Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 2. 2020 13:06

A jak to rozeznáš od situace, kdy terminál nenabízí DCC? Mám pocit, že to nerozeznáš.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 21. 2. 2020 13:16

audiobullys píše:Zkouším v aplikaci přidat různý karty ČSOB postovku airbank UCB twisto a furt jim to píše že máji nějaké problémy .zkuste to příště znovu.
Zkoušel jsem na jiným tlf a účtu a úplně stejný.
Ve fóru jsem podobném problém nedohledal , jak dlouho jim to může nefungovat?

Taky bych rád přidal mototechnu, ale nešlo to ráno a nejde to ani teď. Kvůli tomu jsem aktualizoval appku a teď musím při jejím spuštění pořád zadávat nějaký čtyřmístný pin. S tím když něco funguje, tak se do toho ... bych se jen opakoval.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 21. 2. 2020 13:28

drkarel píše:A jak to rozeznáš od situace, kdy terminál nenabízí DCC? Mám pocit, že to nerozeznáš.

Já myslím velmi jednoduše. U nás v obchodě to funguje tak že pipnu kartou na terminál, z češtiny se to přepne na angličtinu ale cena tam zůstává stejně v Kč. Zadávám pin a potvrzuji. Pokud bude terminál nabízet možnost DCC musí při pipnutí kartou zobrazit cenu v Kč i v £. To samé by mělo platit v Polsku, zákony EU jsou jasné. Pokud se mi nezobrazí obě ceny, tedy zł a £ tak dělám kravál. Teď tu povinnost nemají a klidně zobrazí jenom £.
Nebo to možná vysvětluju blbě, nebo to dělají ostatní blbě u terminálu. Fakt je ten že už bude muset terminál nabízet DCC pokud ho používá.
petrmegac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod __Pavel 21. 2. 2020 16:48

Nemá prosím někdo nějaký nápad, nedaří se mi přidat kreditku mototechna do Curve. Nad ránem jsem ji přidal, ale bylo to nějakým podivným způsobem, vůbec nechtěla verifikaci a když jsem pak zkusil zaplatit, tak to neprošlo. Proto jsem ji z Curve odebral, aktualizoval appku, ale nyní už mi nejde přidat vůbec, stále píše to, že mají nějaké problémy, ať to zkusím později. Přitom jsem cvičně zkusil přidat debetku Monety a v pohodě, už chce jen verifikovat, což nepotřebuji, byl to jen test. Nemůže být problém to, že jsem ji ráno odebral a teď to někde "visí"? Vzpomínám si, že měl kdysi někdo problém, přidat novou kartu po expiraci té staré, to by mohlo být něco podobného, ale už si nevzpomínám jestli to vyřešil.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 2. 2020 17:23

Asi to bude znít poněkud předpojatě, nicméně přijde mi, že vedle přichucování posypovou solí a prodeje masa z mršin je "skryté" podbízení DCC další polská vychytávka, jak kvůli pár drobným někoho natáhnout (obchodník tím stejně nezíská nic navíc, může akorát mít nižší nebo nulové poplatky acquirerovi - jen mi přijde, že to stejně v tom poměru vůči "domácím" kartám a zákazníkům, co si to "vyhádají" nemůže být až tak významně poznat). Docela by mě zajímalo, jak se budou ti zákazníci tvářit, až jim budou obchodníci podávat stvrzenky s uvedenou marží 10 % (tak pořád hrozí, že to většina bude "tolerovat")...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 21. 2. 2020 18:13

petrmegac: jenže ten PIN se bohužel zadává ještě předtím, než se řeší DCC, jinak bych taky po tom co nabídka DCC automaticky zmizela nepokračoval. Asi podobné jako v ATM, po vložení karty zadáš PIN a pak teprve volíš co vlastně chceš.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 21. 2. 2020 18:47

Tak potom opravdu nevím. Já mám zkušenost jakou jsem psal. Zadáním pinu a zmáčknutím OK už platím. Při bezkontaktní platbě. Nikde se mi nestalo že bych po zadání pinu a potvrzení ještě měl něco potvrzovat. Je pravda že v PL jsem neplatil tak tam to může být jiné, ale Slovenko, Maďarsko, Rakousko i Kapverdy dle postupu jak uvádím.
petrmegac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bobb1 21. 2. 2020 19:18

_Pavel:
Zkus zmenit limity internetovych transakci na Mototechne. A pak pridat do CRV. Me to pomohlo.
Bobb1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hannys85 21. 2. 2020 19:36

Funguje Vám Curve send ? Mě i partnerce od začátku, co tu službu spustili ta služba nefunguje a už jsem vzdal i komunikaci s podporou..
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 21. 2. 2020 19:49

Funguje. Co ti to háže za chybu?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 21. 2. 2020 21:51

@Bobb1: Moc velký dík, opravdu stačilo snížit limit o kačku a karta přidána.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 21. 2. 2020 22:07

Curve Send normálně funguje. Naposledy včera.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 21. 2. 2020 22:35

fremantle: sorry, ale bude to jen předpojatost. Stačí vystoupit z naší specifické bubliny - česká "běžná" prodavačka ví něco o DCC?
Prostě mají nějaký postup, jak to udělat rychle, tak to udělají. Z vlastní zkušenosti, jak mi paní v muzeu nešťastně sháněla jak udělat storno, když to tak zkazila - rozhodně ji nešlo o nižší procenta za terminál.
Osobně jsem byl na DCC ojebán jednou, vyřešeno reklamaci na UCB.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 2. 2020 23:13

@__Pavel:
To je u kreditek HB normální, zvlášť u nových po aktivaci. To tedy není problém Curve, ale HB, že limity pro net platby se někdy "oživí" až jejich změnou, klidně jen o 1 Kč.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 21. 2. 2020 23:53

Mě se v německým obchodě v Drážďanech zeptal prodavač jestli chci platit v czk nebo eurech. Evidentně o dcc věděl. No ale dělal překvapeněho že chci platbu v eurech a ne korunách jak chtěl asi on. No a částka byla něco kolem 10 tisíc Kč

Me změna limitu na kartách nepomohla. Tak jsem jim poslal dotaz i se screenshotem problemu
Kolik to strhává 1 libru nebo min?
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka