Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mareka 11. 7. 2020 16:38

Dotaz k fx transaction limits - pro platby v cizí měně bez poplatku mám měsíční limit £500 (free Curve).
V aplikaci nikde není informace, kolik jsem už z tohoto limitu vyčerpal?
mareka
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 11. 7. 2020 19:36

MirekM. píše:Provedl jsem platbu v EUR s podkladovou kartou nastavenou na EUR (multiměnová karta i k EUR účtu), EUR správně strženy z EUR účtu.
Kdybych provedl GBiT na podkladovou kartu, která je k jinému EUR účtu, nastavenou na EUR, proběhne GBiT v EUR, tedy strhne se na cílové kartě jen stejná částka v EUR jako je uvedena na zdrojové kartě GBiTu aniž by došlo k nějakým konverzím?

Pokud jsou obě karty v Curve nastavené na měnu EUR, tak k žádné měnové konverzi nedojde.
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 11. 7. 2020 22:05

Dík, povedlo se bez jakékoliv konverze. Po zadání GBiTu na zdrojové kartě zmizela cílová karta se seznamu. Zkusil jsem ji odstranit - nešlo opakovaně s chybou. Přidal jsem ji znovu, původní se "přepsala" a GbiT na ni poté zafungoval.
Byla to jediná karta ze tří ve stejné bance, kterou jsem nemusel znovu ověřovat přes CVV při změně platebního procesoru. Předpokládám, že bych s ní ani nezaplatil či nevybral z ATM přes Curve bez nového přidání do app.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 13. 7. 2020 12:00

GBiT v EUR (z EUR účtu na EUR účet) trvá déle než GBiT v CZK?

Skutečně rychlost u GBiTů v CZK provedených dnes kolem 9 hodiny. V cca 11:30 již vidím vratky na zdrojové kartě v IB.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 7. 2020 15:20

tak u mě to tedy takový blesk není, dělal jsem více gbit o víkendu v sobotu a dosud jen 2 na nízké částky (desetikoruny) jsou připsané zpět, další asi 4x drobná platba a 4x kolem 3k ještě nejsou na původní kartě evidované.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 13. 7. 2020 20:07

GBiT v sobotu večer v EUR doposud také není na zdrojové kartě. Asi to bude chtít nedělat GBiTy v nepracovní dny i v novém Curva systému.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 13. 7. 2020 20:11

Já GBiT v pátek večer a v sobotu ráno a také není připsáno zpět.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 13. 7. 2020 20:36

Tak z Curve Cash nejdou vybrat CZK v bankomatu.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 7. 2020 20:56

A1rh- píše:tak u mě to tedy takový blesk není, dělal jsem více gbit o víkendu v sobotu a dosud jen 2 na nízké částky (desetikoruny) jsou připsané zpět, další asi 4x drobná platba a 4x kolem 3k ještě nejsou na původní kartě evidované.

všechny gbity ze soboty mám už teď v pondělí večer na účtech. Současně jsem zadal nové, tak porovnám.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 13. 7. 2020 21:04

Všechny GBiTy jsi měl v CZK?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 7. 2020 21:10

ano
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 13. 7. 2020 22:22

čulibrk píše:Tak z Curve Cash nejdou vybrat CZK v bankomatu.

Za kolik prodáš ty GBP?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 14. 7. 2020 08:36

Nestačilo by dobít Revolut? :)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 14. 7. 2020 09:33

Těch 40 GBP (asi 1200 Kč) utratím běžnou spotřebou. Platil jsem už v neděli jen tak na zkoušku asi 10 Kč a kurz byl 29,34 CZK/GBP. V pondělí byl 29,57 CZK/GBP, tedy rozdíl 0,78 %.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 7. 2020 11:28

Curve cash je úmyslně na bankomaty blokovaná, to už zde padlo vícekrát. Jedině vyčerpat běžnými platbami nebo dobitím do Revolut přes Payment link na danou částku a konverze z GBP až v Revolutu.
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka