Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drpatrik2 14. 11. 2018 14:55

Změnil se MCC kód při GBIT a přidání nové karty? Už zase nejde přidat RB Style
drpatrik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 14. 11. 2018 16:22

RB funguje napřímo i GBiT, přidání nevyzkouším
ČEZ nefunguje vůbec
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 11. 2018 16:46

Minulou neděli jsem zkoušel přidávat novou (převydanou s jiným číslem) RB Life a šlo to.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod bodyczech 14. 11. 2018 17:02

... a už se někomu podařilo přidat RB Mall?
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drpatrik2 14. 11. 2018 17:52

Před několika tydny moje RB style šla, ale nyní přítelkyni dodatkova RB style přidat nejde.
drpatrik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony321 14. 11. 2018 20:56

Taká všeobecná otázka. Aký je rozdiel medzi Personal Debit a Commercial Debit? A prečo by som mal chcieť jednu alebo druhú? :hm
Tony321
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 14. 11. 2018 21:12

je to takový trošku relikt, v prvotní fázi byla Curve Beta vydávána pouze jako Commercial pro podnikatele a business účely a formálně se potvrzovalo, že jste minimálně OSVČ.
Commercial karta má vyšší limity a neplatí pro ně regulace EU o mezibankovních poplatcích 0,3 % z transakce kreditní kartou a 0,2 % debetní kartou, tzn. může se na nich více profitovat. Nevýhodou je, že tento rozdíl může někdy obchodník přenášet na zákazníka a je naúčtován poplatek při platbě touto kartou, typicky nízkonákladové aerolinky.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony321 14. 11. 2018 21:26

Takže pre bežného spotrebiteľa je asi lepšia personal. Vďaka za vysvetlenie, ani som netušil že debitky sa ešte takto delia.
Tony321
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 15. 11. 2018 05:02

Aj Lufthansa a niektore obchody vraj commercial karty ani neberu...
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drpatrik2 16. 11. 2018 13:40

Kdo má výhodnější kurzy? Twisto, Curve, Revolut, HB Creditka? Jde mně hlavně o €, HUF a HRK. U Twista a Curve to navíc můžu strhnout z MBANK + 2% nebo RB 1% cashback. Díky
drpatrik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 16. 11. 2018 14:10

Taky jsem jednu dobu takhle šaškoval s Twistem, Curvou a napojenou mBank a skončil jsem zase s kreditkou HB. Rozdíly v kurzech jsou minimální a nemusím řešit, jestli není zrovna víkendová přirážka nebo nějaký výpadek. Twisto je navíc placené a vratku 1% máš i u té HB.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drpatrik2 16. 11. 2018 14:46

Tak víkend se dá vyřešit GBIT v pracovní den. Curve a Revolut používá stejné kurzy? Pokud vynecháme HB Credit, tak co vyjde nejlépe? Do února mám Twisto free, tak přemýšlím, čím bude lepší platit, jestli Curve + MBANK a po limitu Twisto, nebo rovnou Twisto? Co se stane s Twisto kartou po přejití na FREE tarif?
drpatrik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod noi2 16. 11. 2018 17:07

Dobitím Revolutky z mBank nedostaneš vratku. A to ani když to proženeš přes Curve. Navíc Revolut má prý občas divný kurzy, je to v jiný diskuzi. Takže pro mne je už Revolutka (při současném vlastnictví Curve) vhodná jen na výběr z ATM v zahraničí.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drpatrik2 16. 11. 2018 19:03

Takže Curve vychází vždy lépe, nebo aspoň stejně jako Revolut? Twisto by mělo být ještě o kousek lepší ne?
drpatrik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod noi2 16. 11. 2018 19:17

Curve s vratkou mBank podle mne vychází vždy lépe než Revolut. Bez mBank to bude hodně podobný, v některých případech bude Curve lepší (viz to jiné vlákno). Ale neporovnával jsem to, bez vratky jsou pro mne ty rozdíly zanedbatelný.
Twisto taky nezkombinuješ s vratkou mBank.
noi2
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků