Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 7. 2017 15:39

fremantle píše:Jen tak mě nyní napadá... jaký asi pak používají transakce zaúčtované službou Curve na zdrojové kartě MCC kód? :hm :mrgreen:


Tak nějak bych si myslel, že ten onen. Ale je třeba to vyzkoušet ... nebo se zeptat jich.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 21. 7. 2017 16:24

tak menší update, v ios i po automatické verifikaci lze změnit zemi, poté zadat údaje např. UK, ale shipping adress již lze zvolit CZ. pro jistotu jsem napsal ještě na support.
kdyby chtěl někdo oboustranný promo kód na 5 GBP: 7BGCX
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voko bere 21. 7. 2017 17:28

Co to znamená, že se mi na kartě Timeline v Curve aplikaci objevila čekající transakce +500 ???
voko bere
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 7. 2017 17:57

Že by 500 pencí za použití cizího promo kódu, kriminalisto? :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 21. 7. 2017 18:03

Jen takovy dotaz - jake budete mit schema pouziti? Respektive k cemu presne si to zarizujete? Hledam inspiraci.

Kdyby to podporovalo Apple Pay, tak by to bylo dokonale.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 21. 7. 2017 19:39

Já měníte tu zemi?
Mě se líbí ta idea jedné karty a možnost prehazovat ty transakce...
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2017 14:01

Registraci jsem delal na iOS, po stazeni aplikace mi to zahlasilo, ze v CR se nelze zatim registrovat, tak jsem dole vybral "Another country" a zvolil Nemecko. Potom jsem tam hodil nesmyslnou adresu a zeptalo se me to take na "Shipping address", kde jsem dal jiz svou. Nakonec jsem jeste overil i tel. cislo a vytvoril si kod pro pristup do aplikace a pise mi to "Your Curve Card is being created". Takze to asi proslo :)
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 22. 7. 2017 15:12

Napis jim na support. Tohle ti tam bude svitit forever dokud jim neposles dokumenty. Az ti to akceptuji bude se ti zobrazovat Your Curve Card is on its way!
To je ta spravna hlaska ze to proslo...
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2017 16:57

Napsal jsem jim kvuli adrese, aby to pripadne neposlali jinam, ale zatim me na nejake overeni nic nenapsali.

BTW mate uz ji nekdo fyzicky doma?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qsubt 22. 7. 2017 23:18

neni to nezajimaveee

ale jsem zvyknuty chodit a platit venku s kartou co ma internetove platby vypnute - limit 0, a nechci to menit. Na internetu platim jinou kartou co mam jenom doma a mam na ni internetove platby povolene.

Tato Curve karta bude normalne fungovat na platby venku / obchodech ... pokud bude pro internet zablokovana nebo musi byt odblokovana? Chapu, ze v mobilu to jde zamknout raz dva, ale to neni to same.
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 23. 7. 2017 22:51

Dočetl jsem se, že ke Curve kartě šlo přidávat i american express karty a pak platit na místě, který je neberou, protože Curve je mastercard... věrnostní body u Amex prý normálně fungovaly... než to Amex zařízl.
Bezprostředně potom Curve snížíl pevný poplatek za vydání karty.

V UK má/měla Curve karta konkurenci v Supercard od Travelex s trochu jiným sazebníkem. Supercard k 24.7. končí
Unfortunately, the costs of running Supercard and delivering the standards of service we expect have been much higher than anticipated. As a result, we have made the difficult decision to withdraw Supercard from the UK market.


Že Curve je podnikatelská karta, ale nikdo to zřejmě nekontroluje, bude asi průšvih jakmile to regulátor začne řešit. Nejsem si jist, jestli takhle karta přežije.

Pokud jde o dojení bonusů, tak bych řekl, že na to v OP aspoň částečně mysleli, zakazují "cash recycling".
Nebo myslíte, že CK Praha 5 nebude ovlivňovat cash to spend ratio?
Ladislav_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 7. 2017 05:10

Těžko říct, ale řekl bych, že "cash recycling" míní především výběry Curve kartou a že dobíjení CK si ani nevšimnou.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 7. 2017 08:30

Bez otestování těžko něco hodnotit. V každém případě už jsem to tady dříve psal v jednom z prvních příspěvků: viewtopic.php?f=316&t=1264999&p=11627680#p11627680, že podle informací z nápovědy jsou určité typy transakcí kartou Curve vyloučeny, mimo jiné třeba dobíjení jiných předplacených karet, explicitně je pak taky uvedeno například Transferwise (ti nyní mají taky "borderless account" s vlastním IBAN, na kterém lze udržovat zůstatek): https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... ith-Curve-

Samozřejmě pak záleží, podle čeho to filtrují a jestli tam náhodou nějaká "obskurní" služba nějak neproklouzne...

Vůbec záleží jak by případně v Curve nějaké transakce řešili, už jen tím, že by měla být používaná jen na business účely by pravděpodobně většina z nás porušovala T&C... :-)

V každém případě začalo být těchto služeb jako hub po dešti a vůbec by mě nepřekvapilo, pokud některé z nich zaniknou, vůbec si začínají celkem konkurovat (teda konkrétně Curve je nyní v tomto trochu bokem, protože to není "čistokrevný" platební styk, ale z něch nových služeb orientovaných na chytrá zařízení jsou v podstatě o tom samém - N26, bunq, Revolut, Transferwise (borderless account), zjevně zanedlouho taky PayPal začne vydávat platební karty... a koneckonců, pokud bychom přihmouřili oko, šlo by sem možná klasifikovat i Valuto a to teda neobstálo)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 24. 7. 2017 09:14

Tak uz mi to taky preskocilo do toho dalsiho stavu, tak uvidim, kdy to dojde.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 24. 7. 2017 10:54

Doklady myslite OP a vypis z uctu?
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků