Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dalich 27. 11. 2019 12:54

Výběr hotovosti z bankomatu kartou Curve s podkladovkou Twisto se komplikuje. Každou hodinu od hodiny výběru chodí od Curve požadavek na Twisto na inkaso částky výběru, což Twisto (správně) zamítá. Tak toto bude zajímavý oříšek k řešení pro Curve, někdo z nich udělal chybu. Jsem si měl vybrat těch nabízených 22 000 Kč :-)
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rufss 27. 11. 2019 17:26

Jen aby jsi neskoncil se zablokovanou Curve a Twisto a na blacklistu Curve i Twista. :pozor
rufss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 11. 2019 10:02

Transakce provedená jeden den a přehozená na jinou kartu (GBiT) jiný den se počítá do limitu transakcí který den?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod vitek.s 28. 11. 2019 10:34

Měl bych dotaz, pravděpodobně se to tu řešilo, ale pročítat všech 252 stran je nad mé síly. Pokud mám v CURVE vloženou platební kartu od české banky s účtem vedeným v CZK, tak když zaplatím v zahraničí (např. EUR) bude použit standartní (VISA/MC) kurz karty nebo bude díky CURVE kurz výhodnější?
vitek.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rufss 28. 11. 2019 11:05

To zalezi na tom, jakou menu si v detailu te karty nastavis. Kdyz CZK, provede konverzi Curve, kdyz napr. EUR, provede konverzi vydavatel karty. Co je vyhodnejsi, zalezi na tom, co je to za kartu.
rufss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vitek.s 28. 11. 2019 11:46

mám obyčejné karty MC od AirBank, KB, Fio ... předpokládám, že u těchto bude výhodnější CURVE kurz?!, každopádně díky za vysvětlení ;)
vitek.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 11. 2019 12:03

ano
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 28. 11. 2019 12:04

ano nechte kartu v původním nastaveni (CZK) a konverzi provede lepším kurzem Curve
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 11. 2019 13:08

Lafayette16 píše:Transakce provedená jeden den a přehozená na jinou kartu (GBiT) jiný den se počítá do limitu transakcí který den?

Gbit v den kdy ho provedeš limity nesníží, protože ani datum transakce se v historii nezmění.
Naposledy upravil minarjo dne 28. 11. 2019 13:15, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 11. 2019 13:15

minarjo píše:
Lafayette16 píše:Transakce provedená jeden den a přehozená na jinou kartu (GBiT) jiný den se počítá do limitu transakcí který den?

Gbit limit v den kdy ho provedeš nesníží, protože datum transakce se v historii nezmění.

Mám ověřeno prakticky toto:
Jsem na konci limitu (resp. zbývá mi třeba 5 liber), podívám se na transakce v den, který se už nebude do limitu počítat zítra - zjistím, že v ten den jsem dělal transakce za 100 liber (například).
Ale následující den se limit nezvýší o 100 liber, ale jen o 50 - podívám se znovu do transakcí v minulosti a opravdu, 50 liber jsem po týdnu přehodil na jinou kartu. Čili uvolněno je jen těch 50 liber, těch zbývajících 50 je pořád započítáno v limitu transakcí pro dané období.

Zatím jsem to ověřil na několika dnech (asi 3-4), ale vypadá to, že to tak opravdu je.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 11. 2019 13:16

Zajímavý poznatek, čekal jsem, že limity budou jednoznačně odpovídat dni dle historie...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 11. 2019 14:30

Čekal jsem to samozřejmě taky. Protože jsem byl na konci limitu, tak jsem se opravdu díval každý den, kolik se mi uvolní na další den. Vůbec mi to nevycházelo. Jediné vysvětlení (i když zatím to asi není na 100%) je ten GBiT. Definitivní potvrzení budu mít během pár dní, asi o víkendu.
Oni tu transakci zpětně zařadí do toho dne, kdy se dělá GBiT. Takže takhle mimochodem asi lze překročit i ten denní limit.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod rufss 28. 11. 2019 14:37

Ja bych spis cekal, ze budou v takove situaci limit automaticky navysovat.
rufss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 11. 2019 15:29

Ten denní asi jo.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod rufss 28. 11. 2019 18:25

Nesmysl, proc by meli navysovat denni, kdyz mas vycerpan rocni?
rufss
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka