Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 25. 4. 2019 18:24

Mne viackrat. Neda sa tomu uplne zabranit
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 26. 4. 2019 12:29

Z fora : Rachel here from Customer Experience. We recently received an update that Raiffeisenbank will be allowing Curve within the next 4 weeks.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 26. 4. 2019 12:57

Tak uvidíme, to by byla dobrá zpráva, zase by Mall karta byla pěkně použitelná pro všední nákupy i přes měsíční poplatek.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 26. 4. 2019 13:00

Takže do 4 týdnů si to Raifka vytuní tak, že za platby Curvou už nebudou odměny...
hopo.hopo
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 26. 4. 2019 13:10

Heh, a zrovna jsem RB kartu zrušil. Ale furt nemají Google Pay (a jen tak nehodlají zavést), tak nazdar.
maeth_u
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pabloson 27. 4. 2019 04:27

Milos píše:
Pabloson píše:
jinak muzu se jeste zeptat jestli jste vyresili ty notifikace z appky aby chodily na posledni prihlasene zarizeni?
stalo se mi jak sem psal.. notifikace o vyberech chodili na iOS tablet kde sem byl prihlasenej puvodne doma. kdyz sem se pred odchodem prihlasil do curve prez android telefon a prepinal tam karty, tak sem ocekaval ze i pop up notifikace o vyberu budou chodit na nej (coz se nestalo a chodili na ipad kde sem si myslel ze doslo k odhlaseni a kde sem se musel po navratu domu znovu prihlasit). je to trosku neprijemne kdyz bych se chtel na notifikace spolehnout a pocitat s tim ze kdyz se na tel kde sem prihlasenej nic nenotifikovalo tak se nic neutratilo/nevybralo

Mám dva Android telefony a notifikace mi chodí vždy na telefon, na kterém jsem se přihlásil do Curve apky naposledy. Na tom "prvním" telefonu se z apky ani nemusím odhlašovat.

diky za info... taky sem ted zkousel na druhym androidu a je to jak rikate, tam se mi notifikace prepinaj podle posledniho prihlaseneho

prisel sem na to ze mnou popsane chovani muze to ze si mezi sebou android appka a ios nerozumi... nicmene predevcirem sem zjistil ze monzo a n26 appka se mi chovaj stejne tj. ze notifikafe chodi jen na apple pokud tam sem zalogovanej a rucne se neodhlasim. takze to nebudu povazovat za chybu ale za vlastnost :-)

-- 27. 4. 2019 04:30 --

treborit píše:Z fora : Rachel here from Customer Experience. We recently received an update that Raiffeisenbank will be allowing Curve within the next 4 weeks.

diky za vybornou zpravu... napojeni debetky od rb na vybery se mi bude moc hodit... a napojeni i dalsich jejich kreditek bude prijemnej bonus :-) chodim jim ted poslednich par tydnu kvuli curve prudit na fb raiffky tak uz je teda necham :-)

-- 27. 4. 2019 04:33 --

maeth_u píše:Heh, a zrovna jsem RB kartu zrušil. Ale furt nemají Google Pay (a jen tak nehodlají zavést), tak nazdar.

jinak na fb rb tvrdi ze goole pay by melo bejt soucasne s apple pay a to uz nekolikrat posunuli a ted jejich posledni zprava je ze by mely dostupne: "v druhe polovine tohoto roku"
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maeth_u 27. 4. 2019 06:58

Na socsítích hlavně stále opakují, že dávají přednost vlastní implementaci NFC plateb a na Google Pay "možná" dojde. Vzhledem k tomu, jak dlouho trvalo odladit vlastní NFC Air Bank (o těch si myslím, že cpou do vývoje mnohem víc peněz - jejichž appka mi čas od času sdělila, že můj telefon nemá NFC), a jak špatný appky plodí RB, tak bych to viděl vlastní NFC v půlce roku, na podzim chytnutí se za hlavu, na přelomu 2019/20 vítězoslavně Google Pay.
maeth_u
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 27. 4. 2019 07:39

Najvacsia sranda s AirBank je, ze Apple Pay spravili, ale pre Android maju vlastne riesenie.
Vlastne riesenie ma aj csob, ked mali akciu, tak som platil a od vtedy im na to kaslem.
Zaujimave, ze aj Ceska ma Apple pay ale na Android vlastne riesenie. Tipujem, ze to bude uzavretostou Apple.
Jedina nevyhoda, ktoru osobne vidim u Apple, je prave nemoznost nahravat hovory. Keby to zacali umoznovat nativne aspon v krajinach, kde to je legalne...

Skoda, velka skoda, ze aj Curve planuje vlastne riesenie :-(
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 27. 4. 2019 09:04

Naopak je to logicke, pro tu minoritu s iOS se jim nevyplati vytvaret vlastni reseni, je to uz defakto mrtvy system, do par let zanikne.

http://www.ddworld.cz/aktuality/software/android-dominuje-svetu.-ma-86-podil-konkurence-prestala-existovat.-krome-apple-ios.html
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 27. 4. 2019 09:10

Curve blokuje pridani nove karty Twisto, vyhodnocuje ji jako prepaid.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pabloson 27. 4. 2019 09:39

treborit píše:Curve blokuje pridani nove karty Twisto, vyhodnocuje ji jako prepaid.

placeni (zatim) funguje... ted sem s curve s podkladovym twistem zaplatil na aliexpressu
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 27. 4. 2019 11:03

MiASX píše:Naopak je to logicke, pro tu minoritu s iOS se jim nevyplati vytvaret vlastni reseni, je to uz defakto mrtvy system, do par let zanikne.

http://www.ddworld.cz/aktuality/software/android-dominuje-svetu.-ma-86-podil-konkurence-prestala-existovat.-krome-apple-ios.html

Nie, je to preto, ze iOS neumoznuje pristup k NFC. Takze nemaju inu moznost.
A Android Pay sa podla mojho nazoru obchadza kvoli peniazom, asi si spocitali, ze je to lacnejsie? Inak si to vysvetlit neviem
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 27. 4. 2019 12:06

• Vlastní aplikace, která neumožňuje platit jinými kartami, komplikuje odchod k jiné bance (např. založení sekundárního účtu „na zkoušku“) a vůbec snižuje konkurenční tlak ve srovnání s Apple / Google pay, kde jsou všechny karty všech konkurentů hezky vedle sebe, rovnocenné, a je triviální přepnout výchozí kartu na konkurenci.
  • Vlastní aplikace je reklamní prostor, který uživatel vidí při každém placení, a banka doufá v příjem v podobě všelijakých kupónů a jiných „výhod“, za které jim budou obchodníci platit.
  • Google Pay znamená předávat Googlu informace o všech transakcích, což zvyšuje riziko, že Google se stane přímým konkurentem (např. začne sám, na základě těch dat, poskytovat úvěry a vydávat kreditní karty – a bude z tolika bank, a spolu se vším chováním na webu, mít víc a lepší data než jednotlivá banka, která vidí jen běžný účet a tu kartu).
  • (Obecně se banky snaží nevypadat jako naprosto zaměnitelné komodity (i když spousta jejich produktů takhle zaměnitelná je dost značně), protože u komodit je větší tlak na nižší ceny než u diferencovaných produktů. To znamená jak vlastní aplikace, tak nestat se „subdodavatelem IT gigantů“, jako se třeba čím dál víc novinařiny stává komoditou podřízenou reklamním systémům a Facebooku.)

Že by vlastní řešení bylo levnější dost pochybuji; banka tak se jako tak musí připojit k tokenizaci v karetním systému; vlastní aplikace pracující s tokeny se pak musí napsat nebo koupit, Google Pay je prý(?) zdarma.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 27. 4. 2019 20:38

Na Zdendu nema smysl reagovat, je to pomatenec v uniforme.

Uctuje realne Curve poplatek za konverzi u castek nad 500 liber? Potrebuju uhradit ubytovani za 650 EUR.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 28. 4. 2019 09:25

Musis to skusit... ja som pouzil Curve ako nudzovku a nebol tam priplatok...
alfas123
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka