Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peliculiar 15. 8. 2020 22:39

V poslední době tu čtu o spoustě problémů s Curve kartou ... Funguje někomu dobře, když jí používá hlavně jako nadstavbu pro konkrétní kreditní kartu s minimálním používáním pokročilejších funkcí jako je GBiT? Mám na mysli hlavně započítávání bonusů na KK, výběry z bankomatů, atp. ?

Konkrétně by mě zajímala kombinace Curve karty s KK od ČSAS, Hello Bank! a mBank.

Z těch příspěvků mám pocit, že banky časem donutí své klienty k tomu, aby přestali Curve karty používat.
Maluju čerta na zeď? Jaké z toho máte dojmy vy?
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 8. 2020 06:35

Curve se zmíněnými kreditkami mi funguje dobře, se všemi třemi jí využívám. Jen platí, co zde padlo už vícekrát: pro reálnou historii je lepší sledovat transakce na podkladových kartách, ne v appce Curve, tam je lepší brát historii s rezervou. Protože když například občas Curve platba neprojde (z různých důvodů, ne tak často), v Curve historii přesto může zůstat (bez příznaku Declined) a na podkladové kartě přitom záznam není buď žádný, nebo odečtení a o den dva později zase přičtení platby. Já osobně si platby (všechny, i hotovostní, nejen Curve) eviduji v mobilní appce Domácí finance, takže mě ty rozdíly stavu historie nepřekvapí ani neuniknou.

To že české banky Curve pro odměny postupně omezují (RB už nějaký čas, Hello už za jednotky týdnů po zařazení mimo bezúročné období) je fakt, s tím ale samotná Curve a její funkčnost nemá co dělat, to je politika bank...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 16. 8. 2020 11:32

Nepamatuji si ze bych Curve nezaplatil. GBiT je nekdy hned nekdy trva tri dny. Funkcnost s mB i RB kreditkami bez problemu, Unicredit debetku mi to z nejakeho duvodu zamita z duvodu nedostatku prostredku ale tam je problem u UCB. Výběr z ATM funguje akorat je treba se vyhnout bankomatum ČS, Monety a Unicredit, ktere uctuji poplatek.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 16. 8. 2020 12:34

Děkuju za odpovědi. Ano, to je politika bank, za to Curve nemůže. Ale pamatovat si, že od září nemám nakupovat s Curve pokud je podkladová KK HB, nebo že v určitých bankomatech je poplatek, atd., atp ...
Přijde mi, že za tu krátkou dobu, co tu sleduju Curve, banky osekávají její výhody opravdu rekordním tempem, a tak by mě nepřekvapilo, kdyby do roka, dvou byla Curve karta v rámci někdejších výhod nepoužitelná. Už nyní si člověk musí dávat pozor, kdy ji má a nemá použít, aby na tom ještě nebyl nějak bit.
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 16. 8. 2020 14:44

Curve už k novým účtům nedává zadarmo fyzickou kartu?! Chtějí za poslání fyzické 5.5€
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 16. 8. 2020 15:55

A mě už zase při otevření aplikace naskočila stránka se zadáním emailové adresy pro registraci karty... už mě také začíná srát!
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 16. 8. 2020 18:10

Já po letech jako early adopter curvičku odkládám také. Z bonusových KK mi stačí spořka a GBIT na HB kvůli stopade dělat a hlídat nechci :)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 16. 8. 2020 18:54

Slava toceni je pryc, ale stale zustavam na beznych vracecich kartach a uzivam si tech par stovek za poctive placeni , jako maly kluk :) zas jako proc ty 200/mesic nevzit ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 16. 8. 2020 20:30

Ja jedu 200 za mBank eshop bezne placeni pres revolut, pak Mall KK na internetove platby a Style nebo HB KK, kdyz mam nejaky vetsi nakup v radu tisicu (to jsou ale vyjimky).
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 17. 8. 2020 00:32

Funguje už Curve Send na libovolnou kartu?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 17. 8. 2020 11:13

ne pouze na Curve Cash
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 17. 8. 2020 11:25

@peliculiar - karta je spíš pro ty, kteří dokážou sledovat pravidelně forum, hledat vychytávky téhle karty, občas jí něco odpustit a hlavně pravidelně sledovat správný průtok tam i zpět. Jinak by tě mohla stát víc, než očekáváš. Např DCC, méně výhodné kurzy ve stanovených dnech ...
losalamos
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 17. 8. 2020 11:39

retron píše:ne pouze na Curve Cash

Ale předpokládám, že finální podoba bude opět výběr libovolné karty na připsání.
Je to ve výhledu?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 17. 8. 2020 11:48

Ve výhledu je cely Curve Send přepracovat a přidat nové možnosti. Souvisí to i s migraci na vlastni payment procesor. Aktuálně se testuje Curve Credit.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 17. 8. 2020 12:02

doCurví jednu věc a místo opravy, vyvíjí novinky :lol: (klasika)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka