Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 1. 2020 19:41

MirekM. píše:Vybíral jsem naposled z bezkontaktního ATM KB ve Zlíně na začátku ledna a DCC nenabízel.

Kontaktně jsem vybíral naposled ze staršího jen kontaktního bankomatu KB ve Zlíně koncem září a tehdy DCC také nenabízel, ale to dnes nemusí být pravda.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 21. 1. 2020 00:34

Starší kontaktní už nabízí nějakou dobu. Tím to nebude.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 1. 2020 00:40

drkarel píše:Já naznačoval, zda rozdíl nemůže být právě v tom kontaktu/bezkontaktu, protože já dělal všechny výběry kontaktně.

Ano, bezkontaktní varianta použití karty je častěji bez DCC jak u bankomatů (třeba RB či ČSOB mně bezkontaktně DCC někdy nenutí, kontaktně vždy), tak u terminálů v obchodech (tam ale bez DCC spíš jen nižší platby nevyžadující PIN).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 21. 1. 2020 03:19

On ale použil Google Pay. Rozezná ATM nebo terminál, jaka karta je uložena v Google Pay? Pochybuji že jo.
MirekM. píše:Bezkontaktně, Curve přes G-pay.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod yndezit 21. 1. 2020 22:06

Jde přidat do Curve podkladová karta vystavená na někoho jiného, na cizí jméno?

Zkoušeli jsme jednu kartu přidat na dva Curve účty, to nejde, napíše to že karta už existuje. A když se z prvního účtu smaže, tak při pokusu o přidání do druhého hází neznámou chybu (something gone wrong).
yndezit
Diskutér

Odeslat příspěvekod vklatil11 21. 1. 2020 22:42

To, že je vystavená karta na jiné jméno nevadí, mám v Curve i karty manželky.
Vadí pokud již ta podkladová karta byla někdy přidána k nějaké Curve, tak už pak nejde přidat na jinou Curve, ani když se na původní smaže. Potřeboval jsem to udělat a jediné řešení bylo zařídit si výměnu karty v bance, aby pro Curve byla ta karta nová. Psal jsem cca před rokem na podporu proč to nejde a prý to plánují někdy v budoucnu.
vklatil11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milos 21. 1. 2020 22:46

Karta vystavená na jiné jméno do Curve dříve přidat šla a stále by to mělo jít.

Dříve šlo i "přehazovat" kartu z jednoho Curve účtu do druhého (smazat z jednoho účtu a zaregistrovat do druhého účtu), už to ale bohužel nejde.
Milos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yndezit 22. 1. 2020 03:16

Jste mne nepotěšili ale díky.
yndezit
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 1. 2020 19:58

suram píše:On ale použil Google Pay. Rozezná ATM nebo terminál, jaka karta je uložena v Google Pay? Pochybuji že jo.
MirekM. píše:Bezkontaktně, Curve přes G-pay.

Nemáte někdo odzkoušeno, jestli bankomat, který vnucuje DCC při fyzickém použití Curve karty (kontaktně či bezkontaktně) vnucuje DCC i při výběru mobilem přes G-pay s použitím Curve podkladové karty?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jenda_s 22. 1. 2020 20:18

jenda_s píše:
A1rh- píše:pokud to nepošleš na číslo, které ještě Curve nemá

má to někdo vyzkoušené, co se stane když pošlu send na uživatele, který nemá curve a tento se v těch 7 dnech nezaregistruje, tedy send se neprovede? Vrátí se to normálně v CZK na původní kartu?

nezkoušel to náhodou někdo? Díky.
jenda_s
Diskutér

Odeslat příspěvekod flightmax 23. 1. 2020 13:19

Pozor dnešní platba v Tesco s podkladovou kartou Air Bank byla zablokována dvakrát. Hned na to přišel mail že se tento problém řeší a druhá platba bude vrácena. Tak uvidím. Do vyřešení problému doporučují používat jinou kartu.
flightmax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 1. 2020 13:23

To není u Curve nic nového, bohužel :(. Cca před 14 dny jsem měl také duplicitní blokaci na podkladové kartě, navíc docela velkou (dobití Monese za 300 EUR s podkladovou kreditkou ČS, protože Monese nelze dobíjet přímo kreditkou). Naštěstí zaúčtována byla za dva pracovní dny jen jedna, druhá blokace uvolněna, teď snad podobně...
Detail tohoto incidentu na webu Curve: https://status.imaginecurve.com/incidents/jfvj635ypkgk
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 23. 1. 2020 13:27

Také mám z rána duplicitní blokaci, podkladová mKreditka.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 1. 2020 13:29

@jenda_s:
Teď to není možné vyzkoušet, protože po nedávném upgradu nelze příchozí Send platbu odmítnout ani vybrat kartu příjmu, platba automaticky přijde na Curve Cash kartu (tedy pro nás s nutnou konverzí do GBP). To platí pro uživatele Curve, tedy očekávám, že ten kdo nemá Curve, tomu nelze dokud ji nezřídí teď dočasně nic poslat. Snad Cash brzy vyladí.
Naposledy upravil minarjo dne 23. 1. 2020 13:32, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 1. 2020 13:31

Pro nevěřící Tomáše originál e-mail:

Some customers may be receiving duplicate charges

New incident: Investigating

We are currently experiencing intermittent issues with processing transactions, meaning some customers may experience a duplicate charge when attempting to make a payment.

We understand that this is frustrating and we apologise for any inconvenience caused. We are continuing to investigate the issue and will let you know as soon as this has been resolved.

If you have been affected, please be assured any duplicate charges will be refunded. We recommend that you carry a backup card during this time.

Time posted
Jan 23, 11:55 UTC

Mám dnes také zvojené platby s Curve, podkladová karta KK HB.
MirekM.
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka