Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 27. 2. 2019 19:35

iOS update 3.0.4
nově "list view" seznam registrovaných karet s možností volby aktivní karty
bohužel možnost řazení karet chybí

v plánu je celkové překopání aplikace, aktuálně se to ladí v kombinaci s novými funkcemi
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod MrMysakovich 27. 2. 2019 22:25

Lafayette16 píše:Ano v Curve aplikaci nastavit kartu Twisto jako GBP. Curve pak nebude platby v GBP převádět a pošle je do Twista přímo v GBP. Twisto použije ten svůj lepší kurz.
Ale rozdíl je minimální. Twisto používá kurz Mastercard +3%, takže když pak odečtě 3%, tak je výsledek zhruba kurz MC. Přesněji kurz MC - 0,09%.

Super díky moc za objasnění :-)
MrMysakovich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 2. 2019 17:44

fremantle píše:A není to už teď náhodou tak, že u Twisto se nic nepřipočítává, ani neodečítává, ale platba v cizí měně je přepočtena podle kurzovního lístku: https://www.twisto.cz/kurzovni-listek/ ? (v případě tarifu Premium pak kurzem pro tento tarif)...

Je to tak, že Twisto stále připočítá a odečítá 3 %, čímž se dostane o fous pod kurz MC a tento pak zveřejňuje jako Premium kurz, viz kurz. lístek.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 1. 3. 2019 09:13

Mohl by prosím někdo poradit, jak přidat KK HB do Curve. Bloklo si to 0,20Kč a chce nějaký c-xxx. Už jsem to kdysi s tím c-xxx na jiné KK dělal, ale fakt si nemohu vzpomenout jak.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 1. 3. 2019 09:19

Ten Cxxx kod se objeví ve výpisu po zaúčtování platby u HB (cca 2-3dny) a nebo zavolat do banky a vyžádat si jej. Potom se kód zadá do Curve u příslušné karty a tím je ověřena = lze platit.
mareka
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 1. 3. 2019 16:00

retron píše:iOS update 3.0.4
nově "list view" seznam registrovaných karet s možností volby aktivní karty
bohužel možnost řazení karet chybí

v plánu je celkové překopání aplikace, aktuálně se to ladí v kombinaci s novými funkcemi

Ahojte, podařilo se teď někomu přidat novou kartu RB - v nové verzi aplikace? Dostal jsem teď 2 převydané, tak jestli má cenu aktualizovat...? Zůstal jsem pořád u té před změnami - funguje dobře, ale RB karty tam nepřidám :(
jan.za
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 3. 2019 16:09

Pochybuji, že by přidání RB karet tolik souviselo s verzí Curve aplikace. To je cílená blokace na straně RB, těžko říct zda a kdy od ní upustí :(.
Jinak nejnovější Android verze 2.1.12 z 15.2. Mall KK přidat nedokáže.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 1. 3. 2019 17:34

Me to take nejde pridat, take dve prevydane kreditky RB, ale ty RB kreditky co jsou pridane, tak tam funguji.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 1. 3. 2019 20:06

Pročítám si znovu podmínky Curve, chystám se do Indonesie, IDR není podporovaná měna.

K víkendové přirážce se uvádí: from Fridays at 23:59 to Sundays 23:59, the UK foreign exchange markets are closed. During this time, we take the rate from Friday and charge an additional 0.5% for all transactions made in GBP, EUR and USD and 1.5% for all other supported currencies.

A pro nepodporované?
EDIT: tak dle schedule 1 v terms je těch 1,5% právě pro měny mimo GBP, EUR a USD. Čili do 500 GBP/měsíc můžu měnit mimo britské víkendy.

Jinak porovnávám Curve vs Revolut, Transferwise a Hellobank, jak pro platby, tak ATM.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 3. 2019 20:43

Nepodporované podle kurzu MC (+ víkendové příplatky)...
https://www.curve.app/en/terms píše:14.3. The Exchange Rate means: Standard Exchange Rate or Weekend Exchange Rate, as applicable. The Exchange Rate means a wholesale rate that is sourced from Currency Layer if the transaction is in a supported currency (as provided on the Curve Website) (if the transaction is in an unsupported currency then the rate used will be the Mastercard rate (https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 1. 3. 2019 21:53

Díky fremantle. Pokud budu pro platby v IRD chtít používat Curve, je pro podkladovou HB kreditku lepší nastavit měnu GBP a nechat tak přepočet do CZK na HB, nebo nechat CZK a konverzi tak na Curve? Asi je to jen už detail a bude to podobné. Napřímo platit s HB nechci.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 3. 2019 22:17

Pokud nechceš napřímo, tak jednoznačně nechat koruny, proběhne konverze rupií do korun kurzem MC (s případnými příplatky), jinak by tam proběhla zbytečně (leč by to nemusel být významný rozdíl) dvojnásobná konverze kurzem MC (IDR do GBP na straně Curve a z GBP do CZK na straně vydavatele - HB!)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 3. 2019 07:49

Supr. Nebyl jsem si jistý, jestli konverze kurzem MC jde přímo do CZK nebo na dvakrát přes GBP. Když napřímo, tak tím lépe, nechám podkladovku v CZK.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 4. 3. 2019 17:53

Včera jsem narazil na roční limit (po 4 měsících od aktivace). Podpora má toho hodně, tak,že mi poslali info, že jsem v pořadí a až se k tomu někdy dostanou, odpoví mi, co musím udělat pro zvýšení limitů. Takže asi tak. Stále je to startup. :-)
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod retron 4. 3. 2019 18:16

Prověří Váš risk management a posléze navýší roční limit na 100t£
Support je stále zahlcený od spuštění subscription
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka