Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 11. 2019 07:28

Myslím, že Twisto už teď automaticky připisuje vratky do kreditu.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 15. 11. 2019 10:49

Před pár dny mi vratku připsali do jedný z plateb (nesouvisející s vratkou, protože jsem tu původní předtím splatil) - tím se snížila podobně jako bych udělal split. A poslali mi o tom mail. Přišlo mi to jako zvláštní způsob, připsat do kreditu by bylo čistší.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 11. 2019 10:53

Ano, tohle mi taky udělali, napsal jsem jim, že to takhle nechci a oni to odúčtovali a udělali s tou vratkou to, co jsem chtěl.
Ale teď už by to měli automaticky připisovat do kreditu.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 17. 11. 2019 00:52

Zkousel jsem z Curve bezkontaktne vybirat pres Google Pay a bez problemu. Bankomat AirBank, ale predpokladam ze by neměl byt problém ani s dalsimy ATM s bezkontaktni cteckou.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 11. 2019 09:43

U ČS i KB také v pohodě. U ČS tedy s poplatkem za zahraniční kartu.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Honestus 20. 11. 2019 04:58

Zdravim, poptavam kod k zalozeni s bonusem 5lib
Honestus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 11. 2019 07:43

Kód pro 5 liber: DZAZAMYE

-- 20. 11. 2019 08:28 --

Četl jsem v článku na netu, že obchodníci v EU si nesmí přirážet poplatek za transakci u nefiremních karet vydaných v EU s poznámkou u UK do odchodu UK z EU, což se teoreticky blíží. Jestli tento žertík bude ošetřen v brexitu s dohodou a nadále budou považovány karty vydané v UK jako karty EU naprosto netuším. V opačném případě může být po brexitu karta Curve pro platby bez vratky a malé platby s vratkou na dvě věci.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 11. 2019 09:20

Vydavatelem karty Curve je společnost Wirecard Card Solutions, což je pobočka Wirecard AG sídlící v Německu. Lze předpokládat, že v případě Brexitu bude Curve připravena poskytovat služby pro zákazníky v EU/EHP nadále, nejvýše lze očekávat, že transakce na výpisech nebudou viditelné jako zaúčtované v Londýně, ale v Mnichově...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 11. 2019 10:14

Nejsou ale na kartě nahrány údaje odpovídající kartě UK, nikoliv kartě DE? Alespoň jsem takový dojem nabyl z chování karty na terminálech a bankomatech.
Naposledy upravil MirekM. dne 20. 11. 2019 10:27, celkově upraveno 1
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 20. 11. 2019 10:18

Nech pocity stranou a přečti si pořádně to, co fremantle napsal!
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 11. 2019 10:28

Četl jsem pořádně, ale DCC mně nabízí konverzi do liber nikoliv do euro.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 20. 11. 2019 10:34

Karty v librách je možné vydávat i v EU (nebo kdekoliv jinde).
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 11. 2019 10:40

Tak mně prosím někdo vysvětlerte, co bude muset udělat vydavatel karty či společnost Curve po brexitu s dříve vydanou kartou, aby se začala tvářit jako karta DE a ne UK, tedy aby si nemohl obchodník přirazit za transakci?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 20. 11. 2019 11:34

Proč stahovat kalhoty, když je brod daleko? Jak obchodník pozná, že jde o non-EU kartu? Online podle BINu asi ano, ale fyzicky to nejspíš nikdo řešit nebude. Platím ruskou kartou a ještě nikdo mi nic neúčtoval.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 11. 2019 00:28

Co to je za nesmysly? V USA mi za platby evropskými (českými kartami či Revolut) nikde taky nic nepřiráželi. Přeci když je karta v asociaci Visa či MasterCard, tak by v civilizovaných zemích měly být platby těmito kartami zdarma (resp. na vrub obchodníka), to je přeci elementární pravidlo u plateb u obchodníků, ne? Neslyšel jsem, že by kromě vnucování DCC s nevýhodným kurzem (což musí jít odmítnout) nějaký obchodník chtěl poplatek jen proto, že používám MasterCard kartu britskou a ne českou...
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka