Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 11. 2018 19:27

Kurzy u Curve v současnosti vychází úplně stejně jako Revolut (takže velmi dobře - v pracovní dny), až mám pocit, že u fiat měn používají stejný zdroj dat... Pokud je jako podkladová karta nastavena vracecí kreditka, tak to aktuálně stěží něco překoná.

Ze zvědavosti jsem si už taky zkusil dobít eura na Revolutu Curve kartou, kde byla podkladovou kartou nastavená Revolutka (v korunách - docela zajímavé zacyklení) a hned jsem si ověřil oba kurzy (a byly prakticky stejné - u Revolutu to lítalo častěji o cca. haléř hůře).

Dokonce začínám uvažovat o pořízení Curve Black - tento měsíc jsem už dokonce přešvihl obrat 500 £ prro cizí měny, naštěstí mi (ještě) neúčtovali příplatek, nicméně od 19. listopadu by se měl účtovat vždy (do 19. listopadu ostatně i iváděli jen, že "můžou"), ale trochu mě odrazuje ta spekulace přejetí na subscription model, kde by byly měsíční poplatky - a nějakých 5 GBP či více bych teda platit za to zřejmě nechtěl...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 16. 11. 2018 21:12

jestli o tom uvažuješ, doporučuji to udělat co nejdříve
pokud na subscription model přejdou, což pořád není zcela jisté, stávající klienti budou mít minimálně půlroční období hájení, anebo dokonce jim výhody zůstanou i nadále (stále se to řeší a nechtějí naštvat stávající klienty)
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drpatrik2 16. 11. 2018 23:33

noi2 píše:Curve s vratkou mBank podle mne vychází vždy lépe než Revolut. Bez mBank to bude hodně podobný, v některých případech bude Curve lepší (viz to jiné vlákno). Ale neporovnával jsem to, bez vratky jsou pro mne ty rozdíly zanedbatelný.
Twisto taky nezkombinuješ s vratkou mBank.


Platbu na Twisto pak zaplatíš mBankou a vratka je ne? U RB Style mně to vratku po zaplacení Twista dalo. V mBank, když zaplatím Twisto, tak mne to dá kategorii Bez kategorie - jiné. U Revolutu to nastaví Poplatky - úroky, takže předpokládám, že u Twista vrací vratku.
drpatrik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 20. 11. 2018 15:37

Vyber s podkladovou Mall z 21.10 zauctovan jako net platba bez uroku ze hotovost.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kamziq 20. 11. 2018 15:51

A bonus byl nebo ne?
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 20. 11. 2018 15:51

A vratku jsi měl? U mě platba s podkladovou RB Mall v zahraničí (fyzicky, nikoliv online) bez vratky, zaúčtovaná jako online platba. Myslel jsem, že už Curve předává MCC a další detaily správně, ale RB to asi dál bere jako online platbu finanční instituci Curve - dle podmínek RB kreditek vratka není za "platby finančním institucím – jedná se zejména o dobíjení předplacených karet, elektronických peněženek, virtuálních účtů (transakce s MCC 6012 dle platných seznamů MasterCard a VISA)".
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mimonik 20. 11. 2018 15:59

Jo, bonus jsem dostal za vsecnhy platby i vybery (vsechno mam pres Curve)
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kamziq 20. 11. 2018 16:49

To jsem zvedav, jak dlouho budou karty RB s Curve funkcni?
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 20. 11. 2018 17:06

s tím novým předáváním kódů :?:
povedlo se někomu zaplatit CRV tak, aby se na MC Specials připsaly peníze (dle registr. podkladové karty)?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jujec 22. 11. 2018 18:53

Jenom komentář k výhodnosti kurzů Curve: dnes jsem platil skoro 100 euro v zahraničí.

Čísla jsou následující:
ČNB kurz: 25,99
Mastercard kurz: 26,01
Curve: 26,00

Konkrétně jsem na platbě přes CURVE proti kreditce HB! (která má nulovou přirážku) ušetřil 90 haléřů. A to se vyplatí!!!! (teď vážně, kdybych neměl na HB! už vyčerpané to jedno procento za platby, vyšla by HB! výhodněji, nicméně já si to přes Curve hodím na mBank nebo RB Mall a bude to ještě lepší)

A na závěr - nejlevnější směnárna, co znám, má dne kurz 26,03 Kč. Takže v praxi není moc rozdíl, jestli HB!, Curve, nebo hotovost. Ale Curve vítězí kvůli možnosti to dát na 2% vratku. Ale dnes je všední den... Ale Curve mi píše, že jsem díky ní ušetřil 72,71 Kč, čemuž nerozumím, resp. to by odpovídalo skoro 3 procentům bankovní přirážky.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 22. 11. 2018 19:16

jujec: co to je za pekelny kurzy na devizach? Vzdyt takovej je na valutach.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 11. 2018 19:20

Řekl bych, že to je takové "srovnání" s obvyklou marží průměrné banky - v UK není při platbě kartou tamních bank kurz s přirážkou 3 % ničím neobvyklým (ostatně ani u nás to není o moc lepší, ješte tak před 2-3 lety byl takový běžný spread v kurzovním lístku cca. 4 %, nyní je v kamenných bankách standardem spíše 5 % a více)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod čulibrk 22. 11. 2018 21:09

to jujec: Když platíš Curve kartou v EUR tak máš v aplikaci u KK HB nastavenu měnu jako EUR? Když to pak přes GBiT dáš na mBank tak se tato platba už zaúčtuje v CZK bez špatného kurzu mBank?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 11. 2018 21:22

GBiT může být přesunuta na jinou kartu jen ve stejné podkladové měně jako původní karta (kurz se nepřepočítává, je vždy z okamihu provedení transakce) anebo na kartu s podkladovou měnou shodnou s měnou transakce (v tom případě se použije kurz vydavatele), jinou kombinaci nelze provést: https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... k-in-Time-
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 22. 11. 2018 21:46

ale lze, teda pokud se něco nezměnilo, prohazoval jsem GBiT z RB v CZK na UCB KK nastavenou v USD
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků