Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kolous007 7. 11. 2017 09:05

Děkuju za pomoc, zkusil jsem být trpělivý a napotřetí prošla i 3DS autorizace. Back-in-time mi stačí.
kolous007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 12. 11. 2017 10:11

Paráda, dneska jsem zjistil, že Curve apka nezná můj login a heslo, mám iOS. Naštěstí se mi podařilo vzpomenout, jaký mail jsem použil, heslo jsem musel vyresetovat. Seznam karet a plateb vypadá dobře, takže asi byl problém jen na straně klientské aplikace. Co by člověk chtěl od betaverze, že jo?
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod truct 12. 11. 2017 10:43

Moje android appka take zadny login a heslo nezna. :hm
truct
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mimonik 12. 11. 2017 11:03

Mozna proto, ze jste se prihlasovali pres "magic link" co prisel v mailu?
Protoze ja zadny heslo, ani jmeno nikdy nezadaval - ale dalo se to tam vybrat pri registraci.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod truct 12. 11. 2017 12:26

Me to myslim dalo vybrat jen mezi emailem a myslim ze facebookem, mozna jeste google uctem. Vlastni login a heslo mi to jako moznost k prihlasovani nikdy nedalo.
truct
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarKom 12. 11. 2017 13:17

Má tu někdo víc zkušeností s přeúčtováním transakcí?

Zaplatil jsem v hotelu Curvou, kde byla přednastavená karta od Raiffky, což jsem si následně rozmyslel a přeúčtoval na M&M od Uni, kde to samozřejmě zúčtovali kurzem 26,3 kdežto Mastercard v ten den 25,7. Bohužel u Raiffky tu transakci naúčtovali podruhé, takhle to vidím v kartyonline, od té doby nic..

03.11.2017 CRV*ETAP HOTEL -2 115,83 CZK
02.11.2017 CRV*ETAP HOTEL 2 115,83 CZK
01.11.2017 CRV*ETAP HOTEL -2 115,83 CZK

Již jsem kontaktoval podporu.
Otázka zní, stalo se již někomu? V jakém časovém horizontu lze transakci přeúčtovat?
Líbí se mi ta možnost mít s sebou v zahraničí fyzicky minimum karet, ale bylo by fajn kdyby to nějak rozumně fungovalo.
MarKom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HNF-01 12. 11. 2017 14:13

Zalezi po kolika dnech sis to rozmyslel.
To co vidis v kartyonline muzou byt jenom blokace - blokace pri prijezdu, storno blokace a blokace pri odjezdu.
MarKom píše:03.11.2017 CRV*ETAP HOTEL -2 115,83 CZK
02.11.2017 CRV*ETAP HOTEL 2 115,83 CZK
01.11.2017 CRV*ETAP HOTEL -2 115,83 CZK

Muzou nastat dve situace:
- rozmyslis si platbu ve stavu autorizace/blokace ale ne capture/transakce. Pak Curve provede jenom storno autorizace na puvodni karte, autorizaci proti jine karte a az prijde capture provede se uz proti te jine karte. Dal zalezi na tom, jak stav "autorizace" a "storno autorizace" zobrazuje a osetruje RB.
- rozmyslis si platbu ve stavu capture. Pak Curve provadi reversal transakce na puvodni karte, autorizaci a zaroven capture proti nove karte. Nicmene capturovana platba jeste nemusi byt zauctovana na karetnim uctu...

Delal jsem BiT ihned i po nekolika dnech, proti kartam RB, KB i Curve Rewards. Obcas byla vysledkem zrusena autorizace na puvodni karte, blokace na karte nove a po nekolika dnech zauctovana transakce na te nove. Obcas se autorizace na puvodni karte nezrusila a jenom po 14 dnech expirovala.
Ale videl jsem i reversal transakce kartou, ktera uz byla zauctovana na uctu, takze doslo k jejimu oductovani z toho uctu az po nekolika dnech.

FAQ ma tedy pravdu, BiT muzes 14 dnu po transakci, a funguje to spolehlive.
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarKom 12. 11. 2017 15:12

Díky za zkušenosti a detailní osvětlení dané problematiky!

Platba byla změněna (Bit) 2.11. tzn. že mi úplně neseděla ta opětovná blokace na Raiffce 3.11.
Jestli jde jen o blokaci nevím, účet u RB nemám, ale na výpisu se to objevilo. Uvidíme co odepíší
z Curve, zřejmě půjde o zapomenutou blokaci, který by sama tento týden expirovala. Ostatní GBiT
transakce proběhly v pořádku.

Dám tomu tedy šanci, pro mne v zahraničí hodně šikovná věc. V nouzovém případě lze sehnat peníze
ještě po návratu domů někde ve směnárně či přes devizovku a nasypat na účet.
MarKom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 12. 11. 2017 16:18

Curve app po me chtela taky nove registraci myslel jsem ze to je novym telefonem, ale jak vidim byl to problem na strane appky. Stacilo ovsem zazadat o novy magic link a vse se kompletne obnovilo.

Co se týče přeúčtování dost záleží v jakém okamžiku k BiT dojde. Dle mých zkušeností (také obvykle RB>KK MC), pokud se vybere BiT ihned po transakci, u původní karty dojde maximálně k blokaci a ihned k blokaci u nové. Při BiT se zpožděním, dojde k celkovému procesu - blokace - zaúčtování - blokace u nové karty - zaúčtování - odúčtování u původní karty. Dokonce dochází k přeúčtování vrácené platby (typicky tip v USA), takže někdy je v tom pěkný zmatek, ale nakonec se to zaúčtuje v pořádku. Akorát jednou jsem musel reklamovat vrácenou transakci z jednoho IT eshopu, standardně na to měli snad 30 dní ale po kontaktu supportu Curve to "odstřelili" ihned. Akorát pozor u transakcí nad 1000 GBP bohužel BiT opravdu nefunguje.

Použil jsem i Curve v autopůjčovně, nic účtováno ani blokováno nebylo, ovšem nevím zda to bylo díky feature Curve anebo si půjčovna nic neblokovala.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 12. 11. 2017 18:06

Zaznamenavam uz asi 3ti den problem, ze se notifikace o platbe nezobrazuji online (u karty nebo i v timeline), zatimco na podkladove karte v blokacich jsou (tedy nejsou offline) - mate podobnou zkusenost?
Zpozdeni je v radu hodin.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 13. 11. 2017 10:17

Mimonik píše:Mozna proto, ze jste se prihlasovali pres "magic link" co prisel v mailu?
Protoze ja zadny heslo, ani jmeno nikdy nezadaval - ale dalo se to tam vybrat pri registraci.


Ona ta ***** se mne pri spusteni ptala na email a na heslo, proste zapomnela, ze mela neco nastavene.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lukas1107 17. 11. 2017 11:11

Curve uz je oficialne pro vsechny (i pro nefiremni/nepodnikajici zakazniky).
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Curiy 17. 11. 2017 11:41

Zajimave, jeste nedavno jsem musel dokladat, ze podnikam jako pronajimatel nemovitosti, to jsou sasci.

Navic nechapu tu jejich politiku s transakcnimi limity. Nejdriv mi po prvnim mesici dali na vsech trech kartach limit 5000 GBP a pak ho vsude snizili na 2000 GBP.
Curiy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pivinecek 17. 11. 2017 16:04

Ahoj. Pokousim se KK mall napojit na dve ruzne Curve karty. Asi to nejde. Na jedne bez problemu funguje. Na druhou nejde pridat? Pise to: card already exist. Ma nekdo stejnou KK pod dvema Curvama? Nikoliv dodatkovyma. Je nejake reseni?
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod avathar 17. 11. 2017 16:07

Prostě to nejde.
avathar
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků