Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod aquilas 2. 12. 2018 08:18

Diky za odpověď. Nicmene nechapu, jakou měnu karty myslíš? A-karta vedena v czk a Curve? Tam se da nastavit nekde měna? Typicky s ni budu platit v eur, takze zaplatim v obchode Curve kartou v eurech a podle ceho to přepočítá, kolik mi nakonec strhne z napojene A-karty?
Jinak na penzijko chodi z A-karty 1% vratka z transakci, takze tam by to snad ovlivněno byt nemelo, pokud nebudu platit přímo kreditkou, ale tou Curve.
aquilas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 12. 2018 08:44

V Curve si nastavíš měnu karty (měna karty jako taková se nemění, ta je daná vydavatelem). Nebudu to teď hledat, průměrný uživatel to najde - pokud to není vidět hned, je to někde v podrobnostech karty. Ano, přesně tak, zaplatíš v cizí měně, Curve Ti to přepočítá na CZK a z karty se strhne obnos v CZK. (Bacha na DCC.)

Aha, ta vratka chodí na penzijko. :) Teoreticky by to být ovlivněno mohlo, ale prakticky myslím, že ne. Jak tady můžeš vysledovat chovají se platby přes Curve v různých bankách různě. Jistotu budeš mít až po vyzkoušení. A karta je KB? Tak třeba ČEZ KK vydávaná Essox (ze skupiny KB) s Curve dost blbne, a chová se v různých obdobích různě (pokud jde vůbec zaregistrovat do Curve).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod aquilas 2. 12. 2018 10:18

Jasny, uz sem to nasel. Ona je ta mena nastavena na czk u karet vydanych k ceskym uctu automaticky. Cili pro me je dulezite, ze kdyz budu v zahranici platit pres Curve, tak z kreditky mi to bude brat czk lepsim kurzem, nez kdybych s ni platil naprimo.

Jinak to penzijko snad bude fungovat. Musim to odsledovat.

Diky
aquilas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 12. 2018 10:23

Jo, až na výjimky se karta tak nastaví automaticky, ale dá se to změnit. Např. u některých karet s kurzem asociace zase bývalo výhodnější nastavit jako měnu karty cizí měnu transakce (pokud byla Curve podporovaná).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Tony321 2. 12. 2018 14:01

V piatok som skúšal prvú platbu s Curve kartou (podkladová bola Revolut virtuálna Visa karta) na benzinke. Vložil som kartu do terminálu a zadal PIN, ale terminál vytlačil papierik, že platba neprešla z dôvodu nedostatku financií. Tak som zaplatil inou kartou, ale pozeral som sa na svoj Revolut účet a tam vidím, že Curve strhlo peniaze. Čo sa stalo a ako získam späť peniaze?
Tony321
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamziq 2. 12. 2018 16:24

Pockej par dnu az mesic, nez vyprsi blokace.
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony321 3. 12. 2018 00:32

Čo myslíš tým blokace? Keď vyprší, tak sa mi vrátia peniaze?
Tony321
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamziq 3. 12. 2018 04:59

Jo.
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 3. 12. 2018 09:48

Hmm, dobry tak vybery jsou zpoplatneny uz i u CS
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bodyczech 3. 12. 2018 18:07

bodyczech píše:
Mimonik píše:Mam pricteny bonusy na Mall i po tom, co se zacal predavat MCC.
Ale asi ne uplne ze vseho.

Tak to mě teď docela mrzí, že jsem ji v návalu *****ání smazal... teď ta mrcha nejde znovu autorizovat.

V uplynulých týdnech jsem se několikrát bez úspěchu pokoušel re-autorizovat starou (smazanou a znovu přidanou) KK Mall, jako zřejmě více z nás. Dnes mě napadlo použít rok a půl starý verifikační kód a ehjle - voilá! KK Mall znovu autorizována! Ještě jsem neprovedl žádný nákup, ale GBIT se zdá prošel!
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mimonik 3. 12. 2018 21:55

Zajímavé, ale jasný, čistě technicky by stačilo na infolince zjistit název obchodníka (protoze v ní je ten kód) u zamitnute transakce a měla by jít přidat jakákoliv!
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tony321 3. 12. 2018 22:10

Tony321 píše:V piatok som skúšal prvú platbu s Curve kartou (podkladová bola Revolut virtuálna Visa karta) na benzinke. Vložil som kartu do terminálu a zadal PIN, ale terminál vytlačil papierik, že platba neprešla z dôvodu nedostatku financií. Tak som zaplatil inou kartou, ale pozeral som sa na svoj Revolut účet a tam vidím, že Curve strhlo peniaze. Čo sa stalo a ako získam späť peniaze?

Tak peniaze mi boli vrátené, ale prečo mi teda nešlo zaplatiť kartou? :hm
Tony321
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 3. 12. 2018 22:46

Občas se to stává...
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 3. 12. 2018 22:56

Tony321: CRV apriori blokuje platby na automatických benzinkách. Po nějaké historii je možné požádat o odblokování těchto plateb.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tony321 3. 12. 2018 23:39

Platil som vnútri a predavačka zadávala cenu do terminálu. To podľa mňa nebola automatická benzínka.
Tony321
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků