Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MichalosCZ 13. 12. 2019 17:45

suram píše:Dává to odměny i za eshop Lidlu?

Ano.
MichalosCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 12. 2019 23:53

vlkoslav píše:Nešlo by zjistit, co to Rewe? Kdyby vraceli na Billu a Penny Market, to by bylo super.

Jelikož Curve rozpoznává obchodníky zejména podle textového řetězce ve jméně obchodníka nastaveném v terminálu (plus možná ještě ověřuje MCC), a čeští obchodníci co jmenuješ (Penny a Billa) nemají Rewe v názvu obchodníka z terminálu, tak obchodník Rewe v ČR u těchto sítí (přestože je jejich matkou) určitě fungovat nebude. Spolehlivé jsou v ČR Tesco, Lidl a Ikea, protože všechny naše prodejny těchto tří značek tento textový řetězec v karetní transakcí mají. Ale třeba u DM drogerie už je (jak tu někdo psal) problém, protože v ČR je název trochu jiný (s pomlčkou či naopak bez) a neshoduje se tedy plně s řetězcem, který Curve hledá.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 14. 12. 2019 20:03

známé prý KK ČS má vracet jen z internetových plateb (nemám nastudováno), tak jsem jí doporučil použít CRV. Ta jí přišla, KK ČS tam napárovala, proběhla ověřovací platba. Teď s ní chtěla zaplatit v obchodě a prý transakce odmítnuta. Že musí mít povolené internetové platby a dostatečný limit pro ně jsem jí říkal.
Terminál v nějakém obchodě jí prý i nabídl výběr mezi CZK a GBP ale potom zamítnuto. Nemám víc podrobností.
Nemá ČS nějaké nezbytné nastavení pro správnou funkčnost s CRV? I když jestli prošlo ověření a stržení těch 2 testovacích částek, tak by myslím melo být vše ok.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 12. 2019 20:45

ČS kreditka s CRV v pohodě. Samosebou net platby si musí povolit (což už má, jinak by nešlo přidání do Curve) a zvolit dostatečný denní net limit. Já nastavil hned při zřízení kreditky po telefonu, jde to i kdykoliv přes George (web i app) změnit až do hodnoty limitu plateb v obchodech, a i ten lze změnit. A ano, současná ČS transparentní kreditka má odjakživa odměny jen z net plateb a plateb v zahraničí, nic nového.
No a na to DCC do liber pozor, čím dál více terminálů v obchodech to nabízí (naštěstí jen u transakcí vyžadujících zadání PIN). Pak je třeba to vždy červeným (levým) tlačítkem odmítnout, ponechat CZK. Curve je zkrátka britská karta a přesně tak se v terminálech obchodníků chová.

-- 14. 12. 2019 21:27 --

Ještě mě napadlo, zda dotyčná vůbec má v CRV appce tu ČS kreditku vybranou jako aktivní? Jestli nemá omylem aktivní buď jinou svou přidanou kartu, nebo tu vestavěnou virtuální Curve Cash, případně zda nemá Curve v appce uzamčenou - pak by nebylo divu, že to nejde :). Navíc při neúspěšné platbě skrz Curve ta appka v notifikaci uvádí pokus o platbu a často i důvod neúspěchu, i z toho by šlo leccos vyvodit.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 14. 12. 2019 22:03

DCC a PIN bohužel nemá nic společného. Prostě člověk pípne a naskočí mu žádost o volbu měny, i když pin není třeba. To samé u Google pay.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 12. 2019 01:51

To se mi ale na českých terminálech v praxi s kartou nikdy nestalo, bezkontaktní platby nevyžadující PIN mi zatím vždy (tím skutečně myslím ve 100% případů) s Curve prošly hned bez DCC dotazu na displeji. Naopak když je třeba zadat PIN (bezkontaktně nad 500, kontaktně), tak dnes má DCC dotaz před zadáním PINu už většina terminálů :(.
Tedy neříkám že to není možné (DCC dotaz i bez požadavku na PIN), ale v praxi je to asi fakt výjimečné, asi ani samotní obchodníci nechtějí rychlé platby bez PIN zdržovat nějakými dotazy :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 15. 12. 2019 11:49

Jsem na tom podobně. Platby pod 500 u nás mi zatím nikdy žádnou konverzi nenabídly. Nad 500 jsem platil bezkontaktně se zadáním PIN, taky bez konverze.
losalamos
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 12. 2019 12:14

U těch plateb s PIN záleží na obchodníkovi (jeho smlouvě s bankou co mu vydala terminály) a vypadá to, že čím větší obchodník, tím spíše to DCC před zadáním PIN nabízí. Je to tak v podstatě vždy třeba v sítích Penny Market, Billa, Tesco apod.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 12. 2019 12:40

Pokud existuje obchodník, který nabízí DCC u bezkontaktních plateb bez zadání PINu, tak je to v rozporu s pravidly karetních asociací - taková transakce musí být docela dobře reklamovatelná a obchodník bude mít v případě opakovaných reklamací problém (banka poskytující terminál by mu mohla smlouvu vypovědět), to zcela jistě nebude běžná praxe...
http://www.mastercard.com/elearning/dcc/docs/DCC%20Guide%2020.02.17%20EN.pdf píše:DCC is permitted in all acceptance environments where the customer has the opportunity to make a currency choice for their payment e.g. Point of Sale (POS), online and ATM.

However, on a Contactless transaction within the Cardholder Verification Method (CVM) limit, DCC is not applicable, as it is not consistent with the appeal of Contactless as a fast and easy way to pay. The exception is in countries where Contactless purchases over the CVM limit are allowed, provided a PIN is entered for verification. In this instance of a Contactless ‘touch’ and PIN transaction, DCC is permitted, and the mandatory information must be provided to the Cardholder (i.e. local currency, DCC currency, exchange rate).

(Cf. Transaction Processing Rules manual, chapter 4 and Appendix C of the Chargeback Guide)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 15. 12. 2019 14:04

Curve nepoužívám, takže jsem to zažil na Slovensku, v Británii a v Irsku (tam dokonce tak agresivně, že po výběru EUR to v dalším kroku napsalo "platba bude provedena v měně CZK" a já musel znovu zamítnout). V každé zemi jednou, takže to není časté, ale stalo se.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod mfilip 16. 12. 2019 08:56

Nejak pro mne Curve ztratilo kouzlo, pokud KK Mall uz nevraci 2%.

Nejak marne premyslim nad vyhodami a nemuzu prijit na nic. Platby v zahranici moc nemam,
abych pripadne vyuzil o fous lepsi kurz. Jenze KK Mall pri platbe v zahranici vraci 2%, takze placeni by melo vychazet lepe. Taky 1% v LIDL, Tesco, Dm mne temer nevytrhne, to je jen zlomek nakupu. Cashback uz taky moc, ne bankomatu je vsude plno.

Zapomnel jsem na neco?
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 16. 12. 2019 09:20

Mallka ani s vratkou nebude mít lepší kurz než CRV!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 12. 2019 09:43

Tak stále je to více karet v jedné. Já to třeba využívám jako dodatkovou kartu tam, kde dodatkovou nevydají, resp. jich mám po rodině moc.

Stále zůstává i přeměna kamenného nákupu na elektronický - např. pro KK ČS (a možná pro mBank e-shop). Zřejmě (nevím, nemám) je další využití u KK ČSOB/PS - mění platbu na poště na platbu s bonusy.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod mfilip 16. 12. 2019 11:44

ROlda78 píše:Mallka ani s vratkou nebude mít lepší kurz než CRV!

To vyzkousim.
drkarel píše:Tak stále je to více karet v jedné. Já to třeba využívám jako dodatkovou kartu tam, kde dodatkovou nevydají, resp. jich mám po rodině moc.

To mi nahrazuje GooglePay nebo Raipay, apod.
drkarel píše:Stále zůstává i přeměna kamenného nákupu na elektronický - např. pro KK ČS (a možná pro mBank e-shop). Zřejmě (nevím, nemám) je další využití u KK ČSOB/PS - mění platbu na poště na platbu s bonusy.

To bych nevyuzil, nechci mit hafo KK a takto s tim vekslovat furt. Mozna bude jen otazka casu, kdy to i tyto kreditky pres Curve zakazou.

DIky za tipy.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 16. 12. 2019 16:17

Kreditky ČSOB dávají nějaký bonus?
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka