Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 29. 7. 2019 13:32

Tank Kartu také normálně dobíjím, ale to je normální platba u obchodníka, myslím aplikaci Benzina Platby pro platbu QR kódem na stojanu, ČEZ kartu tam sice lze zaregistrovat, ale platba neprojde a ještě kousne terminál obsluhy, kde platba visí
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 30. 7. 2019 21:04

Snažím se zrovna procházet a pochopit Curve vč. pročtení části tohoto rozsáhlého vlákna. Jsem uživatel Revolutu, ale jsem si vědom toho, že Curve je spíše jakási "nádstavba", nebo "schránka" na karty s určitými dodatečnými parametry, které se pak používají jako 1 Curve karta s možností přepínat (i zpětně v rámci 14 dní).

Má smysl pro někoho s free tarifem pořizovat Curve pokud mám pouze na 3 měsíce zpět 1% z útrat ve 3 vybraných obchodech, které dle toho, co jsem pochopil již zahrnují CZ obchody (byť na jejich webu jsem CZ seznam nenašel)?

To co dostanu zpět pak je předpokládám v nějakých Curve" bodech" za které následně nakupuji.

Lze stále doporučit určitý počet (tuším 5) uživatelů a mít Curve Black navždy zdarma (nenašel jsem omezení jako např u Revolutu že je pouze na 1 rok apod.)?

Co mne nejvíce odrazuje je dopředu neznámý kurz. Dle reakcí na zahraničních fórech (vč. Revolut fóra), kde to někdo porovnával náhodně během dne dostal lepší kurz, potom průměrný kurz a nakonec nevýhodný kurz. Tohle se předpokládám nezměnilo?

Další věc, co to zabíjí je u blue verze max. limit 500 GBP za plovoucí měsíc (cca 15 tis. Kč) a pak poplatek 2%.
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 30. 7. 2019 21:16

Zrovna to, co píšeš, bych ani neřešil - cashback, curve black, kurz Curve vs Revolut.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 30. 7. 2019 21:23

Já to zase beru jako hlavní důvod proč si Curve zřídit. To, že mi vytvoří peněženku z různých karet je pro mne až to poslední, co beru jako výhodu (prozatím). :-)
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 30. 7. 2019 21:39

Mufinmufi píše:Lze stále doporučit určitý počet (tuším 5) uživatelů a mít Curve Black navždy zdarma (nenašel jsem omezení jako např u Revolutu že je pouze na 1 rok apod.)?

Myslím, že žádná takováhle nabídka neexistuje.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 30. 7. 2019 21:41

Tak to se na ni rovnou vykašli :-)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod mfilip 2. 8. 2019 15:14

mfilip píše:Mam na Curve kreditku CEZ karta a platba ve Sportisimu bez problemu.
Ted v patek platba v Penny Marketu a zamitnuto. Platba CEZ kartou misto Curve v pohode.

Pisete tady, ze mate KK Mall v Curve, pokud jsem spravne pochopil. Tady https://www.hardyn.cz/zkusenosti-s-kart ... e-recenze/ se ale pise, ze nejde napojit, protoze to RB nepodporuje.

Jak se vam podarila KK Mall priradit do Curve?
Diky

Přišel mi výpis z ČEZ karty a částka za nákup ve Sportisimu tam není uvedena.
Jinak ověření karty proběhlo:
15.7.2019 Nákup CRV*C-JPHGLK from Curv dne 15.7.2019 1.25
18.7.2019Zrušení - Nákup CRV*C-JPHGLK from Curv dne 15.7.2019

Nákup ve Sportisimu jsem udělal 24.7.v hodnotě 249Kč, ale žádná taková částka ve výpisu není.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 2. 8. 2019 19:43

proč jsi to rušil?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 2. 8. 2019 21:37

A neplatil jsi to bonusama?
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 2. 8. 2019 23:20

Jak to vypadá ve výpisu Curve?
ROlda78: nic nerušil,to bylo ověření.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 8. 2019 12:34

Pokud při placení přes Curve dojde k tebou popsané situaci, tak jsou 2 možnosti: buď platba proběhla offline, nebo šlo o stržení a hned storno karetní transakce na straně Curve (to pak není nikde vidět). V obou případech nejdéle zpravidla za 7-14 dní (dle toho jak často obchodník dělá účetní uzávěrku, u offline platby to je daleko dřív) bude platba podruhé po Curve offline vyžádaná a uhrazena. Tedy neraduj se že bys měl nákup zadarmo :). Mně se to stalo v Globus restauraci: dle notifikace Curve platba ok a hned pár vteřin nato declined (tedy i na podkladové kartě byla blokace hned zrušena a ani se neobjevila). Globus si to znova po Curve vyžádal tuším za 10 dní (čili to uvidíš až v srpnovém výpisu dané karty, respektive v Timeline historii Curve i dříve).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 3. 8. 2019 13:40

No to se neví, když to ČEZ karta vždy blokovala.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 8. 2019 22:24

Ale ten obchodník (zde tedy Sportisimo) to bude chtít po Curve, ne po ČEZ kartě, o ten on ani neví. A v podobných případech, kdy na Curve přijde opožděně žádost o platbu, tak jí Curve strhne z libovolné podkladové karty, ze které to lze (a pošle notifikaci do aplikace, ať si dotyčný případně přes gbit to převede na kartu jinou). Pokud by měl do Curve zapojenou jen ČEZ kartu a u té by se to Curve ani opakovaně nepovedlo odečíst, nejspíš by to pak vymáhali po jejím držiteli, jak jinak.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 7. 8. 2019 20:46

Is there a fee to withdraw cash abroad?

For Curve Blue (free) customers, you can withdraw up to £200 per month with no currency conversion fees. For any withdrawal over £200 per month, you will be charged 2% of the amount of the transaction or £2 (whichever is higher).

Tim abroad se mysli mimo UK? Jde mi o to, kdyz budu vybirat Curvou v CR s podkladovou CZK debetkou, jestli nad 200 liber budu platit tento fee.
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 8. 2019 21:28

Jak z uvedeného textu vyplývá, záleží, jestli dojde ke konverzi měny nebo ne. Pokud bude na podkladové kartě nastavena měna shodná s měnou výběru, tak ke zpoplatnění nedojde (tzn. pokud si v ČR vybereš koruny z podkladové platební karty nastavené na CZK, tak ke zpoplatnění pochopitelně nedojde*, pokud by u této karty byly nastavena jiná měna, tak nad ekvivalent 200 GBP ano)...

* pozor ještě na podkladové kreditní karty, u těch může být v souladu s FUP výběr nad 200 GBP za kalendářní měsíc zatížen poplatkem 2 %, u karet debetních je 10 výběrů za měsíc (další nad tento limit jsou zpoplatněny 0.50 GBP) bez ohledu na výši
fremantle
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka