Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 25. 1. 2020 14:01

Vyjádření Curve k dvojitým blokacím a zajímavý náhled na platební proces:
https://discover.curve.app/a/duplicate- ... -do-better
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 1. 2020 14:02

@Stileth:
I u debetních karet ČSOB/PS je Curve výběr jako online transakce, tedy bez poplatku.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 1. 2020 16:52

retron píše:Vyjádření Curve k dvojitým blokacím a zajímavý náhled na platební proces...

Curve tento problém opravdu zafixovala, bohužel trochu na úkor funkčnosti. Nyní, jak jsem se včera v reálu přesvědčil, není možné skrz Curve zaplatit u stejného obchodníka po sobě dvě stejně velké platby, ta druhá zkrátka neprojde. Poznal jsem to tak, že jsem chtěl skrz Curve včera splatit nějaké Twisto platby (z Twisto Snap zaplacených složenek). No a zatímco různě velké platby v pohodě, tak při platbě dvou naprosto stejně velkých (konkrétně 1000 Kč-dvě platby za pravidelné investice do dvou podílových fondů) to tu druhou už nevzalo - evidentně Curve SW ochrana proti té duplicitě. Musel jsem mezi ně vložit jednu platbu jinak velkou. Díky retronovi tedy už vím, proč tomu tak je (dřív to šlo). Tak na to pozor, v Curve to "opravili" až moc natvrdo :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 25. 1. 2020 17:20

dle článku výše byla chyba na straně payment processoru, tak se radši jistí na své straně, když to jinak nemohou ovlivnit a v článku je naznačeno, že hledají nového spolehlivého payment processora v rámci expanze do USA a tyto chyby hledání ještě urychlí
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 1. 2020 18:04

Ano chápu, snad to s tím processor partnerem zlepší. Ten můj případ s Twisto není typický, ale jinak není zase tak výjimečné platit dvě stejně velké platby po sobě u stejného obchodníka. Třeba při online nákupu vstupenek do kina či divadla (na různá představení, ale se stejnou cenou). Současné nastavení Curve by tu druhou platbu neumožnilo (nevím zda to mají nastavené třeba jen na 2 minuty či jiný čas, nebo prostě obecně bez ohledu na čas, že dvě stejně vysoké platby od stejného obchodníka zamítne, i kdyby to bylo třeba 5 i více minut po sobě, to by se muselo zkusit).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 25. 1. 2020 20:45

MirekM. píše:V HB zatím nic, což mě vzhledem k "pomalejšímu" připisování větších částek GBiTů ani nepřekvapuje.

Již se vratky z Curve na KK HB objevily. Datum a čas transakcí: 24. 01. cca 01:00. :-(

-- 25. 1. 2020 21:10 --

retron píše:Vyjádření Curve k dvojitým blokacím a zajímavý náhled na platební proces:

Z článku mně není jasné, proč si činnost Payment processoru nedělá Curve sama.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 25. 1. 2020 22:30

Na mKreditce také zaúčtovaná refundace 25.1.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 25. 1. 2020 22:57

MirekM. píše:
MirekM. píše:V HB zatím nic, což mě vzhledem k "pomalejšímu" připisování větších částek GBiTů ani nepřekvapuje.

Již se vratky z Curve na KK HB objevily. Datum a čas transakcí: 24. 01. cca 01:00. :-(

-- 25. 1. 2020 21:10 --

V Airbank ještě nic.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 1. 2020 00:41

MirekM. píše:Z článku mně není jasné, proč si činnost Payment processoru nedělá Curve sama.

Osobně si myslím, že sama to dělat nemůže, ne? Curve je jen technologický fintech, nikoliv banka (nemá bankovní licenci), více se tedy v řetězci zpracování plateb dá přirovnat k "eshopu" než k bance. Pak jí těžko může karetní asociace MasterCard připustit přímo ke zdrojům transakcí, tak jak to mají smluvně zajištěné banky (a jim podobní vydavatelé platebních karet). Je to sice jen má spekulace, myslím ale, že logická. Jinak by se na karetní asociaci napřímo napojila kdejaká firma či eshop a banky bychom mohli pro platby kartou zcela vynechat / zrušit :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 26. 1. 2020 08:08

suram píše:Na mKreditce také zaúčtovaná refundace 25.1.

Na KK HB jsou refundace stále ve stavu nezaúčtováno. Curve psala v článku o upřednosťnování refundací větších částek. V mém případě to byly malé částky cca 400 a 40 Kč.

-- 26. 1. 2020 08:10 --

minarjo píše:Jinak by se na karetní asociaci napřímo napojila kdejaká firma či eshop a banky bychom mohli pro platby kartou zcela vynechat / zrušit :).

Již včera bylo pozdě ... :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 1. 2020 08:59

Poslední aktualizace Curve appky pro Android se tedy zase "vydařila" :D. Zasahovali zejména do sekce statistik plateb (Insights), kde se nejspíš hodně lidem nelíbilo, že celkový součet i hlavní součty kategorií to ukazuje po nedávné aktualizaci primárně jen v GBP, ne v domácí měně uživatele jako dřív. Teď po aktualizaci to už vše ukazuje zase v CZK, ale symbol libry tam ponechali. Takže vypadáme teď jako boháči s útratou i v desítkách tisíc GBP měsíčně :). Navíc je tam ve statistikách nefunkční nová záložka Business (nejspíš proto, že žádnou platbu označenou jako Business v Curve nemám, záložka pak místo prázdného seznamu transakcí neudělá pro jistotu vůbec nic, narozdíl od funkčních záložek Personal a Cards).
Naposledy upravil minarjo dne 26. 1. 2020 09:03, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod yndezit 26. 1. 2020 09:02

No když jsme u toho, tak ve Smartbance Monety, ve směnárně, se objevuje nabídkový kurz 1 CZK = 25.1345 EUR.
Jako bylo by to dobrý, ale pak to převedou bohužel opačně :-(
yndezit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 26. 1. 2020 09:56

Na kartu Insights se nedívám vůbec, klidně ať ji zruší.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 26. 1. 2020 11:01

Nejenom zdvojené platby, ale i zdvojené e-maily a zprávy na mobil o dnešní odstávce. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 26. 1. 2020 12:25

MirekM. píše:
retron píše:Vyjádření Curve k dvojitým blokacím a zajímavý náhled na platební proces:

Z článku mně není jasné, proč si činnost Payment processoru nedělá Curve sama.

Protože takových společností moc není v UK jsou tuším čtyři, u nás by měly být dvě. Revolut a Curve mají identického payment processora, proto obě mají odstávku.
retron
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka