Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drpatrik2 9. 11. 2018 08:20

tomaslany píše:Z Revolutu urcite ne.

Myslel jsme z Revolutu přes Curve
drpatrik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomaslany 9. 11. 2018 08:37

Nestudoval jsem to, ale neverim, ze by to Revolut neomezil.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drpatrik2 9. 11. 2018 08:47

Revolut to neomezuje, zkusil jsem a do ATM limitu Revolutu se to nepromitne. Akorát mě zajímá, jak je to D výběry nad 200liber, jestli je Curve zpoplatňuje nebo ne.
drpatrik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomaslany 9. 11. 2018 10:54

Vyzkousej a uvidis. Ja nebudu drazdit, nechci to mit blokovane.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 9. 11. 2018 15:30

Pokud Curve bude delat konverzi, tak plati tato omezeni:
https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... ith-Curve-
https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... sh-abroad-

Pokud bude mena podkladove karty v Curve aplikaci nastavena stejne jako mena bankomatu,
ze ktereho probehne vyber, tak jediny omezeni je tady
https://www.curve.app/fair-use/

A protoze Revolut neni kreditka, tak se poplatek za vyber nad 200GBP nekona.

Na strene Revolutu nevidim duvod, proc by se mel uplatnit poplatek za vyber nad 200GBP, protoze Curve to zauctuje jako platba po internetu s nejakym cash MCC kodem, ale to Revolut nezpoplatnuje.

Takze omezeni, ktere tu vidim, jsou max 10 vyberu mesicne Curve kartou, pak 0.5GBP poplatek. Denni limit 1000GBP na vyber, (nezverejneny) pomer utrata kartou vs. vybery u Curve karty. Na strane Revolutu je tajny limit na rocni utratu.

Shrnuto, pokud kreditka nema poplatek za dobiti Revolutu, tak tim lze teoreticky obejit omezeni z dobijeni kreditek na strane Curve, a taky lze Revolut vyuzit jako "domestic" kartu v podporovanych menach Curve. (Za predpokladu, ze Revolut nepuzije svindl kurz)
Ladislav_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod trinchin 9. 11. 2018 16:44

Dneska jsem vybíral 3000 přes CRV z bankomatu Unicredit a nabídlo mi to konverzi do domácí měny s neobyčejně výhodným kurzem 25.93 Kč za GBP. Celkově bych zaplatil 115.67 GBP za ten výběr. Ale pořád s poplatkem 0%. Při stejném výběru v říjnu jsem tuto neobyčejně lákavou nabídku nedostal ;-)
trinchin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 9. 11. 2018 17:11

13%?!

Mám čím dál silnější dojem, že DCC úplně zabije mezinárodní použití platebních karet, a to extrémně rychle (ještě tak rok nebo dva), protože bude nakonec bezpečnější platit hotově než být okraden při úplně každém nákupu. Plánovaná regulace DCC má tříleté přechodné období, ta už to těžko zachrání.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 9. 11. 2018 18:34

tomaslany píše:Ja si pamatuji, ze Curve tu nekomu omezila transakcni limity nebo mozna i docasne blokovala kartu kvuli tomu, ze provadel vic vyberu hotovosti nez jinych transakci.


Ano, já jsem měl chvíli zablokovanou kartu kvůli velkému objemu výběrů z ATM. Psal jsem si pak s podporou a byl jsem odblokován s doporučením, abych držel výběry hotovosti pod 10% celkového obratu, ale už je to pár měsíců...
Od té doby vlastně vybírám z ATM minimálně.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 10. 11. 2018 05:31

Aky tajny limit ma revolut?
Inak kopirujem, lebo sa to moze zmenit, tak aby sme tu mali zaznam

Is there a fee to withdraw cash abroad?
Luigi 20 September 2018 13:29
For Curve Blue (free) customers, you can withdraw up to £200 per month with no currency conversion fees. Any amount over this will incur a 1% fee. From the 19th November 2018, for any withdrawal over £200 per month, you will be charged 2% of the amount of the transaction or £2 (whichever is higher).

For Curve Black customers, you can withdraw up to £400 per month with no currency conversion fees. Any amount over £400 will incur a 1% fee. From the 19th November 2018, for any withdrawal over £400 per month, you will be charged 2% of the amount of the transaction or £2 (whichever is higher).

From Fridays at 23:59 to Sundays 23:59, the UK foreign exchange markets are closed. During this time, we take the rate from Friday and charge an additional 0.5% for all transactions made in GBP, EUR and USD and 1% for all other supported currencies. From the 19th November 2018, we will charge an additional 1.5% for all other supported currencies.

-- 10. 11. 2018 06:34 --

Uvedomil si niekto, z coho Curve zije? Jednak poplatky, ktore vyberu od ludi a od obchodnikov za platby kartou. Ale to nie je vsetko.

Kazdy moment maju na uctoch prachy, ktore strhli z podkladoviek, ale napr.este den si ich podrzia, kym ich vyplatia.
A to uz bude pekna sumicka :-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tomaslany 10. 11. 2018 19:23

Nesmysl, na jakych uctech by to drzela a co by z toho mela? Vzdyt jen zprostredkuji platbu, neco jako online platebni brana.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 10. 11. 2018 22:14

fc70 píše:13%?!

Mám čím dál silnější dojem, že DCC úplně zabije mezinárodní použití platebních karet, a to extrémně rychle (ještě tak rok nebo dva), protože bude nakonec bezpečnější platit hotově než být okraden při úplně každém nákupu. Plánovaná regulace DCC má tříleté přechodné období, ta už to těžko zachrání.

Dneska jsem platil předraženou snídani na letišti v Antalyi a přestože na terminálu ani obsluha nepotrvzovala DCC, mám na účtence transakci zaúčtovanou v GBP s dovětkem, že potvrzuji, že jsem měl možnost volby atd.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 11. 11. 2018 00:20

Ses si jisty, ze to obsluha nepotvrdila?
Jinak jsem si vsiml, ze uz i u bezkontaktnich plateb pod 500 (tedy bez PIN) se terminal muze zeptat na DCC.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 11. 11. 2018 07:24

Potvrzuji zkušenost wit.cz s DCC, já z Polska. Potvrdil jsem PLN, obsluha NIC nemačkala a vyjelo, že jsem potvedil CZK.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomaslany 11. 11. 2018 07:48

Me se to stalo v Penny Marketu pri aktivaci nove Curve (prvni platba pres cip), nabidlo to DCC, dal jsem storno a platba probehla pres DCC, slo ale o platbu kolem 30 Kc, tak jsem o moc neprisel. Zajimave, ze kdyz jsem takto par dnu predtim aktivoval v Penny jine dve nove Curve a nabidlo to DCC, tak pri stejnem postupu probehly platby bez DCC. Mozna to bylo i u stejneho terminalu.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 11. 11. 2018 08:15

Hi,

I would like to close my account, (EMAIL).

I have deleted my linked cards in Curve app, but would like to specifically ask you, according to GDPR, to truly delete all previously linked cards in both your live system, database and in backups, preventing possible misuse. And delete all my personnal data.

With 2.0% above 500 GBP plus 1.5% markup in the weekend, I have no use for the card.
Previous 1% fee was ok, new one is not.

Thank you.

-----------

Hi Radek,

Thanks for getting in touch. Your account is now closed. We can't fully delete your information from our system, as we are obliged by the Money Laundering Regulations 2017 to keep your data for 5 years after you stop using Curve. However, we do store your data securely in compliance with the Data Protection Act and GDPR and according to our Privacy Policy, which is available here: https://www.imaginecurve.com/privacy-policy.
Best wishes,

-----------

No, takže i po uzavření účtu a explicitním requestu na smazání karet si tyto informace stále drží. Tak doufám, že tu malou firmu někdo nehackne..
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků