Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 1. 3. 2019 21:06

Pročítám si znovu podmínky Curve, chystám se do Indonesie, IDR není podporovaná měna.

K víkendové přirážce se uvádí: from Fridays at 23:59 to Sundays 23:59, the UK foreign exchange markets are closed. During this time, we take the rate from Friday and charge an additional 0.5% for all transactions made in GBP, EUR and USD and 1.5% for all other supported currencies.

A pro nepodporované?
EDIT: tak dle schedule 1 v terms je těch 1,5% právě pro měny mimo GBP, EUR a USD. Čili do 500 GBP/měsíc můžu měnit mimo britské víkendy.

Jinak porovnávám Curve vs Revolut, Transferwise a Hellobank, jak pro platby, tak ATM.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 3. 2019 21:43

Nepodporované podle kurzu MC (+ víkendové příplatky)...
https://www.curve.app/en/terms píše:14.3. The Exchange Rate means: Standard Exchange Rate or Weekend Exchange Rate, as applicable. The Exchange Rate means a wholesale rate that is sourced from Currency Layer if the transaction is in a supported currency (as provided on the Curve Website) (if the transaction is in an unsupported currency then the rate used will be the Mastercard rate (https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 1. 3. 2019 22:53

Díky fremantle. Pokud budu pro platby v IRD chtít používat Curve, je pro podkladovou HB kreditku lepší nastavit měnu GBP a nechat tak přepočet do CZK na HB, nebo nechat CZK a konverzi tak na Curve? Asi je to jen už detail a bude to podobné. Napřímo platit s HB nechci.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 3. 2019 23:17

Pokud nechceš napřímo, tak jednoznačně nechat koruny, proběhne konverze rupií do korun kurzem MC (s případnými příplatky), jinak by tam proběhla zbytečně (leč by to nemusel být významný rozdíl) dvojnásobná konverze kurzem MC (IDR do GBP na straně Curve a z GBP do CZK na straně vydavatele - HB!)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 3. 2019 08:49

Supr. Nebyl jsem si jistý, jestli konverze kurzem MC jde přímo do CZK nebo na dvakrát přes GBP. Když napřímo, tak tím lépe, nechám podkladovku v CZK.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 4. 3. 2019 18:53

Včera jsem narazil na roční limit (po 4 měsících od aktivace). Podpora má toho hodně, tak,že mi poslali info, že jsem v pořadí a až se k tomu někdy dostanou, odpoví mi, co musím udělat pro zvýšení limitů. Takže asi tak. Stále je to startup. :-)
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod retron 4. 3. 2019 19:16

Prověří Váš risk management a posléze navýší roční limit na 100t£
Support je stále zahlcený od spuštění subscription
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 5. 3. 2019 01:46

retron: jen 100t GBP? To tam budu za 4 měsíce zase psát :-) Ale dík za odpověď. To nestíhání je právě problém startupů, Revolut na tom není lépe.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod retron 5. 3. 2019 11:03

tak je to dvojnásobek původních limitů :D zatím nevím, že by někdo dostal víc
jak uvádím výše, nestíhají zhruba od spuštění zpoplatněných karet, plno lidí dělá změny a zase je bere zpět, kvůli amexu, předtím byla reakční doba daleko lepší
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 3. 2019 18:15

wit.cz píše:Supr. Nebyl jsem si jistý, jestli konverze kurzem MC jde přímo do CZK nebo na dvakrát přes GBP. Když napřímo, tak tím lépe, nechám podkladovku v CZK.

Klasika JV Asie: max. výběr je dle typu bankovek (50k nebo 100k) stejně jen 1 250 000 IDR nebo 2 500 000 IDR. Ty mi Curve převedla za rovné 4 000 CZK.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 5. 3. 2019 20:32

retron píše:tak je to dvojnásobek původních limitů :D zatím nevím, že by někdo dostal víc
jak uvádím výše, nestíhají zhruba od spuštění zpoplatněných karet, plno lidí dělá změny a zase je bere zpět, kvůli amexu, předtím byla reakční doba daleko lepší

Tož vyzkoušeno. Chtěli OP z obou stran a úsměv do kamery. A teď čekat :-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Korzaik 6. 3. 2019 18:44

V unoru mi skoncila platnost RB mall kreditky a dostal jsem novou, ta mi ale nejde verifikovat. Nevedel by nekdo, co s tim?
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 6. 3. 2019 19:13

zkusit starý kod při aktivaci původni karty, jinak zatím bohužel asi nic
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 3. 2019 19:55

@retron:
Ale případný starý kód z původní RB karty jaksi není kam zadat, protože RB blokuje pokus o přidání do Curve už v prvním kroku (kdy se Curve pokouší tu mini platbu s kódem vytvořit) a Curve aplikace pak jen logicky napíše že nelze verifikovat a že je třeba kontaktovat vydávající banku (verifikace se tím přeruší a kód nelze zadat žádný). Tedy je to pouze na RB, zda to ještě někdy povolí :(
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 6. 3. 2019 20:04

Také mě čeká obnova RB Mall a upřímně pokud nepůjde přidat pod CRV, ztrácí pro mě význam. Je to poslední KK od RB co mi zbyla a půjde tak za těmi ostatními...
Ostatně po startu ApplePay mi ani CRV už nedává takový smysl a těžko pro ni hledám uplatnění...
bodyczech
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka