Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 3. 2019 08:44

@retron:
Nesouhlasím, že by u US pump všude paušálně přímo na stojanu byl problém s CZ kartami. Já v květnu 2017 v Kalifornii při návštěvě sestry měl problém pouze a jen u Chevron (na stojanu ani uvnitř to nešlo), všechny jiné pumpy bez problémů přímo na stojanu, a to nejčastěji takto placeno mou debetkou od ČSOB/Era. Jak píše alfas123, je samosebou v USA i pro české debetky třeba v menu volit, že je to kreditka, jen tak to funguje (u stojanů na mg.proužek bez zadání PINu). ZIP kód, pokud to nějaký chtělo (většina pump v Kalifornii naštěstí ne) jsem zadal klidně jakýkoliv, u CZ karty neměl význam. Asi stát od státu, četl jsem, že zadání ZIP u stojanu má chránit hlavně Američany před zneužitím jejich ztracené/ukradené karty, jen u US karet že se ověřuje. A to jen u některých US států/oblastí, které tento problém častěji řeší.
---------
Ale zpět k původnímu tématu online akceptace Curve: jak píše alfas123, tak určitě u obchodníků v USA (ale i jinde po světě mimo EU) je určitě Curve karta víc akceptovatelná než libovolná česká. Zdejší debata ale začala platbou po netu, a to hlavně v ČR (či obecně EU). Zde často platí, že Curve bude odmítnuta a bude třeba užít lokální kartu dané země, o to zde šlo (tedy Curve ok, ale v ČR eshopech někdy nepoužitelná, pak se hodí platba přes Masterpass přímo uloženou CZ kartou).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 28. 3. 2019 09:36

tak mě v březnu až listopadu 2017 nefungovala v Californii, Nevadě ani Arizoně na stojanu kreditka i debitka RB, UCB ani Curve, zadával jsem Credit ale vždy ZIP code (zkoušel jsem jak 99999, 11111 i PSČ) a nakonec odmítnuta. U obsluhy vždy bez problémů.
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 28. 3. 2019 10:27

Ktory cesky eshop alebo brana neberie curve?
Ako som pisal, mne sa to stalo zatial iba jedenkrat, ale to bolo kvoli typu karty commercial
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 28. 3. 2019 10:31

Můžeš si zažádat a pošlou ti typ karty "personal".
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 3. 2019 10:55

alfas123 píše:Ktory cesky eshop alebo brana neberie curve?

Ono nejde o cílenou blokaci Curve českými eshopy, jen zkrátka některé eshopy vůbec neberou zahraniční karty. blackwork zde výše zmiňoval, že s Curve neuspěl při online platbě vyúčtování českého T-Mobile, i ostatních CZ operátorů to je snad podobně, pokud to už nezměnili. ČSOB platební brána neumožňuje dobíjení Cool karet zahraničními kartami. Moje sestra nezaplatila US kartou v eshopu českého Decathlonu... Příkladů by se jistě našlo více, ale nelze to mít za zlé přímo těm eshopům (až na vyjímky typu Cool karta s cílenou blokací). To spíš platebním branám, které využívají.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 28. 3. 2019 13:27

Divné ale je že v únoru jsem Curve normálně vyúčtování t-mobile zaplatil ... :-|
blackwork
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 28. 3. 2019 13:39

Mozno to je tiez tym commercial/personal, pripadne iny typ karty (embos vs minimalist)
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 29. 3. 2019 11:22

iOS 3.0.7 je venku, s možností opět měnit pořadí karet
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiraCCC 31. 3. 2019 12:18

Ahoj mám zatím na cestě kartu curve a revolut. Revolut již funguje vyzkoušeno na ALIexpresu. Můj dotaz pro zkušenější uživatele jakou měnu jste zadali při vloženi revolut do curve ? mě to nabídlo USD, neměl bych to změnit na CZK ? a pak teprve potvrdit a verifikovat?
MiraCCC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 31. 3. 2019 13:29

je to jedno muzes to pak kdykoliv menit, nastavil bych tam měnu kterou budes pravdepodobne používat
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 31. 3. 2019 16:19

Ja to menim podľa potreby. Revolut je vlastne multimenova karta. V curve sa nastavi podkladova mena a Curve vie, ze transakcie v tejto mene sa nekonvertuju a transakcie v inych menach Curve konvertuje do podkladovej meny.
Takisto Napr.aj keď máš českú multimenovu kartu, tak Revolut napíše varovanie.
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 2. 4. 2019 16:45

Uctuje Ryanair poplatek pri platbe Curvou?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 2. 4. 2019 17:00

To je snad uz pri Consumer kartach zakazane, teda aspon Lufthansa s tym prestala
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 2. 4. 2019 17:40

Mam prave "commercial"

-- 2. 4. 2019 17:51 --

Jsem asi slepy - jak zjistim, jestli bude vyhodnejsi pouzit Curve pro prepocet z EUR nebo mKratu Svet?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 2. 4. 2019 18:06

Curve urcite, minimalne v tydnu
retron
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka