Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pivinecek 12. 8. 2019 19:58

Curve cash prokliknout jde, ale pak uz nejde vybrat obchodnika kde chci 3 mesice vratku. Navic tam neni tesco, lidl, aldi atd. Ty stare karty to maji nejak jinak. Mel jsem jestu tu business kartu kreditni a tu mi prevydali za debetni. Nema to vliv?
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 8. 2019 20:08

Hlavní "problém" je, že Curve chce tímto cashback programem přimět více uživatelů přejít na placené varianty karty, kde je cashback neomezený. Takže u Blue to nabízejí jako promo na 3 měsíce, za tu dobu se toho moc nestihne :). Takže ti co to na ty 3 měsíce nevyužili a placenou verzi Curve nechtějí, asi nemusejí litovat, že to reklamní promo nevyužili.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 12. 8. 2019 22:36

Když v Curve nastavím pro kartu CZK, na kartě budou CZK (žádná konverze) a provedu s modrou Curve kartou výběr z bankomatu započítává se to do limitu ekvivalentu 200 GBP, nebo pouze limitu 10 ATM výběrů za měsíc (pak 0,5 GBP/výběr)? Na zahraničních fórech jsem si všiml, že uživatelé inklinují spíše k té druhé variantě a vybírají tak z Revolutu (např. přes virtuální kartu), resp. obchází se tím vlastně limit Revolutu pro výběr z ATM, který je od určité hranice rovněž zpoplatněný. Díky.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e-osobne 13. 8. 2019 03:22

Logicky to zapocitaji tam i tam.
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 8. 2019 05:31

Tak by to sice mělo být, ale mám pocit, že tu lidé psali, že vybírali nad limit a zpoplatněno to nebylo, což by nahrávalo variantě nastíněné Mufinmufim.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 13. 8. 2019 08:40

Ještě v návaznosti na výše uvedené. Když člověk ještě navíc vychází z tohoto:
Is there a fee to withdraw cash ====> abroad <====?

Podle čeho se bere abroad - adresa registrace, vystavitele karty (UK), nebo prostě pokud proběhne konverze?

Na zahraničních fórech totiž radili při cestování měnit měnu na kartě Curve a vybírat např. HRK, PLN, apod. podle toho, kde se člověk nachází. Konverzi by totiž měl provádět Curve a pokud Curve dostane od Revolutu přímo tu měnu (již zkonvertovanou), tak ji předpokládám neprovádí?

Pro mne by to třeba bylo na dovolené jako záložní hotovost v kombinaci s limity Revolutu a Curve celkem fajn.

U kreditek to je vlastně taky jen FUP, co to omezuje jak psal fremantle zde viewtopic.php?p=12334990#p12334990 .Kdyby tam FUP nebyl tak jsme na 10 výběrech za měsíc. Na to se ptal i Schwarzie viewtopic.php?p=12335014#p12335014.

Pro ty co jedou těch 10 ATM výběrů za měsíc ať už v ČR, nebo cizině s předkonvertovanou měnou, tak je tam nějaký max. limit výběru hotovosti nad který už ATM nevydá?
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 13. 8. 2019 09:31

Pokud vybiras pres Curve stejnou menu jako je na podkladove karte, bere se to jako "domestic" vyber a zapocitava se to jen do 10 vyberu mesicne ... vybral jsem uz CZK i EUR mimo CR ... rozhodne nad 200 GBP mesicne a nebylo mi nic uctovano ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 13. 8. 2019 09:44

Mělo by to být bez příplatku. A lze to využít v kombinaci s Revolutkou, kdy je Revolutka nastavená jako podkladová s měnou výběru. Konverzi provede Revolut a Curve to do limitu nepočítá.
A u měn, které Revolut podporuje jako měnu účtu, lze udělat směnu v Revolutu předem a pak vybírat/platit Curvou i o víkendu bez příplatku.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 13. 8. 2019 10:47

noi2: Přesně takto jsem si to představoval. Užitečnost Curve rázem stoupá a má u mne smysl alespoň pro ty výběry přímo v "domestic" měně. Takže Curve + Revolut.

treborit + noi2: Na nějaký limit pro výběr, nebo neočekávaný poplatek jste v zahraničí náhodou nenarazili? V ČR tady už párkrát padlo, že ATM rády účtují poplatek za výběr zahraničním kartám.

Bohužel díky těm nízkým limitům pro konverze (500 GBP) a FUP pro KK (200 GBP) je to jinak v zahraničí nepoužitelné. V ČR jako "agregátor" KK pak taky naráží na nízký FUP limit, který se třeba mně nevyplatí hlídat. Možná mi jen uniká use case (zpětně předpokládám při využití GBIT taky doúčtuje poplatek nad FUP limit).
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 13. 8. 2019 10:52

Tak jasně, mimo Evropu je značná část bankomatů s poplatkem. Třeba v USA mají skoro všechny ATM $2-$4 za výběr. V některých zemích chtějí procenta. Dobré je se kouknout na net, které ATM v cílové zemi mají nejnižší poplatky.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod treborit 13. 8. 2019 11:14

https://community.revolut.com/t/list-of ... -a-fee/748

Lidi na foru vedou seznam ATM ktere v zahranici nic neuctuji ... predpokladam ze to bude platit i pro Curve ...

-- 13. 8. 2019 12:17 --

Curve "domestic" vyber ma limity jine .. u me napr 1000 liber na den ATM a 3750 na platby, takze i v zahranici s tim vyberes 10x1000 .. coz je uz pouzitelne.

-- 13. 8. 2019 12:19 --

A do tretice se trochu pochvalim :) investoval jsem pred dvema lety jednorazove 50 liber do Curve Black ... mam ji ted zdarma , s limitem dobreho kurzu do vysky 15000 liber , coz je pro zahranici dostatecne, navic dozivotni vratkou 1% v Lidl, Tesco a DM drogerie :)
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 13. 8. 2019 13:43

Air Bank začala blokovat Curve! Z helpdesku jsem na to dostal tuto odpověď:
"What happened on these occasions was, when we tried to process the transactions, your bank sent us 'Do Not Honour' messages. This usually means that your bank is blocking transactions through Curve, although it can also mean that you don't have funds available."
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 13. 8. 2019 14:22

... chápal bych to v případě kreditek, ale...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 8. 2019 14:27

@jan.za:
Nesmysl, šíříš poplašné zprávy. Včera večer bez problémů 2x podkladová Air debetka využita. Asi problém jen u tebe, mohlo jít ale i o technické problémy u Air bank. Kamarád včera odpoledne dělal 3 online platby přes CRV s podkladovou Air bank: všechny tři prošly, ale v blokacích (historii) v mobilní Air bank aplikaci vidí všechny ty tři částky mínusové a hned i plusové - předpokládám že se to se zaúčtováním spraví, když CRV obdržela jejich potvrzení a platby prošly.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 8. 2019 15:15

e-osobne píše:Provedl jsem dnes jeste dalsi uspesne cashbacky v Pennymarketu ...


od jaké částky ten CB v Penny dají? Měli by od koruny, ale v článku píšou že se chtějí řídit starými pravidly a minimální útratou 300 Kč.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků