Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 25. 3. 2019 09:34

Mam dotaz ohladom GBIT.
Ked som mal napr. platbu v EUR na EUR karte, tak GBIT nefunguje na kartu v inej mene.
Ale co ak som zaplatil v EUR a to kartou vedenou v CZK, bude fungovat GBIT na inu kartu v EUR? Ak ano, akym kurzom sa vrati ciastka na kartu v CZK?
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 25. 3. 2019 10:52

Pokud jsi platil částku v EUR podkladovou kartou, u které máš v Curve nastaveno, že je v CZK, tak směnu provedlo Curve podle svého kurzu a z podkladové karty strhlo částku v CZK. GBiT je pak možno provést na libovolnou kartu, u které je v Curve nastaveno EUR nebo CZK.

Původní kartu to refunduje stejnou částkou v CZK, která byla prvně stržena. Výjimkou (o které zatím vím) je Banka Creditas, která to prožene přes nějakou dvojí směnu (transakce je identifikována jako zahraniční, řeší se to výše ve vlákně) a může vrátit jinou částku.

Z nové karty se ti strhne buď původní částka v EUR nebo částka v CZK odpovídající kurzu v době provedení původní transakce, tj. stejná jako minule.

Pakliže měna podkladové karty nesouhlasí s měnou nastavenou v Curve, tak probíhá směna v režii tvojí banky. To nastavení akorát Curve říká, jakou měnu má požadovat po tvojí bance.
maeth_u
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 25. 3. 2019 11:28

Dik za objasnenie :-)
Ja som mal taky pripad, ze nechceli prijat hotovost, tak som to nudzovo zaplatil s Curve s prirazkou za vikend. Myslim, ze to GBIT bude najjednoduchsi sposob, ako to napravit, akurat ma to bude stat cestu do banky na pokladnu...
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 27. 3. 2019 08:57

Nefunguje mi zaplatit kartou za vyúčtování t-mobile. Někdo podobná zkušenost? Podkladovka mEshop samotná funguje ...
blackwork
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 3. 2019 12:32

...a ani fungovat nebude. Pokud je mi z jednoho kdysi čteného článku známo, tak snad všichni 3 naši operátoři umožňují platit na jejich webu online pouze domácími, tedy v ČR vydanými platebními kartami (podobně jako ČSOB na webu Cool karty). Není na této restrikci nic divného, využívá jí hodně platebních bran/e-shopů v ČR, Evropě i třeba USA.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 27. 3. 2019 12:38

Taky vím, že to takto (ne)funguje, ale mi to trochu divné připadá. Cizinec si tedy českou předplacenku kartou nedobije, zato já si třeba slovenské předplacenky českou kartou dobít můžu. Proč to na Hornouhersku jde a u nás ne?
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod _vpa 27. 3. 2019 12:44

Myslím, že je nějaký termín, do kterého tu bude muset být i u nás, pro EU. Tuším evropská regulace.
_vpa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 3. 2019 13:04

Proto já Curve kartu na (českých) eshopech nepoužívám, oproti placení u obchodníků to výhodu navíc (nošení jen jednoho plastu) nemá. V českých eshopech raději používám platbu přes aplikaci Masterpass, tu dnes už podporuje většina CZ platebních bran e-shopů a není třeba pokaždé znova vyplňovat čísla karet, Masterpass to má v sobě.

Ono je to i opačně: je hodně USA e-shopů, kde si Evropan s evropskou kartou také neškrtne. Nejde tedy o privilegium ČR/Evropy.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 27. 3. 2019 13:44

mam Curve v Masterpass a platím i faktury T-M bez problémů
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 27. 3. 2019 15:56

Ale ne naprimo.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 27. 3. 2019 19:48

minarjo píše:Proto já Curve kartu na (českých) eshopech nepoužívám, oproti placení u obchodníků to výhodu navíc (nošení jen jednoho plastu) nemá. V českých eshopech raději používám platbu přes aplikaci Masterpass, tu dnes už podporuje většina CZ platebních bran e-shopů a není třeba pokaždé znova vyplňovat čísla karet, Masterpass to má v sobě.

Ono je to i opačně: je hodně USA e-shopů, kde si Evropan s evropskou kartou také neškrtne. Nejde tedy o privilegium ČR/Evropy.

Tie vyhody tam su, je to individualne.

Ale nadhod nejake priklady US eshopov, kde neberu europske karty, prosim.
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 27. 3. 2019 22:08

no spíš bych řekl, které berou :D
ale platí to spíše pro ty větší např. Bloomingdales, Nordstrom Rack
dokonce někdy platba projde, ale pak ji refundují, poznají dokonce i platbu PayPalem navázaným na non US kartu
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 3. 2019 22:22

@alfas..:
Osobně jsem v US eshopech nekupoval nic. Ale moje sestra žije dlouhodobě v USA (vdala se tam), tak vím i od ní, že s touto lokalizací karet je fakt velký problém oboustranně. S US kartou nepochodila například i v českém e-shopu Decathlon (když chtěla kupovat stan a spacáky před cestou za letním putováním do Čech), tam to natvrdo psalo, že fakt zahraniční kartu nee. Opačně s českou kartou se v USA nepochodí i v některých kamenných prodejnách či benzinkách (osobní zkušenost u jedné benzínky tuším Chevron při návštěvě sestry, kde obsluha sama přiznala, že neamerické karty "někdy nejdou"), natož v e-shopech (o tom by víc věděla ona).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 27. 3. 2019 23:34

Chevron to uz roky blokuje, to je známy fakt, preto sa mu vyhýbam...Ak to ide.
Teraz som platil buď Curve alebo Revolut a problémy neboli takmer žiadne. Priamo českou kartou radšej nie, lebo s tým mám zle skúsenosti. V niektorých obchodoch česká karta prešla až po ručnom zadani jej čísla. Ale čoraz viac terminalov tam behá na čip a bezkontakt, kedysi to bol skoro všade len magnet.
Preto som sa pýtal, ktoré nejdú, lebo by som si rád rozšíril obzory. Najväčší problém bol ebay, tam som zaplatil až revolutkou. A walmart mi cez noc zrušil objednávku. Posledná vec bola mobilná aplikacia Wendy's.
Inak všetko ostatné išlo v pohode. Klopklop :-)

Kedysi som mal podobný problém, tak som si zariadil PayPal s US adresou a vtedy to obchodník nepoznal. Oni sa nedostanú k tvojej karte, ale k adrese zjavne ano...

Tým som chcel len povedať, že netreba zbytočne strašiť ľudí. A hlavne sa netreba báť.

Ešte prídám odporúčanie, ak sa pýtajú, debit or credit, vždy treba zvoliť credit :-)

Osobne si myslím, že Curve v USA ma lepšiu akceptáciu ako bezna česká karta ... pri platbe v CR sa mi stalo iba raz, že ju brána odmietla, ale to bolo kvôli commercial.
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 28. 3. 2019 00:37

s Chevronem jsem neměl problém a bral jsem víceméně jenom tam kvůli autu, ale samozřejmě jsem musel platit uvnitř ne na stojanu, tam to non US karty nebere žádná pumpa
obecně v obchodě nebyl problém platit i CZ kartou, akorát v restauracích koukali jak vejři, že terminál požaduje PIN. Jediný problém byl s automatickou bránou v garážích, tam se chytla až RB kreditka.
retron
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka