy (před únorem 2018) a Curve Rewards program. Můžu přejít na Curve Blue a dostanu 3 měsíce trial?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod komit 15. 6. 2019 22:33

Nemáte někdo info ohledně podpory karet Diners Club?
komit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 6. 2019 22:52

Curve Blue kartu mám cca půl roku a co oni teď s velkou slávou představují jako "Curve Cash" bonusový program mi na ní fungovalo už tehdy (tedy výběr až 3 obchodníků, pak 90 dní od aktivace Curve z plateb u nich 1% přičítáno na virtuální podkladovou kartu Curve rewards). Tedy nechápu, co pro Curve Blue je teď nově, myslím že nic, když před půl rokem stejně a i v aplikaci to vidím stejně, tedy že 90 dní už uplynulo a šlus :). Navíc v Curve aplikaci v menu Connect je to stále pojmenováno jako Curve cashback a ne cash, virtuální podkladová karta se stále jmenuje Curve rewards....mají v té své terminologii tedy bordel :).

Ale mám dobrou zprávu, u českých obchodníků tento bonus také funguje (už v období únor až duben letos fungoval, kdy to měl aktivní já). Já zvolil Tesco, Lidl a Ikea, v reálu několikrát platil v Tesco a Lidl a vždy 1% přiznáno (u všech obchodů těchto značek, byl jsem v různých). Ikea jsem za těch 90 dní vyzkoušet nestihl, tam fakt často nechodím :). Ono pro ČR snad v úvahu připadají jen tito 3, už nevím jaké jiné v ČR použitelné tam byly, myslím že ještě HM.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod bodyczech 16. 6. 2019 07:56

Tak ono v podstatě je úplně jedno, že návrat ku Curve Rewards je po zkoušce Curve Cash znemožněn, protože program CRV Rewards je u nás k ničemu a vzhledem k nabídkám přechodu se s jeho rozvojem do budoucna moc nepočítá...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 16. 6. 2019 10:06

retron píše:Ano lze přejít na 3měs. trial období, buď v appce pokud vam to jde anebo kontaktovat support s tím, že chcete přejít na Curve Cash


Můžu mít 3měs. trail období, když mám kartu Black Legacy, ale klientem Curve jsem byl už před tím 16.únorem?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 16. 6. 2019 10:15

Lafayette: Pokud splňujete Curve Legacy Black a jste na původním Curve Rewards, máte 3 možnosti:
Nechat to jak to je (doporučuji, na Curve Legacy Black se nelze vracet jakmile se opustí)
Přejít na Curve Black a získat Curve Cash
Přejít na Curve Blue a získat 90 dní Curve Cash

komit: podpora Diners Club karet je ve střednědobém plánu, více info nemám

minarjo: pro držitele Curve Blue po 16.2.2018 se nic moc nemění, pouze se Curve Cashback přejmenoval na Curve Cash. Rewards karta v seznamu karet zůstává stejná pro všechny i nadále a čerpání cashbacku se uplatňuje právě přes ní. Změna se týká držitelů karet před tímto datem, kdy mohou přejít z Rewards programu, který pro nás, jak zmiňuje bodyczech, příliš atraktivní nebyl zkušebně na Curve Cash. Motivace je samozřejmě nalákat na Curve Black, případně Metal, kde těch zvýhodněných obchodníků je až 6. Doporučuji počkat do příštího týdne, kdy se seznam podporovaných obchodníků rozšíří. Zdůrazňuji, že vybrané 3 obchodníky nelze (minimálně prozatím) měnit!
Pro někoho, hlavně předplatitele služeb, může být zajímavé i zvýhodnění na Netflix, Spotify, Apple, Uber a Amazon:
https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... _site=true

Pro info: Curve karta aktuálně dorazí do 9ti dní od objednání. Kdyby měl někdo zájem o bonus, napište mi do zpráv.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků