Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 1. 2021 20:39

Cíl gbitu je irelevantní (na cílové kartě se provede běžná transakce), jde o zdroj kvůli vratce. Každopádně u vratek na HB bylo v mém případě zdvojených od počátku ledna bezmála polovina vratek z gbitů. Zítra to bude 14 dní od prvního dvojáku z Nového roku, tak jsem zvědav zda nezaúčtované kladné blokace budou v HB mizet už takto za 14 dní, nebo až za měsíc.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 16. 1. 2021 14:55

minarjo: již Ti zmizela zdvojená vratka z 1. 1. v IB či SB, tedy po 14-ti dnech?

Dotaz pro všechny: z které země a za kolik dnů vám přišla v poslední době (po převodu do Litvy) Curve karta? Mně první před cca rokem a půl z Německa a ve schránce byla snad na 4-tý den, tedy překvapivě rychle.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 1. 2021 15:22

Ne, nezmizela, bude to tedy v HB asi trvat měsíc.
Ono každá banka to má jinak. Já se jednou ptal emailem ČS, když jsem měl blokaci na kreditce z neúspěšné platby za letenku, a psali že typická lhůta uvolnění nezaúčtovaných blokací je 14 dní nebo měsíc dle typu transakce (běžná/online/zahraniční). Předpokládám že tento standard platí napříč všemi bankami...a že tedy jelikož ani dnes ještě nemám uvolněnu nezaúčtovanou plusovou blokaci z gbit 1.1., bude to spíš ten měsíc (nebo ještě hned po víkendu uvidím zda to nezmizí). Zde je navíc nezvyklé to, že jde o nezaúčtovanou blokaci plusovou (z vratky), ne běžnou mínusovou, ale to snad nemá na lhůty vliv (doufejme že výmaz nezaúčtovaných plusových mají v HB ošéfované, možná na to má vliv i karetní asociace MasterCard).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 16. 1. 2021 15:46

Až Ti zmizí ta z 1. 1. dej nám zde vědět.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 1. 2021 16:08

Ano snad se toho dočkáme a nebude to v zůstatku i historii Hello bank (ale třeba i mBank, i tam mnozí psali že nezaúčtované Curve vratky visí) navěky :). Čekám to tedy až zkraje února, déle snad ne.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 16. 1. 2021 16:28

Že by to byl způsob HB a mBank jak klientům znepříjemnit GBITy? Nebo jsou v Curve poslední dobu nemožňáci programátoři?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 1. 2021 22:26

Tak chyba se zdvojením některých vratek (a následným již správným zaúčtováním jen jedné z toho zdvojení) je nepochybně na straně Curve, ne bank podkladových karet, proto to i řešíme v tomto vlákně. Ale jak už jsem psal výše, tato chyba se projeví jen u těch bank podkladových karet, které i kladné blokace z vratky zobrazují v historii i zůstatku už před jejím zaúčtováním. To jsou minimálně ty dvě jmenované (HB, mBank), možná i další, ale velké známé banky typu ČS, ČSOB, Air atd to tak nedělají, ty vratku zohlední vždy až po zaúčtování - tedy sice později, ale to je v tomto případě Curve chyby tedy výhoda, když se nezaúčtované vratky pak vůbec neprojeví.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 19. 1. 2021 17:10

Náhradní karta již dorazila, opět z Německa.
Pokusný výběr z bankomatu KB - bez nabídky konverze a bez poplatku za výběr.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 1. 2021 19:33

Ještě jedna informace s vydáním nové karty. CVC kód viditelný v app u nové karty do její aktivace po fyzickém obdržení karty poštou byl totožný s CVC kódem, který jak jsem již psal, mně zbytečně zaslali v SMS obratem po spuštění procesu vydání nové karty.
CVC kód na zaslané kartě je ale jiný. V app se CVC ztotožnil s CVC na fyzické kartě až po její aktivaci v app.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panchy 22. 1. 2021 17:15

opět se to nějak seká - včera neúspěch v ALBERTu, dneska v TESCO ... vždycky platba do 200Kč ... může na to mít vliv podkladová karta? na tý se to objeví jako rezervovaná platba a za pár týdnů to vyšumí...
Panchy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bodyczech 22. 1. 2021 18:02

Dostalo více lidí pozvánku do skupiny beta testerů na Curve Credit? Nějak se v tom příliš neorientuji, ale nevidím v tom velký přínos, připadá mi to jako obyčejná odložená splátka, nic co by mi mělo přinést nějaký benefit...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 22. 1. 2021 18:15

Noo, jestli půjde splátka platit kartou ...
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod gman 30. 1. 2021 13:59

Pokud bych chtěl s Curve platit na ebay tak jak se vypočítává výsledný kurz potom na podkladové kartě?Je nutné nějak měnit měnu např. na USD? Teď o víkendu je tam nějaká přirážka? Díky
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 30. 1. 2021 14:43

pokud nemáš kartu s lepšími kurzy než Curve (musíš uvést) tak neměnit. Ano, o víkendu je nějaká přirážka.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod brňák73 31. 1. 2021 19:34

Dobry vecer. Protoze jsem odpoved nikde nenasel chtel jsem se zeptat. S curve jde mi platit treba KK sporitelny. Chci ale platit unicredit-miles and more. Pridam ji , overim vse ok. Kdyz chci zaplatit hlasi me ze jsem dosahl limitu karty...na unicredit mam vse nastaveno povoleno..a pri prepnuti na sporitelni kartu opet jde platit. .nema tuseni nekdo kde by mohl byt zadrhel v nastaveni zjevne na unicredit?
brňák73
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků