Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 11. 2018 21:54

To se nevylučuje s předchozím - transakci v USD na kartě s podkladovou měnou v CZK lze převést na jinou kartu s podkladovou měnou v USD.

Pokud budu chtít převést ale transakci v EUR z podkladové karty v CZK, možnost jsou jen dvě - jiná karta nastavena na CZK anebo EUR.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 22. 11. 2018 22:01

no a o to jde ne? buď nechám konverzi na Curve anebo např. přes víkend nechám konverzi na kartě s kurzem asociace, akorát u ní musím před tím nastavit měnu v původní transakci
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 11. 2018 23:14

Ve 22:50 jsem platil curvou platbu v eur s podkladovou kartou v czk, kurz 1€ = 26.00 .. přitom fx ukazuje 25,92. Jak je to tedy s tou 0.5% přirážkou? Nemá být až od pátku 23:59 GMT?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlaj 25. 11. 2018 16:02

Forex ukazuje vždy dvě hodnoty: ask a bid. Jediné číslo bude průměr - fiktivní hodnota. U EUR/CZK odhaduji spread na 0.3%, v pátek večer se spread nejspíš bude zvětšovat. Navíc 0,5% je 0.13Kč
Vlaj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 26. 11. 2018 10:36

hopo.hopo píše:A vratku jsi měl? U mě platba s podkladovou RB Mall v zahraničí (fyzicky, nikoliv online) bez vratky, zaúčtovaná jako online platba. Myslel jsem, že už Curve předává MCC a další detaily správně, ale RB to asi dál bere jako online platbu finanční instituci Curve - dle podmínek RB kreditek vratka není za "platby finančním institucím – jedná se zejména o dobíjení předplacených karet, elektronických peněženek, virtuálních účtů (transakce s MCC 6012 dle platných seznamů MasterCard a VISA)".


Kdybych nebyl hlupákem, nestal bych se medvědem... No prostě vratka na RB Mall byla, jen jsem to blbě z toho výpisu pochopil. Takže RB Mall nyní opravdu dává vratku jak při přímé transakci tak i při GBiT.

Jinak další věc, dělal jsem GBiT z karty Richee (Creditas) na jinou (není důležitý). Transakce byla v CZK. Na Richee kartu se mi připsala zpět nižší částka, než mi původně strhli. Řešil jsem to s Curve, ti mi potvrdili, že zpět poslali přesnou původní částku v CZK. Řešil jsem to pak s Creditas a ti mi reklamaci zamítli a napsali, že
V důsledku prodlení mezi zúčtováním transakce provedené platební kartou (odchozí) a následné (příchozí) transakci došlo ke vzniku kurzovního rozdílu. V bodě 2.7.5 Obchodních podmínek pro platební karty se uvádí, že "Při zúčtování karetní transakce provedené v jiné měně, než je CZK, případně v měně CZK, která je však součástí mezinárodního zúčtování (mezinárodní transakce), karetní asociace zasílá Bance částku přepočtenou kurzem karetní asociace na měnu EUR, přičemž při přepočtu měny EUR na měnu účtu (CZK) použije Banka svůj devizový kurz platný v okamžiku zaúčtování Platební transakce na Účet Majitele účtu."


Rozdíl mi Creditas "v rámci zachování dobrých obchodních vztahů" i tak vrátila, ale přijde mi naprosto divný, když transakce byla v CZK, že by to karetní asociace přepočítávala na EUR a pak to zas banka měla přepočítávat zpátky na CZK. To je snad nějakej nesmysl, ne? Creditas je teda do Curve naprosto nepoužitelná. To je nějaký specifikum Creditas, nebo jste se s tím setkali i u jiných bank?
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 26. 11. 2018 11:09

také potvrzuji vratka z RB Mall (přes CRV GBiT) byla
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 26. 11. 2018 13:33

nemuzu vyloucit vsechny banky, ale Creditas to tak ma ... prepocitava mezinarodni transakce pres EUR.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 26. 11. 2018 16:08

Ale to je prece blbost. Jde o menu transakce a ta byla v CZK. Presne podle podminek, zadny prepocet se konat nemel a ani nemohl, oni zadnou castku v jine mene nedostali.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 26. 11. 2018 16:15

je to podivné, s žádnou kartou se mi to dosud nestalo a to ani když šlo o zahraniční transakci a to využívám GBiT docela často
jinak dnes dopo jsem platil na zahraničním eshopu Curve+RB Deluxe a kurz EUR 25,91 což mi v tu chvíli ukazoval i stocks
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 26. 11. 2018 16:52

Mimonik píše:Ale to je prece blbost. Jde o menu transakce a ta byla v CZK. Presne podle podminek, zadny prepocet se konat nemel a ani nemohl, oni zadnou castku v jine mene nedostali.


V podmínkách je "v měně CZK, která je však součástí mezinárodního zúčtování (mezinárodní transakce), karetní asociace zasílá Bance částku přepočtenou kurzem karetní asociace na měnu EUR". Ale jak už jsem psal, přijde mi to naprosto nesmyslný.

Taky divný je, že původní transakci strhli přesně (i kdyby Creditas používala MC kurzy, tak CZK->EUR->CZK asi nebude úplně 1:1), ale tu refundaci zkrouhli. Takže tomu pořád úplně nerozumím. Každopádně kartu už jsem z CRV smazal a dál se mi to s Creditas řešit nechce.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pivinecek 27. 11. 2018 12:57

Nyni jsem chtel vybrat z bankovatu pres curve s podkladovou kartou RB style a pokus byl neuspesny. Normalni platby v obchodech prochazi. Mate to taky tak? Nebo zmenit podkladovou kartu a dat pak GIBT?
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mobilman 27. 11. 2018 14:05

Pokud podkladova karta nepodporuje vyber hotovosti tak to jiz s Curve pouzit nelze. A to ani tak, ze by se pouzila jina (napr. debetni karta) a nasledne funkce Back in Time.
Take jsem si to sam jiz overil. U jedne karty nelze vybirat hotovost ale pres Curve slo, po zmenach u Curve to uz ale mozne neni.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 11. 2018 14:28

tak tak, změny nic dobrého nepřinesly
navíc dodnes netuším, zda mohu platit CRV tak, aby mi podkladová připsala bonus do MC Priceless Specials
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rafael58 27. 11. 2018 16:49

pivinecek: RB Mall to same, nekdy v patek tusim vyber zamitnut. 9.11. to jeste slo
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 11. 2018 17:06

U RB Style mi právě začínalo nové účetní období, tak jsem si dnes na ni přeúčtovával přes GBiT asi 10 transakcí a neprošla mi platba na poště (několik desítek korun)... Výběr jsem tam ale neměl na vyzkoušení.
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků