Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 24. 9. 2019 21:50

Nechci vyrypovat, ale druhá část věty mně nedává žádný kloudný smysl a připadá mně jako needitovaný překlad Google translatorem ...

Nechválila se Curve někde, že by výhledově umožnili platby přes NFC v mobilním telefonu?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 9. 2019 22:08

Ohledně Curve a NFC se podívej jen pár stran zpět, nedávno (konkrétně 8.září dopoledne) jsem na totéž někomu odpovídal i s odkazem na komunitní Curve fórum.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfabetagama 25. 9. 2019 01:07

Modrá CRV mi v září zamítla již asi 4 platby z celkových asi 50, vždy to byly větší částky okolo 20k.
Také některé transakce se ukaží v TimeLine až po 2 prac.dnech.
>>>Na reklamaci mi odpověděli, že zamítnuté transakce v systému nevidí
a ať specifikuji, co přesně to bylo za platby.
>>>Po specifikaci odpověděli, že to byl technický problém a že to bude opraveno.
Přesto však byla potom znovu zamítnuta 1 ze 4 plateb na netu ten den.
Naposledy upravil alfabetagama dne 25. 9. 2019 23:22, celkově upraveno 1
alfabetagama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Schwarzie 25. 9. 2019 12:06

No ja popravde Curvu pouzivam jen k netovym platbam, protoze se mi moc libi, jak jde jednoduse zamknout a odemknout. Jen platebni brana TMobilu ji nezkousne.
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 25. 9. 2019 14:32

drkarel píše:Poštovní poukázka hlavně nejde hradit kartou.

Dobírková poukázka jde uhradit kartou. Nejde uhradit pouze klasická poštovní poukázka.
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 9. 2019 15:41

Jo, to bylo řešeno také, ale reagoval jsem na dotaz ohledně (nedobírkové) poukázky. Ale ano, pro později příchozího to může být nejasné. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 25. 9. 2019 19:45

minarjo píše:Pro neznalé ale připomínám ustanovení z FUP a Terms of use od Curve, kdy je stanoveno, že výběry kreditkou z ATM nad 200GBP, tedy necelých 6000 Kč za měsíc, může být ze strany Curve zatíženo poplatkem 2% (u debetních karet toto neplatí). Takže na výraznější rýžování bonusů kreditek jen skrz ATM výběry Curve karta moc není :).

minarjo: toto omezení pro ATM stále platí? Mám v APK pro výběr z ATM 200GBP/den a nic o DK nebo KK.

EDIT: již jsem to vygooglil: https://www.curve.app/en/fair-use, mohli to také napsat do APK k limitům. :-(
Již někomu srhli 2 % z výběrů kreditek nad 200 GBP/kalendářní měsíc? Pokud ano, kdy poplatek strhli a z které karty?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 26. 9. 2019 12:14

Všichni vzorní dodržovači měsíčních limitů výběru z KK? Když tak odpověď do SZ, pokus se bojíte odpovědět zde. :-)
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 9. 2019 12:42

Já ten limit dodržuju, v apk se mi po výběru limit příslušně snížil, ale obnovil se na plnou hodnotu výrazně dříve než za měsíc (tak za 14 dní), což je zvláštní. To je poprvé, co jsem to takto (náhodou) sledoval, uvidím příští měsíc. Rozhodně ale nedodržuji plovoucí měsíc, ale kalendářní (+/- pár dní, řekněme 1. až 8. v měsíci) a poplatek mi účtován nebyl.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 26. 9. 2019 20:29

Má Curve na GBIT nějaký poplatek, nebo jiné skryté omezení než limit ve formě 1k GBP na transakci (cca 29150 Kč) a 14 dní zpětně?

Zkoušel už někdo jak se zachová GBIT v případě, že na cílové KK nebude dostatečný zůstatek (vyčerpaný limit HB KK = blbě si to třeba spočítám)? Odmítne ho to hned, nebo se to dozvím až po čase?

Uplatňuje Curve ten 200 GBP FUP/měsíc pro výběr z kreditek i v případě GBIT z debetky (např. debetka FIO vybere peníze a já dám GBIT na HB KK)?

Extrémní případ: Lze udělat vícekrát GBIT na stejnou transakci? Budu si "pinkat" mezi 2 KK s bonusem jednu transakci.

Díky.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 9. 2019 22:10

Gbit u každé transakce lze provést pouze 1x, pak už není daná volba dostupná, takže žádné pinkání :)). Poplatek za gbit není a Curve k němu nemá důvod, nic navíc je to nestojí - protože snad vždy platí, že při vrácené platbě kartou není obchodníkovi původní poplatek za tu vrácenou platbu účtován (resp. je mu vrácen). A samosebou se gbit vůbec neprovede, pokud na cílové kartě nejsou v danou chvíli peníze, nebo nastane jiný důvod nemožnosti blokace. Gbit operace je totiž v podstatě současně platba na nové a vratka na staré kartě, žádné zpoždění v tom není (blokace na nové je ihned, jen vratka na staré se zaúčtuje později, typicky za 1-5 pracovních dní, to záleží i na bance původní karty).
Co se FUP pro kreditky týče: po gbit to v historii transakcí i všude v Curve aplikaci vypadá, jako by platba byla rovnou provedena z nové (druhé) karty, je i přesunuta do její historie a z původní smazána. Že byl použit gbit je na první pohled vidět jen ze symbolu gbit (trojnožka) přes obrázek karty v historii Timeline.
Takže ani nemůže být žádný rozdíl v tom, zda skrz Curve vybereš z kreditky přímo, nebo to bude jako gbit z jiné karty - po gbit to zkrátka bude plně na kartě nové, na staré jako by to nikdy nebylo.
Naposledy upravil minarjo dne 26. 9. 2019 22:16, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 27. 9. 2019 09:09

:shock: Kdo co udělal s Paysendem po Minarjových radách??? :shock:
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 9. 2019 22:27

@Osobně:
S Paysend to bylo přesně naopak. U Paysendu jsem opakovaně všem kladl na srdce, ať v žádném případě nedělají transakce nad ekvivalent 1000 euro, že na to jsou i dle jejich fóra citliví. Bohužel se našlo několik chamtivých, kteří se i chlubili tím, že dělají transakce třeba 50k. A to byl hlavní důvod pro zpoplatnění Paysend, to před čím jsem varoval a ostatní na to (ne tedy snad všichni) kašlali. Ono když před něčím varuje přímo komunitní fórum a pár Čechů na to stejně dlabe, tak se pak nelze divit. Takže za zpoplatnění Paysendu lze "poděkovat" těm, kteří tyto pro Paysend silně ztrátové transakce nad hranicí doporučení i opakovaně dělali. Ostatně i proto jsem všem zájemcům psal rady shrnujícím textem cíleně i přes SZ, aby se třeba právě této chyby z chamtivosti nedopustili - mělo to být pro prospěch všem, ne jen mně.
(Sorry za OT, ale toto osočení mě fakt naštvalo)
Naposledy upravil minarjo dne 28. 9. 2019 00:26, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 27. 9. 2019 22:34

Z toho si nic nedelej, osobne se obcas porad chova jak kokot.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 9. 2019 00:23

Tak já si myslím, že Curve tam naštěstí má pojistek proti zneužívání (nadužívání) dost, hlavně tedy to, že gbit lze provést na transakci jen jednou.
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka