Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 10. 1. 2020 14:33

Potřebuji platit jednou kartou vysokou platbu každý měsíc, a chci aby se na tom podílelo více Curve účtů, každý měsíc jiný. Dříve to šlo.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 10. 1. 2020 16:03

co přes Twisto? Ale neznám částku.

minarjo: vše co píšeš jsem zkoušel. Pod oběma aplikacemi vidím na začátku CRV kontakty, ale bez toho, který potřebuji. Tu viditelnost pro friends jsem zkusil vypnout a zapnout, odmazat dočasná data aplikace, včera se z toho druhého účtu úplně odhlásit a přes magiclink znovu přihlásit. Zkusil jsem v tel. seznamu to tel. číslo vymazat a pak zas vrátit zpět, vytvořit další kontak se stejným číslem. Na kolegu v práci, kterého jsem dnes do tel. seznamu přidal z mého vlastního účtu vše funguje, z "mého" druhého ne.
Aplikaci jsem dnes taky aktualizoval, aktualizace kontaktů tahem prstem dolů nepomáhá. Když pošlu platbu z mého hlavního účtu na tel. číslo druhého účtu (mimo ty CRV kontakty) tak chyba, něco se pokazilo, nemůžeme platbu provést.
Přijde mi, jako by to číslo bylo pro CRV Send nějak bloklé, řeším to s podporou tak uvidím, jestli na něco nepřijdou. Mrzuté je že jsem na tu druhou CRV potřeboval včera poslat platbu, takže budu -350 Kč.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 1. 2020 18:56

Trochu si teď hraju s novou Curve. Mám tam 3 krediky Hello, pro případ nouze (že bych měl Hello vyčerpané a potřeboval zaplatit) jsem si tam přidal i kreditku CSOB.

Chápu, že za normálních okolností funguje karta jako "proxy", tj. jen přesměruje platbu v originální měně na zrovna nastavenou kartu. Platby z "cash" se přepočítávají (jak čtu zde v diskusi) výhodným kurzem Curve.

A teď dotaz. U Hello není problém, ty výhodné kurzy mají, ale když budu výhodným kurzem chtít zaplatit z ČSOB, tak jediná možnost je dobít na "cash" a odtud zaplatit kurzem Curve? Nebo je i jiná možnost? A druhý dotaz - jak ten cash dobiju, v aplikaci jsem volbu nenašel (mám nejnižší tarif).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 1. 2020 19:01

Curve funguje jinak než Revolut. Nejde nic nabít, prostě platíš kartou, kterou máš v Curve nastavenou jako podkladovou. Pokud chceš využít kurz Curve, nastavíš v nastavení podkladové karty měnu CZK a případné transakce v cizí měně se nejprve převedou kurzem Curve (bacha, mám pocit, že alespoň někdy jsou tam nějaké přirážky) na CZK a zaúčtují se na podkladové kartě v CZK. Naopak u KK HB je žádoucí, aby v jejich nastavení bylo pro cizoměnové transakce v měnách podporovaných Curve nastavena měna zamýšlené transakce, aby se na CZK převádělo kurzem MC kreditky HB. Curve cash slouží jen pro odměny za doporučení a cashback.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 10. 1. 2020 19:09

PatrikChrz píše:A teď dotaz. U Hello není problém, ty výhodné kurzy mají, ale když budu výhodným kurzem chtít zaplatit z ČSOB, tak jediná možnost je dobít na "cash" a odtud zaplatit kurzem Curve? Nebo je i jiná možnost? A druhý dotaz - jak ten cash dobiju, v aplikaci jsem volbu nenašel (mám nejnižší tarif).

Nějak nechápu. Platím v EUR, kartu vedenou v CZK nechám v CZK => kurz bude podle Curve a ty si to strhnou v CZK. Pokud bude platit v EUR a kartu ČSOB vedenou v CZK nastavím na EUR, tak převod dělá ČSOB podle svého kurzu.

Kolega byl rychlejší, takže ještě navážu na ten Revolut - pokud bych chtěl platit podkladovou kartou od Revolutu (nebo třeba TransferWise), a chci, aby kurz byl podle Revolutu/TransferWise, tak to je právě ten druhý příklad, co jsem uváděl u ČSOB.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equa bank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 1. 2020 19:20

drkarel: aha, takže když budu ctít platit třeba v Anglii, tak před odjezdem si nastavím měnu u Hello kreditky na GBP, když se vrátím, změním ji na CZK (aby mi to nepřepočítávalo tuzemské transakce)? U CSOB si měnu stále nechám na CZK.

Jak "vytáhnu" těch 5 liber z cashe?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 10. 1. 2020 19:24

Ad 5 GBP - nastav si to jako podkladovou kartu a někde s tím něco zaplať. Vybrat z bankomatu nelze. Šel by s tím dobít třeba Revolut (platba kartou) a pak to někam poslat, akorát že 5 GBP je pod minimální částkou.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equa bank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 1. 2020 19:27

co se stane, když bude částka transakce větší? Neprojde, nebo se část strhne z jiné karty?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod suram 10. 1. 2020 19:29

Neprojde.
Naposledy upravil suram dne 10. 1. 2020 19:29, celkově upraveno 1
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 10. 1. 2020 19:29

PatrikChrz píše:co se stane, když bude částka transakce větší? Neprojde, nebo se část strhne z jiné karty?

Nestrhne, platba neprojde.

You can spend your Curve Cash anywhere you like! You will need to have enough points to cover the entire transaction otherwise the payment will not be accepted. You also won’t be able to withdraw cash while your Curve Rewards card is selected in the app.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 1. 2020 19:29

PatrikChrz píše:co se stane, když bude částka transakce větší? Neprojde, nebo se část strhne z jiné karty?

Předpokládám že myslíš stav, kdy máš aktivní podkladovou virtuální kartu Curve cash a chceš využít její stav (získaný bonus). Větší platba fakt neprojde (aplikace ti o tom i pošle notifikaci), musíš se do zůstatku Curve cash (nebo jakékoliv jiné podkladové karty) vejít. Pro jednu transakci vždy Curve bere jen jednu (aktuálně aktivní) podkladovou kartu, ať už skutečnou, nebo tu virtuální Curve cash.
Tedy obdobně jako Revolut u měnových složek, tam také nejde jednou platbou využít peníze z více měn.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 10. 1. 2020 20:05

A1rh- píše:aktuálně mi CRV Send nefunguje, na Xiaomi mám jednu instanci Curve normální a druhou jako duální aplikaci. Nyní se v mojí nezobrazují ani známé kontakty co mají Curve (před nedávnem to fungovalo) v druhé aplikaci se zobrazují. Ze žádné ale nejde Crv send poslat, prý že je něco špatně. Zkoušel jsem různé karty.

Mám úplně ten samý problém, curve send mi nefunguje a v aplikaci nemám známý kontakt, který jsem předtím měl. Pokud by se ti to podařilo s podporou vyřešit, tak dej prosím vědět, co dělat..
Mám aktualizováno na nějnovější verzi aplikace, zkoušel jsem promazat data z aplikace i aplikaci přeinstalovat a nic :-( Asi to začali vybraným uživatelům blokovat...A to jsem si nestihl pořádně nic převést :-(

V aplikaci partnerky ten samý problém :-(

Jako za mě je Curve služba na kterou se nedá absolutně spolehnout. Neřeším od začátku nic jiného než problémy s jejich aplikací..Začalo to kdysi mbank kartou u které to vyhodilo po přidání chybu a ta chyba se tam držela celou dobu (nepomohlo vymazání dat, přeinstalace aplikace, nedokázala to vyřešit ani podpora). Potom sem kreditku zrušil. Potom dodnes se mi nepodařilo aktivovat ten vánoční bonus, kdy nabízeli cashback 1% na 3 měsíce. Teď nefunguje curve send. A kartu od partnerky neaktivovali ani po 5 dnech, co se jim posílala ta selfie fotka a doklad...To, že se nedá někdy kartou ani zaplatit o tom už se není třeba ani zmiňovat. Jako platit za tu službu, tak už je to dávno zrušené... Jako fakt hrůza
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 11. 1. 2020 00:34

řekl bych že problém je jen s tou mou druhou kartou, protože na kolegu mi Send prošel v pohodě. Taky ho vidím v CRV kontaktech. Ten co zmizel bych hádal že je nějaký bloknutý v systému, zkusil jsem z profilu té druhé CRV znovu verifikovat telefonní číslo, ale SMS nepřišla. Taky se při verifikaci zobrazilo, že budou posílat SMS na 420 xxx bez + na začátku, i když v profilu je +420 a před verifikací bylo totéž. Tak jsem ho párkrát různě upravil na bez plus, +42 0xxx a zkusil verifikaci. Neprošla, i když pak už se správně všude zobrazilo +420. Zatím tedy nevyřešeno.

Ale každopádně jim tam napiš, jestli máš stejný problém. Když uvidí, že je toho víc, spíš to budou řešit. Takto si řeknou, že to může být u jednoho člověka nějaké špatné nastavení.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod jerry666 11. 1. 2020 01:13

PatrikChrz píše:Jak "vytáhnu" těch 5 liber z cashe?

Na to je super curve send - pošli plnou částku kamarádovi, ten ji hodí na cz kartu = konverze za střed a on ti ji pošle v CZK třeba převodem na účet.
jerry666
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 11. 1. 2020 11:54

Jen se ujistim. Vyber z ATM s podkladovou RB Mall neni hned urocen, je jen bez bonusu, ano?
Schwarzie
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka