Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 5. 4. 2019 15:01

Zaujimave, uz sa to riesi dlho a stale nic
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 5. 4. 2019 15:31

já čekal, že něco vypadne z FA a zatím asi nic, co wit.cz?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 4. 2019 15:37

Od ledna, kdy jsem doplnil do spisu reakci na argumentaci RB, popsal aktuální stav a uvedl nově neprovedené vybrané transakce, se nestalo nic. Resp. nevím, zda se něco objevilo dalšího ve spisu či nikoliv.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 5. 4. 2019 15:53

A zadal jsi o vyrozumeni o rozhodnuti ve veci? Mozna uz je rozhodnuto, ani o tom nevis?
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 4. 2019 16:01

Tak snad účastníkům sporu jsou minimálně rozhodnutí doručována, ne? Tyhlety Tvý rádobypolicejní móresy … Předpokládám, že FA se chová jako soud, takže poslat rozhodnutí musí. Je ale fakt, že jednou nám soud, když jsme byli "jen" osoba zúčastněná, rozsudek zapomněl poslat.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 4. 2019 16:18

Jako účastník řízení musím být ještě před vydáním případného rozhodnutí obeslán s informací o právu seznámit se spisem a vyjádřit se. V datovce nic není, tlačit na to nemá cenu.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 5. 4. 2019 18:12

Copak Curve, ale oni nezvládají ani základní věci. Už týden se snažím aktivovat obnovenou Life a zatím bez úspěchu :-)
Dr.D
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MiASX 5. 4. 2019 19:16

No ja uz mesic a tyden k tomu.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dr.D 5. 4. 2019 19:22

A zkoušels volat na infolinku?
Dr.D
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MiASX 5. 4. 2019 19:39

Sorry, jsem to spatne pochopil, aktivovat sla hned pres IB, pres mesic nejde registrovat.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pabloson 6. 4. 2019 08:52

jj na infolinku 800 900 900 sem volal... operator nejdriv nevedel co po nem chci (neznal curve tak sem mu to vysvetlil, pak se sel zeptat nadrizeneho a prisel s informaci ze curve neni podporovano... kdyz sem zadal vysvetleni jak je mozne ze nekterym uzivatelum byla v minulosti pridani rb karet do curve umozneno a odkazoval jsem se na toto a dalsi forum tak mi bylo receno, ze ma v systemu napsano ze curve neni podporovan(a to se na nej chvili pred tim sel ptat nadrizeneho pac nevedel o co go) a rekl ze uzivatele kteri tvrdi ze jim to bylo u ozneno lzou a ze to neni mozne ze na to nema kolonky a v systemu moznost to povolit... kdyz sem rekl ze si myslim ze lze nekdo jinej a s takovou bankou nechci mit nic spolecneho a jak mam zrusit ucet mi rekl ze mam jit na pobocku

kdyz sem se pak ptal na fb raiffky tak mi bylo odpovezeno:
Dobry den, chtěli bychom Vás informovat, že Curve Card neblokujeme. Každá transakce se vyhodnocuje individuálně, záleží tedy na detailech konkrétní transakce, společnost Curve poměrně často mění svá nastavení. Pro registraci karty je zapotřebí provedení minimální transakce. Transakce byla zamítnuta z důvodu nekonzistentních transakčních detailů. Tyto transakční detaily dle názoru Banky nesplňují pravidla a standardy karetních společností pro zpracování transakcí. Prozatím doporučujeme používat k platbě přímo kartu vydanou Raiffeisenbank. Martina

jinak curve zas napsal u nich na foru, ze mic je na strane banky a ceka se az neco upravi oni..

takze rb tvrdi ze se ceka na upravu na strane curve a curve zas tvrdi ze se ceka na rb.

podarilo se Vam nekomu karty rb v poslednich dvou mesicich po hadani s infolinko/na pobocce do curve pridat?

a tem co to nejde, mohli by jste prosim na fb raiffky a twiteru take pozadat o zprovozneni curve? verim tomu ze kdy zaznamenaji dostatecny a vlny kolem toho tak to budou schopni povolit... je to jen o o jejich vuli, ktera aktualne neni
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 6. 4. 2019 09:22

Nějaké vyhodnocování transakcí asi na vůli operátorů není. Já nevěřím, že to ještě někdy půjde. Blokují to.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 6. 4. 2019 12:40

prave jsem zkusil pridat RB Mall a Style, obe blokuji.
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 4. 2019 13:08

Pabloson se asi probral z mnohaměsíčního zimního spánku, jinak si neumím jeho příspěvek a snahu boje vůči RB vysvětlit :). RB jasně několikrát deklarovala a zde na fóru to několikrát bylo, že transakce přes Curve kartu bude blokovat kvůli údajné nekonzistenci transakčních informací, no a žádné časové omezení v této souvislosti nepadlo, takže zatím platí že trvale (u všech transakcí). Ano, když RB začala jednotlivé Curve transakce vyhodnocovat (X měsíců zpět), tehdy skutečně platilo, že když měl někdo štěstí, tak s transakcí autorizace RB karty do Curve prošel. Jelikož ale už teď RB to blokuje jako celek, tak není a nebude možné RB karty do Curve přidat, to už zde snad všichni pochopili. Ano RB tím možná přijde o část klientů, ale svůj přísný přístup kvůli tomu sotva změní, když ani podání k Finančnímu arbitrovi její názor nezměnilo a u arbitra si svůj postoj obhajuje, místo aby couvla.
Vyjádření RB z Facebooku, co zde Pabloson cituje, je i není lživé. Ono z hlediska technického asi RB skutečně neblokuje Curve cíleně jako obchodníka. Blokuje ale všechny transakce, u nichž je dle RB nekonzistentní informace, například se neshoduje stát realizace a stát reálné platby (u Curve je vždy London, UK i u českých plateb), měna, typ transakce (internetová, i když to bylo reálně placeno na terminálu, RB by tak třeba u Mall karty musela platit bonusy i za tyto pseudo-internetové platby) atd. Bohužel tím že to je u všech Curve transakcí, tak je RB logicky i všechny blokuje (tedy ty transakce-pokusy o ně-ne přímo obchodníka Curve). Ale tlak na banku už zkoušeli mnozí a jí to jen utvrzuje v tom že to nepovolí, to je jasná věc. Snad jedině až by finanční arbitr rozhodl v její neprospěch: ale i tak si myslím, že RB by se odvolala k soudu, nebojí se toho, jinak by couvla už před arbitrem.
Naposledy upravil minarjo dne 6. 4. 2019 13:16, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 6. 4. 2019 13:13

Curve by mohol umoznit pridat kartu RB (ja sa divim, ze tam este su nejaki klienti, ale to je iny pribeh) nejakym inym sposobom.
Embosovane karty sa daju spracovat aj v rezime offline a vtedy banka nic blokovat nemoze, napriklad. Sice by to nebolo hned, ale karta by sa overila, lebo clovek by po nejakej dobe kod videl.
Mne sa skor zda, ze Curve na tom nezalezi. Maju asi ine priority a problemy.
alfas123
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka