Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 9. 2019 18:35

Taky možná zkusím.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 9. 2019 19:28

Proč u té pošty a bonusu pro mBank karty všichni odkazují jen na ten MCC kód 6012, který s tím nemá nic společného? MCC 6012 je přeci jen jeden ze tří bodů výjimek mBank, co zde čulibrk výše cituje. Další bod výjimek je (kromě MCC 7995 pro sázky a loterie) přeci přímo samotná Česká pošta! To může mBank filtrovat buď dle MCC, který pošta používá (pokud má nějaký unikátní, ať už je jakýkoliv), nebo ještě daleko jednodušeji (aby to nepostihlo jiné obchodníky se stejným MCC jako má pošta) a pravděpodobněji (když MCC není v daném řádku výjimky uvedený) přímo dle řetězce "Česká pošta" v textovém popisu transakce (či podobném, dle toho co terminály na pobočkách ČP do textu transakcí vypisují). Tedy v obou případech Curve jako mezičlánek nemůže uznání bonusu na poště nijak pomoci - kód MCC Curve nezmění a předsunutý řetězec CRV*, který do textu přidává, také info že jde o poštu neodstraní...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 3. 9. 2019 07:19

Hlavne se mi zdaji naklady na dobirku uz prilis vysoke oproti te max dvoustovce, co lze jako bonus s mKreditkou ziskat.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 9. 2019 08:27

Jo taky zvažuju, zda kvůli 98 Kč/měsíc (200,- Kč mBank mínus 102,- Kč pošta) to má vůbec smysl. KK mBank Plus (vratka 0,5 %, max 200,- Kč/měsíc) už jsem zrušil a teď se musím rozhoupat zrušit KK mBank e-shop.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 3. 9. 2019 08:35

No o co Penny Market, v blizkosti nemas? CashBack v nem funguje i pres Curve.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 9. 2019 08:41

Při současném maximálním cashbacku 3000 Kč by s Curve a podkladovou mB eShop kreditkou do Penny musel minimálně 6-7x měsíčně, dle toho kolik by k CB přidal nákupu. Tak nevím, jestli někomu za odměnu 200 Kč těch minimálně 6 návštěv pokladny Penny stojí :D
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 3. 9. 2019 08:49

Kazdy snad nakupuje. Mozna nekomu staci provest jen jednu 3000 Kc transakci mesicne, aby mel vedeni mKreditky zdarma? Ja pujdu radeji 7 × mesicne do Penny, nez dvakrat mesicne na postu.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 3. 9. 2019 11:06

ja radeji nebudu takove ojeby kvuli 200kc resit
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 4. 9. 2019 08:05

suram píše:Jestli nemá pošta MCC kód 6012, tak by teoreticky měl být bonus, ale nemám otestováno.

Bonus není, dříve byl, ale pak to stopli. Nemá význam to zkoušet, fakt to nefunguje.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 6. 9. 2019 13:57

má smysl těch 50k na poště vzít z KK Hello přes Curve, např. kvůli případnému budoucímu navýšení limitů na platby i výběry z ATM, nebo to nemá žádný přínos a zaplatit napřímo KK Hello? Díky.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 9. 2019 14:01

Pokud bys na té poště platil skrz Curve částku do ekvivalentu 1000 GBP, pak by to smysl mělo (gbit z Hello na jinou kreditku a tím zdublování bonusu). Nad tuto částku gbit nelze provést, jak tu někdo psal, to pak výhoda skrz Curve klesá.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 6. 9. 2019 14:24

někdo zmiňoval, že útrata by měla být v nějaké rovnováze s výběry z ATM, takže tímto by ta útrata mohla naskákat
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 9. 2019 15:09

Já osobně se u Curve snažím mít objem ATM transakcí do 1/3 celkového objemu. Pak snad Curve nikdy nebude dělat problémy, že by mi ATM transakce začala omezovat výší limitu, nebo že by ten měkký limit 200 GBP za výběry kreditkou začala uplatňovat. Zda 1/3 je málo nebo moc nevím, ale myslím, že tak akorát (bezhotovostní platby tak dominují a o to jim jde).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 6. 9. 2019 16:12

Jednou jsem dostal doporučení od podpory Curve, aby objem ATM transakcí byl pod 20%.
Nevím, jestli to je jen nějaké měkké doporučení, nebo nějaký limit, který opravdu hlídají, já jsem hodně pod tímhle limitem.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 8. 9. 2019 09:24

Nevíte někdo, jestli se chystá podpora Curve pro Google Pay?
Vasekpasek
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka