Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pabloson 10. 11. 2019 15:38

fremantle: psal jsem to v nekterem z minulych postu, ale uz to nak zapadlo...

byla to vratka na v te dobe 2x prez limit prebitou hello kk(mastercard), kde bylo vse puvodne zauctovano, kdyz sem udelal gbit na cilovou mbank eshop(mastercard). gbit vsech tri plateb sem odpalil v sobotu rychle za sebou(behem minuty) a castky ktere se vratily do tri dnu byly 2x pod cca 500 a castka kterou sem resil jako zpozdenou cca 3k

jinak plosnej problem to neni... spis takova vyjimka ktere se zde na foru objevila (zatim) jen dvakrat ;-)
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 13. 11. 2019 13:39

V pondělí ráno jsem provedl jeden GBiT řádově v tisících Kč. Další dva v pondělí odpoledne na malé částky řádově v korunách a desetikorunách. V úterý se objevila vratka na menší částku z pondělí odpoledne. Vratky z pondělí rána ani větší ze dvou z pondělí odpoledne se zatím na účtu karty neobjevily (středa). Systém GBiTu je mně záhadou.

EDIT(16:30): již se objevila vratka z pondělí rána, druhá vratka z pondělí odpoledne zatím ne.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 14. 11. 2019 13:44

Na druhou vratku z pondělí odpoledne bych mohl čekat do soudného dne, provedl jsem GBiT za kratší dobu po nákupu, takže se na původní kartě zrušila blokace, čehož jsem si všimnul až nyní.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 14. 11. 2019 20:41

Nemáte někdo aktuální zkušenost s vratkou na twisto ? Zadal jsem minulý pátek dva gbit z twista na mall rb. Na twistu zatím nemám připsanou platbu a to ani v kreditech. Někde (nevím jestli v tomto vlákně) jsem četl, že zde někdo psal o tom, že mu twisto připsalo peníze až po jeho upozornění. Děkuji
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 15. 11. 2019 00:35

Podívejte se do Twista pod záložku Karta, Twisto vratky automaticky nevrací do kreditu, musí se o to žádat.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannys85 15. 11. 2019 06:10

Super,děkuji. Vratky tam opravdu vidím. Tzn. že pokud si nepožádám o převod na kredit, tak se mi o tyto částky poníží měsíční vyúčtování ?
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 11. 2019 07:28

Myslím, že Twisto už teď automaticky připisuje vratky do kreditu.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 15. 11. 2019 10:49

Před pár dny mi vratku připsali do jedný z plateb (nesouvisející s vratkou, protože jsem tu původní předtím splatil) - tím se snížila podobně jako bych udělal split. A poslali mi o tom mail. Přišlo mi to jako zvláštní způsob, připsat do kreditu by bylo čistší.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 11. 2019 10:53

Ano, tohle mi taky udělali, napsal jsem jim, že to takhle nechci a oni to odúčtovali a udělali s tou vratkou to, co jsem chtěl.
Ale teď už by to měli automaticky připisovat do kreditu.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 17. 11. 2019 00:52

Zkousel jsem z Curve bezkontaktne vybirat pres Google Pay a bez problemu. Bankomat AirBank, ale predpokladam ze by neměl byt problém ani s dalsimy ATM s bezkontaktni cteckou.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 11. 2019 09:43

U ČS i KB také v pohodě. U ČS tedy s poplatkem za zahraniční kartu.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honestus 20. 11. 2019 04:58

Zdravim, poptavam kod k zalozeni s bonusem 5lib
Honestus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 11. 2019 07:43

Kód pro 5 liber: DZAZAMYE

-- 20. 11. 2019 08:28 --

Četl jsem v článku na netu, že obchodníci v EU si nesmí přirážet poplatek za transakci u nefiremních karet vydaných v EU s poznámkou u UK do odchodu UK z EU, což se teoreticky blíží. Jestli tento žertík bude ošetřen v brexitu s dohodou a nadále budou považovány karty vydané v UK jako karty EU naprosto netuším. V opačném případě může být po brexitu karta Curve pro platby bez vratky a malé platby s vratkou na dvě věci.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 11. 2019 09:20

Vydavatelem karty Curve je společnost Wirecard Card Solutions, což je pobočka Wirecard AG sídlící v Německu. Lze předpokládat, že v případě Brexitu bude Curve připravena poskytovat služby pro zákazníky v EU/EHP nadále, nejvýše lze očekávat, že transakce na výpisech nebudou viditelné jako zaúčtované v Londýně, ale v Mnichově...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 11. 2019 10:14

Nejsou ale na kartě nahrány údaje odpovídající kartě UK, nikoliv kartě DE? Alespoň jsem takový dojem nabyl z chování karty na terminálech a bankomatech.
Naposledy upravil MirekM. dne 20. 11. 2019 10:27, celkově upraveno 1
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků