Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mimonik 15. 10. 2018 19:46

trinchin píše:Chtěl jsem dneska vybrat z ATM Monety Curve kartou (černá debit) a dostal jsem varování, že mi banka může naúčtovat poplaktek až 195 Kč k mému výběu, protože vybírám zahraniční kartou. Podkladovku jsem měl MC KK Unicredit Agip, měnu nastavenou CZK. V obavě o naúčtování tohoto poplatku jsem to zrušil. Prosím zkušené jestli v případě, že bych výber provedl, by se opravdu naúčtoval tento poplatek? Pokud ano, v kterých bankomatech v ČR, (v PL) tento poplatek nehrozí. Děkuji

Pokud ti to bankomat takle rekne, tak o castku poplatku navysi castku vyberu. Potkal jsem to jen u Monety. Fio, Air Bank, CS, CSOB - zadny problem.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 15. 10. 2018 21:49

hrozí, ale musí se to vyzkoušet, dle interních informací ani v UK nepostupují banky stejně, Curve nyní předává více informací díky MCC, ale už je na každé bance jak s těmi informacemi naloží
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod tlamik5 16. 10. 2018 09:39

Už jsem se do těch limitů nějak moc zamotal a Curve mi neustále píše : We've tried to process yout payment, but you have exceeded your spending limits. Please contact Curve support.
Přičemž tento týden jsem Curve vůbec neplatil, pokud teda týden začíná pondělkem a nevím teda, jestli ta hláška o limitech je o limitech na podkladových kartách nebo nějakých jiných, protože v aplikaci Curve se to jeví normálně a žádný problém s limity tam nevidím. Na podkladových kartách mám aktuálně na Equa 4000kč a FIO 1000kč denní i týdenní limity, dokonce i MOTO ve stejné výši a stejně prd :'(
A kdyby někdo argumentoval, že jsem utrácel moc peněz, tak jsem utratil v obchodech kolem 1600kč celkem, tož teda nevím, ale mám dojem, že limity podkladových karet v tom asi nebudou
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 16. 10. 2018 10:06

limity nejsou od pondělí, ale klouzavě, tj. od dané platby
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 16. 10. 2018 11:13

v aplikaci pod See your Curve limits - See details jsou vidět aktuální limity a kolik je čerpáno
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod tlamik5 16. 10. 2018 12:11

retron píše:v aplikaci pod See your Curve limits - See details jsou vidět aktuální limity a kolik je čerpáno

No tam mám právě Spent 0 u všech denních, u měsíčního mám 55, u ATM všude 0
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 16. 10. 2018 12:34

no a kolik mas u mesicniho limit?
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod tlamik5 16. 10. 2018 12:41

5000 liber
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakoubek61 16. 10. 2018 13:46

Tak ještě nové info k funkci GBIT. Příslušná částka již byla zaúčtována na přesměrovanou KK HB, ale na původní kartě AirBank je pořád tato částka blokovaná jako nezaúčtovaná. V současné chvíli je tedy platba stržena na obou.
Ještě chvíli počkám, ale v případě reklamace blokované částky se odvoláváte na Curve kartu a její GBIT, nebo obecně sdělujete, že částka již byla účtovaná u jiné banky a aby blokaci zrušili ? :hm
Díky.

Tak blokovaná částka byla dnes odpoledne v Air vrácena. Blokace trvala 2 pracovní dny. Takže pohoda. :tleskani
Naposledy upravil jakoubek61 dne 16. 10. 2018 18:17, celkově upraveno 1
jakoubek61
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.D 16. 10. 2018 14:10

Stačí počkat pár dní...
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 16. 10. 2018 14:18

zrušení blokace trvá 3-10 dní, záleží jak rychle GBiT provedete po platbě, na nové kartě je blokováno ihned
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 16. 10. 2018 14:32

V aplikaci mi svítí blokace ještě z 30.6. ve stavu pending, když měl curve výpadek. Podkladovkou je Revolutka a v ní to nevisí. V Curvě bude asi už napořád :)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 16. 10. 2018 17:13

ověřovací blokace z Taxify mi v Curve visela skoro měsíc, ovšem pouze na Curve nikoliv na podkladové kartě
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kukabara 17. 10. 2018 13:23

Nevíte jak to vypadá s rozšířením mimo EU? Konkrétně z Austrálie nelze v současnosti provést registraci, ale na otázku kde všude se Curve card dá použít zde byla odpověď, že celosvětově, všude kde funguje Master card. Znamená to, že sice se z Austrálie dotyčný nemůže zaregistrovat, ale když do Austrálie přiletí člověk, který má aplikaci a kartu už aktivovanou zde, tak ji tam může použít?
Kukabara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod treborit 17. 10. 2018 13:28

Stejne jako jina karta. V Australii ti take nevydaji kartu Komercni Banky, ale zaplatit tam s ni muzes ...
treborit
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka