Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 11. 2023 13:37

Stejně v tom mají nějaký bordel - teď jsem zkoušel platbu s konverzí z Kč do EUR a 1 % příplatek je tam pořád, ač od 15. listopadu tam být již neměl...
Currency Conversion Fee (for purchases and ATM withdrawals over the weekend or public holidays):
If the currency of your payment source and the transaction you are making are different:
we do not apply any surcharge in addition to the Currency Conversion Fee (see above) or the Foreign ATM Withdrawal Fees (see below) where the currency of your payment source is EUR, GBP or USD; or
● we charge 1% in addition to the Currency Conversion Fee (see above) or the Foreign ATM Withdrawal Fees (see below) where the currency of your payment source is in any other currency.

Screenshot_20231118_132748_Curve.png
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Rupizhnjaak 18. 11. 2023 14:46

Od 15. listopadu se snížil poplatek z 1.5% na 1%, rušit ho nebylo v plánu.
Rupizhnjaak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 18. 11. 2023 15:07

Dle nového ceníku by se ale ten víkendový příplatek 1% neměl týkat podkladových karet v měně EUR, GBP a USD.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Rupizhnjaak 18. 11. 2023 15:09

Pokud i měna transakce je jedna z těch tří ;-)
Ale koukám, že to v tom ceníku je opravdu naformulováno blbě. To, co píšu já, jsem četl asi v předcházející verzi. Tak teď nevím...
Ale zde https://help.curve.com/en_us/how-does-curve-save-me-money-abroad-HyquHdnUu to píšou jasně, obě měny musí být GBP, USD nebo EUR, aby to bylo bez poplatku.
Rupizhnjaak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 18. 11. 2023 15:28

Do ceníku ale tuto důležitou informaci jaksi nedali...
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod d1vine 18. 11. 2023 15:35

d1vine píše:Prosím Vás, stalo se už někomu to, že zaplatil online (např. přes Booking jako já) a Curve karta reálně strhla mnohem více než by měla a než je uvedeno?
Platil jsem za ubytování, které mělo stát 477.94 AED (cca 2940 Kč), jak lze vidět na screenshotu, ale strhlo se mi 14015 Kč. Psal jsem už hotelu na booking (zatím bez odpovědi), zda se nejedná o nějaký bezpečnostní deposit proti škodám, ale moc se mi to nezdá, jelikož to většinou bývá max €100-200. Zároveň jsem všude potvrzoval částku 477.94 AED (cca 2940 Kč) a dokonce to lze vidět i na screenshotu z Curve. Přijde mi to spíš jako nějaká chyba ze strany Curve..

Z Curve mi právě refundovali rozdíl. Psal jsem jim 2x email, 2x zprávu v appce. Krom automatické odpovědi bota neodepsali nikde, jen následně beze slov refundovali. V Unicredit je stále bloknutá částka 14015 Kč, ale předpokládám, že se to po víkendu změní.
Pro mě cenná zkušenost, do budoucna se budu snažit nemít na účtu zbytečně moc peněz, aby mi je Curve nestáhlo - mohlo se jednat totiž i o mnohem vyšší částku, která by mi třeba chyběla v daný moment.
Přílohy
Curve_refund_2.jpg
Curve_refund.jpg
Naposledy upravil d1vine dne 18. 11. 2023 16:49, celkově upraveno 1
d1vine
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 18. 11. 2023 15:42

Tak třeba ti dodatečně ještě napíšou a vysvětlí, jak ta chyba vznikla. Tu refundaci mohl klidně provést nějaký jejich automatický kontrolní systém.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod čulibrk 18. 11. 2023 22:03

Už někdo vybíral z ATM a pokud ano, jaký byl poplatek?
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 18. 11. 2023 23:19

Stačí se podívat o dvě stránky zpět viewtopic.php?p=13615683#p13615683, kde @morgRing psal o výběru z ATM s poplatkem 2EUR, což je v souladu s novým ceníkem.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod jujec 20. 11. 2023 09:09

10. listopadu, tedy ještě v době platnosti starého ceníku, jsem vybíral z bankomatu 5.600 Kč. To se zaúčtovalo na kreditní podkladovou kartu. Tento víkend jsem dělal GBiT na jinou, rovněž kreditní kartu, a nově se mi změnila stržená částka na 5.714,16 Kč. Napsal jsem na podporu a čekám na vysvětlení, resp. na vrácení rozdílu...
Jo a pokud se nepletu, v tarifu standard mají být už nově povoleny 3 podkladové karty, mně ale ta 3. nejde přidat. Nebo to čtu blbě?
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 20. 11. 2023 09:32

Čteš to dobře. Při neúspěšném přidávání té třetí karty ti to něco hlásí, třeba že byl překročen počet karet?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod TimDytek 20. 11. 2023 10:30

Ahoj, netušíte někdo, jak to je teď s tím "Access to fair FX rates" "€250 per 30 rolling days" jestli už to začali uplatňovat?
Potřeboval bych udělat transakci, se kterou výrazně překročím tenhle limit a nevím jestli už to teď od 15.11. účtují nebo ne. Protože s tím poplatkem už by to nebylo výhodné. Samozřejmě pokud nikdo nevíte, tak to asi vyzkouším a dal bych vědět. Pro případ, že by to zaúčtovali mám totiž v záloze dvě varianty - buď přejít dočasně na X, kde je vyšší limit a pak udělat gbit na novou kartu co pošlou nebo udělat rovnou gbit na korunovou kartu. Trochu hloupé je, že si budu muset vybrat jen jednu náhradní variantu, protože gbit lze udělat jen jednou ;-)
TimDytek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milos 20. 11. 2023 10:56

Podle pár posledních stránek/příspěvků bych řekl, že Curve už zcela jede podle nového ceníku a všechny nové příplatky účtuje.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod TimDytek 20. 11. 2023 11:42

Hm asi jo. Ještě jsem teď na jejich stránkách našel toto: https://help.curve.com/rolling-limits-Sk5eJaeN6 , kde je i vysvětleno, že toho 15.11. udělali jakýsi reset a útraty počítají od té chvíle.
TimDytek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jujec 20. 11. 2023 14:20

Milos píše:Čteš to dobře. Při neúspěšném přidávání té třetí karty ti to něco hlásí, třeba že byl překročen počet karet?

Ano, přesně tak. A ještě dodám, že mám v aplikaci vloženy 2 karty kreditní a 1 "Curve cash" kartu, ale v době, kdy jsem mohl mít max. 2 karty, jsem to takto běžně provozoval (a běžně jsem si karty odebíral a přidával), takže usuzuji, že ta curve cash se do limitu nepočítá (už jen tím, že nejde odebrat).
jujec
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka