Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod trinchin 23. 10. 2019 17:46

Včera jsem platil Curvou v PL (eshop) a místo očekávaného kurzu něco kolem 6.00 Kč/1zl se mi naúčtoval kurz 6,10. Pak jsem se snažil něco najít v Q&A Curve a tam píšou, že pro platby nad 500 liber in rolling month je přirážka 2%. Je fakt, že jsem platil celkem dost v Polsku za posledních pár dní. Tak by to mohlo být ono, jen jsem čekal, že to bude naúčtováno jako poplatek extra a ne schované v kurzu. Setkal se s tím někdo?
Curve code v profilu
trinchin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jerry666 23. 10. 2019 18:21

Ano, takto to funguje.
jerry666
Diskutér

Odeslat příspěvekod Judyla 23. 10. 2019 21:08

Prosím, o vysvětlení:

Proč mohla být zamítnuta platba cca 2100Kč?
Jsem nový uživatel CRV, cca 10dnů. Peněz na podkladové kartě dost, limity OK, předchozí platby do 1000Kč proběhly v pořádku. Zkoumal jsem limity mé CRV a tam mám takové obecné věty, že sice 2000GBP, ale protože jsem nový uživatel, tak to prý může být jinak. Důvod/Zprávu z CRV jsem během platby bohužel ve zmatku odpiknul a už ji neumím najít. Tak teď nevím.......

Jo a druhý dotaz - asi hloupý. ale:
Jak se CRV chová, když nemám během platby připojení k internetu? To předpokládám nevadí, protože nastavení karet je někde na serveru.
Judyla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 25. 10. 2019 00:07

Výměna nefunkční karty Curve znamená výměnu plastu se stejným číslem, nebo vydání uplne nové karty s jiným číslem?
A dojde pri tom k vynulovani limitů?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod yndezit 25. 10. 2019 04:35

Nová karta i s číslem a pinem. Limity nevím, platí se poplatek už ale, asi 5£.
yndezit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jerry666 25. 10. 2019 05:42

Když mi zůstala karta v bankomatu - chyba HW, tak mi poslali novou kartu s novým číslem, zadarmo. Limity zůstaly stejné, žádné nulování neproběhlo.
jerry666
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 10. 2019 09:39

Jsem trochu rozčarován z toho, jak poslední týdny u Curve klesá spolehlivost služby GBIT. Nemyslím, že by se v appce neprovedla, to ano. Problém je ale s navrácením částky na původní kartu (zpětná operace Vrácená platba kartou), konkrétně na kreditku HB (ale na tom by tak záležet nemělo, problém to bude na straně Curve).
Donedávna platilo, že vrácená platba se v Hello přičetla (i v historii zobrazila) v 80-90% hned následující pracovní den, zbylé procento tak to týdne. Teď v říjnu mám ale jednu platbu, kde to ještě ani za 13 dní není, a další, kde je to už přes týden. Nejzajímavější na tom ale je, že to je vždy jen jedna platba z více GBIT provedených daný den. Tak například: ze tří GBIT provedených brzy po sobě v sobotu 12.10. se dvě přičetly hned v pondělí 14.10., třetí (konkrétně ta první ze tří GBIT) není přičtena ani dnes po 13 dnech. Nebo opět tři GBIT minulý čtvrtek, dvě přičteny hned další den, třetí (tentokrát prostřední z těch tří GBIT) opět ani dnes.
Tedy to mě zaráží nejvíc, ta náhodnost, že když provedu třeba ty tři GBIT brzy po sobě, že dvě z nich udělají vratku hned další den, jedna má ale velké zpoždění. Snad se nakonec zaúčtuje zpět i ta a nebude třeba v Curve reklamovat.
Máte někdo podobné zkušenosti s nevyzpytatelností GBIT poslední dobou? Přitom těch GBIT nemám zase tolik, zpravidla tak do 20 za měsíc.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 25. 10. 2019 09:42

minarjo: Stejná zkušenost, přes GBIT na firemní kreditku KB se mi to naúčtovalo v pořádku, na podkladovou kartu Twista se to stále nevrátilo i přes těch jejich 5-10 business days. Dnes je to už 12 pracovních dnů. Tedy více jak 2 týdny. Já GBIT dělám tak 1-2x měsíčně, spíše z pohodlnosti bo jedna karta, ale po této zkušenosti si raději tu kartu KB vytáhnu.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod retron 25. 10. 2019 09:48

na Twisto pozor u vratek, vratila se mi platba u CZC, v přehledu Twisto karty byla vratka korektne uvedena, ale ani po 6dnech se neprojevila na celkovém kreditu a přehledu plateb, musel jsem to urgovat přes chat a teprve další den to zaúčtovali.
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 25. 10. 2019 10:53

Twisto ceka na to, co s tou vratkou chce majitel uctu delat. Muzou to pripsat do kreditu, muzou to poslat na bezny ucet, muzou to pouzit na uhradu nejake objednavky. Takze tam. Je potreba se ozvat hned, jakbto vidite vracene.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod barnyss 25. 10. 2019 11:55

U mě tedy Twisto má vratky zahrnuté ve vyúčtování, co posílají měsíčně emailem, v položce "Již zaplaceno". Jednou jsem měl pochybnosti, tak jsem si to přepočítal a bylo to v pořádku.
barnyss
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 25. 10. 2019 19:15

A to je možný, že když to necháte být, tak to zahrnou do měsíčního vyúčtování a snížej o to částku k úhradě. Nikdy jsem to nenechal tak dlouho být.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 28. 10. 2019 09:38

překvapil mě kurz, kterým byla zaúčtována nedělní drobná platba, kdy jsem zapomněl a měl přepnuto na Curve Cash. Za 34,80 Kč si z bonusů strhli 1,20 GBP, což je rovných 29 Kč. Přitom i nyní v pondělí má třeba Revolut kurz kolem 29,60 Kč/1 GBP, o víkendu to muselo být ještě horší. Že by se s bonusy na Curve Cash pracovalo jinak?
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, Revolut, Creditas, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod rafael58 28. 10. 2019 16:40

1,20 GBP je 29 Kč? Kde se dá nakupovat s takovým kurzem?
rafael58
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 28. 10. 2019 22:54

A1rh- píše:... Za 34,80 Kč si z bonusů strhli 1,20 GBP, což je rovných 29 Kč...

ok, když doplním větu takto:
Za 34,80 Kč si z bonusů strhli 1,20 GBP, což je rovných 29 Kč / 1 GBP - Bude to už jasné?
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, Revolut, Creditas, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka