Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod A1rh- 20. 7. 2019 14:07

nevím jaké kurzy má Fio a Equa, ale předpokládám spíš horší, mezi často chválenými nejsou. Používal bych je max na dobíjení Revolutu a používal k placení ten. Pokud by nestačil limit tak Curve s těmi 2 kartami nastavenými na CZK.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 7. 2019 14:24

wit.cz píše:Je to jak předpokládáš, jen GBIT funguje imho jen u stejně nastavených podkladovek, protože se jen přeúčtuje již jednou stanovená pevná částka.

Zde bych tě opravil: sice jsem zatím sám nevyužil, ale z dokumentace a aplikace Curve vyplývá, že při gbit jsou jako nové cílové nabídnuty buď karty s podkladovou měnou stejnou jako byla zaúčtována na původní kartu, nebo měnou stejnou jako původní transakce. Takže pokud v Bulharsku zaplatí s podkladovou kartou s nastavenou CZK měnou (tedy Curve provede konverzi BGN do CZK), mělo by jít gbit udělat na karty s podkladem CZK (pak se tedy přeúčtuje stejná CZK částka) nebo podkladem BGN (pak se na novou kartu naúčtuje původní BGN částka bez konverze a na starou se vrátí předtím odečtená CZK částka).

Jinak souhlas, mít na českých kartách CZK a nechat konverze na Curve bude nejspíš vždy výhodnější, a to i o víkendech.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 22. 7. 2019 08:30

jen potvrzuju, že to přeúčtování na původní měnu transakce funguje, ale musí se u toho změnit karta, bohužel to nejde na stejnou.
Příklad: měl bys nastavenou podkladovou kartu Fio s měnou CZK, konverzi dělá Curve, zaúčtováno jako CZK. Můžeš udělat GBiT na Revolut nastavený na BGN, konverze se tím zruší, na Fio se vrátí celá stržená částka a z Revolutu se to strhne v BGN.

Blbý je, že pokud budeš mít v době primární platby nastavený Revolut na CZK, třeba si to zapomeneš přepnout na BGN a platba proběhne, konverzi udělá Curve, pokud budeš mít na Revolutu peníze jen BGN účtu, tak proběhne dokonce dvojí konverze.
A nelze udělat GBiT na stejnou kartu, jenom jí dodatečně změnit měnu, aby se zaúčtovala správně.

To je velká slabina Curve, musí se to hlídat.

V případě Revolutu to jde ještě vyřešit přidáním druhé/virtuální karty a GBiT na ni ve správné měně.
Mne se to ale stává např. u Hello kreditky, kterou často platím v různých měnách po sobě, a když zapomenu přehodit měnu, už je to v pytli. U větších částek jsou rozdíly v kurzu znát.
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 7. 2019 10:18

Dobrá zpráva - Curve Black Legacy + 3 doporučení uživatelé = Curve Black navždy zdarma.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 22. 7. 2019 11:54

jen upozorňuji, že to platí pouze pro držitele Curve Black Legacy, tzn. pro ty, jež si objednali Curve Black za jednorázový poplatek před 28.2.2019 a navíc doporučení s referenčním kódem si musí kartu aktivovat do 5. srpna 2019
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 7. 2019 12:51

Opravdu tam je 28.2.2019?
retron píše:jen upozorňuji, že to platí pouze pro držitele Curve Black Legacy, tzn. pro ty, jež si objednali Curve Black za jednorázový poplatek před 28.2.2019 a navíc doporučení s referenčním kódem si musí kartu aktivovat do 5. srpna 2019
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 22. 7. 2019 13:12

ano, akorat jsem se spletl v mesici tzn. do 28.1.2019
Black varianta po tomto datu byla již na měsíční bázi
ale nějakým způsobem se započítavají doporučení před tímto oznámením, ovšem jak přesně si nejsem jist mělo by to být 5, anebo pokud již 3 doporučil stačí 2 další
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 7. 2019 13:30

Aha, takže jde o datum, kdy se pořizovala Curve Black, ne o datum začátku u Curve vůbec, jasné.
Já mám 6 doporučených a napsali mi, že je to OK, že už nemusím nic dělat, dostanu po 5.8. automatycky Curve Black zdarma.
Mám dojem, že 5 z minulosti stačí, kdo má míň, musí to dotáhnout na těch 5, ale pokud nemá někdo nikoho, tak stačí teď 3.
Ale není mi jasné, jak je to v případech s1 nebo 2 doporučenými, ale mě se to netýká.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 22. 7. 2019 15:10

musis udelat bud 5 doporuceni celkove NEBO 3 do deadline ... takze kdo ma napr. 4 celkove , tak mu staci jen 1 ... kdo ma 2 celkove, tak potrebuje 3 atd ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 22. 7. 2019 21:17

A kdyz uz mám vic jak 5 doporuceni z davne minulosti?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 7. 2019 21:58

Z FAQ na Curve community...
https://community.curve.app/t/end-of-trial-free-curve-black-or-curve-black-legacy/7117 píše:If you have referred 5 or more friends in your lifetime, you are eligible to continue experiencing Curve Black without paying any monthly fees! You’ll only need 1 more if you’ve already referred 4 friends.

Kdokoliv, kdo již doporučil 5 klientů, tak by měl mít nárok používat nadále Curve Black bez poplatku, bez rozdílu kdy to doporučení proběhlo... Je to dost zajímavá nabídka (když si představím být tím zákazníkem, co si těch 10 £/€ ochotně platí každý měsíc za ty samé služby :hm), nicméně volitelně lze zůstat i ve variantě "Curve Black Legacy" (v našich podmínkách tam zatím až tolik rozdílů není (ale v případě jakýchkoliv novinek je přislíben upgrade, zatímco u Legacy to neplatí) - pojištění je dostupné jen ve vybraných zemích, na druhé straně v Curve Black si lze zvolit 1 % cashback u 3 obchodníků, včetně třeba Lidlu): https://www.curve.app/en-gb/terms-black-legacy
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 22. 7. 2019 22:21

Ale i když mám víc jak 5 doporučení, nenabízí mi to Black zdarma, ale za 9,99 Euro měsíčně. Nebo na tu zobrazenou cenu nemám koukat a mám to zkusit upgradovat na Black? Ten poplatek by se mi ale platit fakt nechtělo, to raději zůstanu na Blue.

Obrázek
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 7. 2019 22:38

Ta nabídka není určena pro současné držitele Curve Blue, musels mít Curve Black před 28. lednem 2019 (zakoupenou za jednorázový poplatek £50)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 22. 7. 2019 22:50

Aha, dík.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 23. 7. 2019 09:49

Zkousel nekdo v obchode cashback (vyber hotovosti)? S jakou podkladovou kartou a s jakym vysledkem?
e-osobne
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka