Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 9. 2019 21:54

Záleží Mirku, zda chceš, aby ti konverzi měn dělala Curve, nebo Revolut. V prvním případě v aplikaci Curve nech u Revolut karty trvale CZK, ve druhém to měň dle potřeb (Curve dělá vždy konverzi z měny platby do měny aktuálně nastavené u podkladové karty, pokud se tyto dvě měny liší). Co se kurzů týče, tak dle mnohých srovnání je rozdíl v kurzech Revolut a Curve zanedbatelný, většinou jen setiny procenta (jednou o tento trošek lepší jedna, jindy zase druhá). Tedy klidně můžeš konverzi nechat na Curve a měnu v aplikaci nepřepínat. Já od doby co mám Curve, tak na konverzi při platbě kartou používám buď ji nebo případně o víkendech přímo Hello kreditku (Revolut už jen maximálně na konverzi dobité CZK částky při potřebě poslat SEPA europlatbu).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 22. 9. 2019 22:12

U plateb u obchodníků mimo víkend je to víceméně jedno.
U plateb u obchodníků o víkendu je nejlepší udělat konverzi v Revolutu před víkendem (u měn kde to jde). Pokud to ale neuděláš, nechal bych konverzi na Curve, Revolut v tom občas ujede.
Pro výběry z ATM je lepší mít v Curve nastaven Revolut na měnu výběru - nehrozí pak u Curve 2% poplatek za výběry se směnou nad £200 měsíčně.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 22. 9. 2019 22:40

Výběr z bankomatu přes Curve (podkladovka HB KK, ev. Tesco KK od HomeCredit) - nemusím se bát využít jakýkoliv bankomat v ČR, nebo je lepší jít ke konkrétním bankám?

Doplním tam pak samozřejmě několik plateb stejným způsobem ať to není jen výběr. Tzn. platby v CZK s podkladovkou KK v CZK.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 9. 2019 06:22

Můžeš jít k jakémukoliv atm, jen některé účtují poplatek (Moneta, ČS? …).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 9. 2019 06:58

A samozřejmě může svůj přístup kdykoliv banka podkladové KK změnit.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 23. 9. 2019 09:13

Ukazuje mi to tam denní limit 200 GBP, což jsem měl za to, že je původně pouze pro zahraniční výběry s konverzí a 10 ATM mám v ČR měsíčně zdarma. Vypadá to ale v mobilní aplikaci jako proklep na webové stránky, tzn. zřejmě půjde o obecný reálně k účtu neaktualizovaný údaj. Za info ohledně bankomatů díky. Jde mi o to se vyhnout zbytečnému zatížení poplatkem.

Taky jsem si zde všiml, že jde cashback na pokladně a opět to bere jako internetovou transakci, tak při cestě do Albertu taky vyzkouším 3.000 Kč. Škoda, že to nejde v Tesco.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 23. 9. 2019 09:59

kolik je limit v Penny na cashback?
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 23. 9. 2019 10:00

3000 Kč
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 9. 2019 12:56

Albert přijímá pro CB jen české karty, tedy Curve CB zamítne. V Penny CB bezkontaktně jde, jen nezapomenout na displeji terminálu červeným tlačítkem odmítnout nabízenou DCC konverzi do měny karty (do GBP).

Jinak pokud Curve nemáš dlouho a máš základní limity, tak denní na atm než ohledu na zemi je skutečně 200 GBP. Po vybudování nějaké Curve historie se limity mohou změnit (nejprve se v menu Curve card limits zobrazuje jen článek s info z FAQ, pak už tabulka vlastních limitů).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 9. 2019 13:18

Požádal jsem přes APK o změnu e-mailu. Jak dlouho taková to změna u Curve trvá?

EDIT: těsně po odeslání příspěvku došel e-mail s dotazy na potvrzení změny. :-)
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 23. 9. 2019 14:06

právě jsem Curvou poprvé nezaplatil, ani kontaktně ani bezkontakt. Podkladovou Twisto ok.
Naposledy upravil A1rh- dne 23. 9. 2019 15:41, celkově upraveno 1
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 9. 2019 14:14

Někde mají ucpané dráty, připojení do APK bylo velmi pomalé, nešly asi v reálném čase měnit podkladové karty.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod trinchin 23. 9. 2019 14:40

V penny Hladnov (Sl. Ostrava) cashback s CRV+UCB Agip neprošel, obsluha odmítla cashback s tím, že minimum nákup za 300 Kč. Nepomohlo ani naléhání, že je to od 1 Kč :'( Je to těžké, když se nedá domluvit.
Curve code v profilu
trinchin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mojmax 23. 9. 2019 14:55

To na mě v Albertu taky zkoušeli že až od 300 Kč, musíš naléhat, že je to opravdu od 1 Kč, případně zkusit jinou pokladní.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod trinchin 23. 9. 2019 15:17

Naléhání jde těžko uplatnít, když je opkladní neoblomný, a když za tebou stojí fronta- Ale zkusím příště znova, snad tam bude jiná pokladní.
Curve code v profilu
trinchin
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka