Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 20. 12. 2019 06:40

Chcel by som varovať pred používaním GBIT s kartami mbank. Nevracaju pôvodnú čiastku, ale používajú nejaký nevýhodný kurz pri vratkach
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 12. 2019 06:47

@alfas:
Totéž u Creditas, která vratky také přepočte nějak přes eura, jak psali zde už mnozí...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 20. 12. 2019 06:58

O creditas som to vedel ;-)
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 20. 12. 2019 09:02

Jen tak pro zajímavost, jak jste získali odměny třeba 1% vratku za platby Curve Card v Tescu, Lidlu nebo drogerii DM? Musí se to někde aktivovat? Díky.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 12. 2019 09:25

Jakmile máš ty 3 obchodníky v nastavení karty Curve cash vybrané, už nic dále řešit nemusíš. Hned při platbě u vybraného obchodníka se v Timeline vytvoří dvě transakce, tedy platba a Curve Cash přípis. Bohužel tím, že to Curve vyhodnocuje evidentně dle textového popisu obchodníka na transakci, což se může mezi zeměmi lišit, tak ne všechny u nás fungují spolehlivě. Sám mohu potvrdit, že trio Tesco, Lidl a IKEA funguje ok, tyto textové řetězce jsou i v českých obchodech na transakci (jednoznačné i díky tomu, že jsou jednoslovné). Ale třeba DM jak zde někdo psal je třeba problém, a to snad jen kvůli pomlčce - že někde v Evropě je DM-drogerie markt a jinde bez pomlčky a v ČR je zrovna ta varianta, co se s Curve neshoduje, takže to nefunguje (muselo by se reklamovat).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 20. 12. 2019 09:55

Díky, ale mně to v "Card Information" pro "Curve Cash" v položce "P&MMCashback" po rozkliknutí odkáže jen na https://www.curve.app/en/reward-retailers
Mám starou modrou Curve Card Personal, takže se mě asi odměny v Tescu, Lidlu nebo drogerii DM zřejmě netýkají. :-(
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 20. 12. 2019 10:07

Musíš napsat na support@imaginecurve.com , že chceš převést na Curve Cash, pak teprve budeš moct zvolit obchodníky na cashback.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 20. 12. 2019 10:51

Má Curve Rewards také nějaké výhody?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 12. 2019 10:56

Tak nám Curve vydala aktualizaci pro Android, kterou (kromě zavedení menu Send už pro všechny) přešla na bílé pozadí. To předchozí černé bylo lepší, šetrnější na oči, škoda :(.
A ještě jedna nelogičnost nové verze app: v sekci Insights (statistiky) to teď ukazuje součet celkový i kategorií ne v CZK, ale v librách (na CZK je jen podružný přepočet u jednotlivých kategorií, u celkového součtu ale ne). To je nám Čechům fakt na dvě věci, ty libry tam... Ach jo, proč stále musí něco normálního měnit? :(
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 20. 12. 2019 11:37

suram píše:Má Curve Rewards také nějaké výhody?

u nás moc ne
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 20. 12. 2019 11:53

minarjo píše:Tak nám Curve vydala aktualizaci pro Android, kterou (kromě zavedení menu Send už pro všechny) přešla na bílé pozadí. To předchozí černé bylo lepší, šetrnější na oči, škoda :(.

Naštěstí se dá přepnout do tmavého pozadí zpátky (i když píšou, že recommended je bílé pozadí).
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 12. 2019 13:13

Díky za info. Já to v menu nenašel (v tom sloupcovém levém, dostupném ze záložky Wallet) a ukázalo se, že po aktualizaci app mi menu zůstalo nevím proč staré. Stačilo se v něm zcela dole odhlásit, znova přihlásit a menu mám hned nové, i s možností dark módu. Třeba toto zjištění pomůže i dalším, co by to marně hledali...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 20. 12. 2019 15:01

U mBank se mne delo to, ze jsem zpravidla dostal pri GBIT o par haleru vice zpet.

Mimochodem, omylem jsem si nevzal s sebou kartu HB, na ktere byl aktivovany bonus v restauracich. Tak jsem zvedav, jestli MCC pres CRV bude uspesne nebo ne.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 20. 12. 2019 16:52

Jen bych řekl, že předchozí tmavé pozadí nebylo černé, ale tmavě modré. Přišlo mi to lepší, než ta aktuální černá. Bral bych to zpět.
losalamos
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 20. 12. 2019 20:25

Hm, tak dneska se mi poprvé stalo, že mi terminál nabídl DCC i při platbě pomocí Google Pay. Dost debilní.
maeth_u
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka