Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod goropes 18. 2. 2019 12:09

jde vám curve (personal debit) přidat do revolutu?
Mne ano, ale ověřovací platba pak neprojde, s hláškou, že neprošlo ověření adresy/PSČ (zip code). Přitom v Revolutu, i u Curve mám nastavenou stejnou adresu, stejné PSČ.
Stalo se vám to taky? Podařilo se vyřešit? Díky za radu.
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod drpatrik2 18. 2. 2019 13:20

Také jsem to řešil. Vyřešeno s podporou, kdy upravili PSČ, které jsem zadával stejné jako na Revolutu, ale nějakým způsobem tam bylo zadané jiné...
drpatrik2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakoubek61 19. 2. 2019 14:44

Dnes se mi nezdařil výběr hotovosti 5000 Kč z bankomatu Fia (Pharao). Po zadání PIN a částky vyskočila hláška, že tuto transakci nelze dokončit.
Jako podkladovou jsem měl nastavenu KK HB.
V minulých měsících tyto výběry probíhaly bez problémů.
Má někdo podobou zkušenost?
jakoubek61
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bobb1 19. 2. 2019 14:51

Jednou se mi to stalo u bankomatu Airbank s podkladovou kartou mBank eshop. Za nekolik dnu jsem vybral bez problemu, ale z jineho bankomatu Airbank.
Bobb1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakoubek61 20. 2. 2019 10:01

Z bankomatu kterých bank lze vybírat bez poplatku, jeli podkladovou KK ?
Používal jsem FIO a vím, že poplatek nechce ani Airbank.
jakoubek61
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 20. 2. 2019 10:12

RB, KB, ČSOB
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 20. 2. 2019 10:39

Díky !
jakoubek61
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MrMysakovich 26. 2. 2019 10:24

Zdravím,
chtěl bych se zeptat jak funguje či nefunguje Curve v kombinaci s Twistem. Twisto má v tarifu premium 3% že zahraniční platby. Mířím v sobotu do Londýna a chtěl bych platit Twistem (přes Curve), jak to udělat tak, aby mi to uznali jako zahraniční platbu? Případně jak s tím platit v Česku? Nastavit při platbě v CZK měně v aplikaci CZK a v Londýně GBP?
MrMysakovich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 26. 2. 2019 11:55

Ano v Curve aplikaci nastavit kartu Twisto jako GBP. Curve pak nebude platby v GBP převádět a pošle je do Twista přímo v GBP. Twisto použije ten svůj lepší kurz.
Ale rozdíl je minimální. Twisto používá kurz Mastercard +3%, takže když pak odečtě 3%, tak je výsledek zhruba kurz MC. Přesněji kurz MC - 0,09%.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 26. 2. 2019 12:45

Zatím mi vždy vycházelo, že je lepší platit přímo Twistem než Twistem přes Curve.
Tomason87
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 26. 2. 2019 14:21

v jednom případě to bude stejné, a v to v tom, co popisuje Lafayette
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 2. 2019 14:36

A není to už teď náhodou tak, že u Twisto se nic nepřipočítává, ani neodečítává, ale platba v cizí měně je přepočtena podle kurzovního lístku: https://www.twisto.cz/kurzovni-listek/ ? (v případě tarifu Premium pak kurzem pro tento tarif)... Ale twisto kartu nemám, tak přesně nevím, ale působí to spíš tak.

V každém případě je to jedno, Curve je do toho tahat nejspíš zbytečné, vyúčtování Twisto lze pak stejně zaplatit třeba nějakou vracecí kreditkou.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 26. 2. 2019 15:00

Vše funguje tak, jak popisuje výše Lafayette16.

Twisto stále 3% ke kurzu MC přičítá (odečítá) a při zapnutých notifikacích aplikace to “vtipně” připomíná.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 26. 2. 2019 15:41

Dneska jsem platil několik plateb omylem jinou KK než zamýšlenou přes Curve. Po cestě zpět časem se původní blokace obratem zrušily a zbyly jen ty nové. To je podle mě posun. Dřív to nebyl tak rychlé, nebo ano?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 26. 2. 2019 15:42

Bylo, kdyz to udelas hned.
MiASX
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka