Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod goropes 13. 11. 2023 11:43

mně to cashback u Unicreditu (akce ušetřete 3%) u většiny plateb dávalo.
nejspíš záleželo na typu transakce, ale u většiny běžných nákupů mi to odměnu vyplatilo (alespoň do října 2023, teď už mi akce Unicredit skončila, tak poslední měsíc nevím).
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 13. 11. 2023 12:35

jj, ta akce s 3% fungovala pod CRV bez problémů. Bohužel, už mi taky skončila, ale krásných 6.000 ;-)
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod morgRing 17. 11. 2023 10:41

retron píše:No asi se někdo z nás bude muset obětovat a zkusit to, jelikož ani teď nezpoplatňují to, co by dle podmínek resp. FUP měli.

Dnes jsem se obětoval nedobrovolně, nějak jsem ty změny moc nečetl a dobře mi tak. Za výběr 400,- z bankomatu naúčtovali 56,74 což jsou zhruba ty 2€. Málem mi vypadly oči, ale co už. Tak jsem jim přispěl, poprvé a naposled. Tím ale padá jedna z výhod Curve, že z výběru dělal internetovou platbu. Za ty peníze pochybuju, že to někdo příčetnej bude používat, pokud se nechytne na nevědomost jako já.
morgRing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hannys85 17. 11. 2023 10:59

Jak to bude fungovat v případě výběru např. 10 tisíc z podkladové kreditky s úvěrovým rámcem 10 tisíc ? Nepustí mě to díky poplatku vůběc do výběru anebo to přebuší o poplatek ten úvěrový limit ?

PS: Díky curve poplatku už přestává být definitvně výhodná na výběry už i mbank eshop kreditka, co ? Jelikož z revolut bonus nedává, teď padlo curve a mám pocit, že mall pay už tím snad nejde ani hradit...
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 17. 11. 2023 11:12

Řekl bych, že takový výběr neprojde pro nedostatečný zůstatek.

Jak jsi přišel na to, že mKreditka eShop nedává bonus za Revolut?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod hannys85 17. 11. 2023 11:45

Já žil celou dobu v domění, že ne. Využíval jsem hlavně výbery přes CRV. Mám celkem respekt z toho, že můžou Revolutku bloknout v případě nadužívání ve formě dobíjení z kreditek a přeposílání peněz zpět na BÚ.
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 17. 11. 2023 12:07

Ten respekt z bloknutí je na místě, člověk musí Revolut používat s rozumem a nic nepřehánět :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod vklatil11 17. 11. 2023 13:30

Teď jsem reklamoval u Hello bank úrok a pojištění, které jsem měl ve vypisu a napsali mi, že je to za platbu přes Curve v Lidlu v Německu že je to transakce s MCC 8999, která spadá do výluk z bezúročného období - že by měl Lidl takto specifický MCC... Stalo se to již někomu? Bohužel mají ve výlukách Curve jako takovou, ale u žádné platby mi zatím nikdy nic nenaůčtovali.
vklatil11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 17. 11. 2023 14:16

HB má ve výjimkách z bezúročného období platby přes Curve, reklamaci ti tedy zamítli zcela oprávněně. Pokud ti doteď nic neúčtovali za takové platby, tak jsi patřil mezi "šťastlivce".

Proč jsi vlastně platil v Německu pomocí Curve s podkladovou kreditkou HB? Při přímé platbě kreditkou HB bys měl naprosto stejný kurz jako přes Curve, o víkendu dokonce lepší kurz.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod d1vine 17. 11. 2023 15:01

Prosím Vás, stalo se už někomu to, že zaplatil online (např. přes Booking jako já) a Curve karta reálně strhla mnohem více než by měla a než je uvedeno?
Platil jsem za ubytování, které mělo stát 477.94 AED (cca 2940 Kč), jak lze vidět na screenshotu, ale strhlo se mi 14015 Kč. Psal jsem už hotelu na booking (zatím bez odpovědi), zda se nejedná o nějaký bezpečnostní deposit proti škodám, ale moc se mi to nezdá, jelikož to většinou bývá max €100-200. Zároveň jsem všude potvrzoval částku 477.94 AED (cca 2940 Kč) a dokonce to lze vidět i na screenshotu z Curve. Přijde mi to spíš jako nějaká chyba ze strany Curve..
Přílohy
curve_chyba.jpg
d1vine
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 17. 11. 2023 15:21

Pokud máš tu částku 14015Kč skutečně blokovanou i v UCB (nejedná se tedy jen o špatně zobrazenou částku v appce Curve) a na Booking.com nejsou u toho hotelu uvedeny nějaké "speciální" rezervační podmínky, tak bych to reklamoval u Curve.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 11. 2023 15:56

Nevím, ale na té obrazovce je částka v AED správně a kurz taky správně, takže bych to taky viděl na chybu Crv. Jak píše Milos, podíval bych se, co je strženo/blokováno na podkladové kartě a pak to případně řešil.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod d1vine 17. 11. 2023 16:13

V Unicredit vidím, že je 14015 Kč zablokováno.
Psal jsem už na podporu Curve, ale bojím se trochu rychlosti odezvy, jak jsem pročítal problémy jiných členů tady.
Mám i možnost rezervaci u Bookingu bezplatně zrušit, ale nechci v tom radši dělat ještě větší guláš, protože je tam riziko, že mi vrátí jen těch 477.94 AED a zbytek zůstane viset někde v neznámu.:lol:
d1vine
Návštěvník

Odeslat příspěvekod morgRing 17. 11. 2023 17:14

Napsat nebo radši rovnou zavolat do Unicredit, vysvětlit situaci, ať celou částku bloknou? Jen tak přijít o 11 litrů je celkem masakr.
morgRing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petrmegac 17. 11. 2023 17:40

Mám takový dotaz, špatně se mi v cenících orientuje, pochopil jsem dobře že u Curve je kurzová přirážka při směně nad 200€ a u Revolutu je až při směně nad 25 000Kč? Při platbě v zahraničním eshopu. Přemýšlím kterou kartu použít na německý amazon.
petrmegac
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka