Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gman 30. 11. 2023 14:22

Používal jsem pro placení v zahr. eshopech Hello kreditku která bohužel končí. Mám ještě Curve kartu. Většinou bych se vešel do toho limitu co má teď Curve nastaven 250GBP. Pokud budu platit např. na Amazonu v EUR, tak nechám měnu nastavenou na CZK u podkladové karty? To samé když budu platit přes paypal?
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 30. 11. 2023 15:15

Ano, v Curve u podkladové karty nastav měnu CZK, aby převod na EUR udělala Curve.

V PayPalu musíš mít u Curve karty nastavenou stejnou měnu, jako bude měna platby. Když budeš platit něco v EUR, tak měna musí být nastavena na EUR. Když budeš něco v platit v USD, tak měna musí být nastavena na USD. Jinak by převod měny udělal PayPal, což je nevýhodné.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod HNF-01 30. 11. 2023 15:18

Pěkně to skrouhnou, jen co je pravda... sotva začly platit listopadový limity, končej s pojištěním u Black a Metal... As of 31 December 2023, you will no longer be insured under your Curve premium plan.
A takový to bylo dobrý pojištění. Zvýší počet cashback obchodníků, ale to je nanic.
Subscription Schedule as of 1 January 2024. https://cdn.buttercms.com/poX5xmTjTgODpKdBLYMy
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 30. 11. 2023 20:25

Lze standard karta zrušit i s jednou připojenou vlastní kartou?
Na kartu Cash aktivitu nepřehodím, neboť ji mám vynulovanou a tím pádem poslední mou kartu nejsem schopen v Curve zrušit.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 30. 11. 2023 20:33

Ano lze, podkladové karty v tom nijak nevadí.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod SamerLP 30. 11. 2023 21:08

Aj keď som osobne ešte nemal tú možnosť využiť to poistenie tak mi aj tak nepríde správne, že zrušiť poistenie kvôli možnosti vybrať si viac predajcov s 1% cashbackom.

Hlavne keď napríklad ja osobne som z toho ich zoznamu mal problém vybrať si 6 predajcov. A aj po vybratí som zistil, že aj tak moc neminiem peňazí u tých predajcov.

Zároveň je pri tom cashbacku dosť nevýhoda. Pre príklad, vyberiem si Starbucs, ale odmena mi nepríde, lebo napríklad Starbucs u nás v meste keď platím kartou tak v názve transakcie nemá Starbucs napísané. A keďže zo skúsenosti viem, že cashback registruje len ak v názve transakcie, ako napríklad mám vybraté Tesco, a keď platím v trafike čo je v Tescu a má v názve transakcie napísané aj Tesco tak mi aj tam pripíše cashback :D

Za mňa určite ak zrušiť poistenie tak jedine v prípade ak cashback 1% bude na všetky platby a nie takto limitovaný na určitých predajcov. A napríklad to obmedziť iba max. cashback mesačným limitom.
Napríklad:
Black - max. 10€ cashback - pri 1% to je za platby do max. 1000€
Metal - max. 20€-30€ cashback za mesiac dajme tomu.

V podstate by to dokázalo aspoň trochu splatiť platbu za predplatné. Predsalen zo skúsenosti viem povedať, že čo mám Metal od Januára tohto roka do dnes som dostal zh cashbacku len smiešnych 11€, čo nie je ani hodnota jedného Metal predplatného za mesiac.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod HNF-01 1. 12. 2023 06:26

Pojištění mi zaplatilo 300E za poškození auta z půjčovny minus 50E spoluúčast. A díky jemu jsem při půjčování aut odmítal LDW takže ušetřilo dalších pár stovek.
Zároveň jsem u pojištění léčebných výdajů měl jistotu že budu dealovat s anglickou AXA a ne s pojišťovnou KB což je teď moje jediná option. Limity krytí byly taky luxusní.
No nic, za peníze bych ten Metal teď nechtěl.
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jujec 5. 12. 2023 07:13

Včera jsem zjistil, že pokud přes Curve standard využívám Cashback v obchodě, tak si přirazí ta 2 % i z této platby (celé, ne jen z vybírané částky), tak jen upozorňuji na tuto novou vlastnost.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 5. 12. 2023 08:22

Jojo Curve Card už je na nic.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 12. 2023 11:08

Jo, kamarád už taky končí s cashbackem. Myslím, že Curve už tak nějak přestává dávat smysl.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 12. 2023 11:25

Pro zdejsi komunitu mozna pro platby na terminalu, ktere pro zdrojovou banku se tvari jako platba na netu...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 12. 2023 12:44

Správně, třeba já jsem ji měl vždy pouze a jen za tímto účelem net plateb, takže pro mě žádná omezující změna :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 12. 2023 14:07

Stejně to vidím tak, že obnovenou už nebudu chtít.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod d1vine 5. 12. 2023 15:00

Základní varianta smysl nedává, ale když si člověk pořídí alespoň Black a dělá velké nákupy, tak to smysl dává. Já např. beru stavební materiál z Polska na firmu (např. Castorama má navíc cashback). Nebo mi něco uniká? Těch změn bylo teď hodně.
d1vine
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 5. 12. 2023 21:29

Vracecí kreditky z internetových plateb nemám a standard karta leží již "delší dobu bez použití v šuplíku". Jen mě utvrzujete ve zrušení karty, které jsem chtěl spáchat, jak jsem již psal, po 15. 11., ale zatím nespáchal. Kartu mám již nějaký pátek připravenu ke zrušení ...
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka