Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 17. 8. 2020 12:20

ROlda78 píše:doCurví jednu věc a místo opravy, vyvíjí novinky :lol: (klasika)

:tleskani přesně!
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 17. 8. 2020 13:54

zatim Curve pouzivam jako frontend pro vsechny platby, i kdyz s GBIT a vracecima kreditkama si uz po snizeni vratek vice mene nehraju. Hlavni smysl pro mne, ma pro platby v cizich menach, kvuli kurzum (HB porad nema apple pay, tak ji pouziju jen vyjimecne pro GBIT u vetsich plateb o vikendu, kdy si Curve dava prirazku). Online jsem platil primarne Revolutem, ale pote, co oriznou max limit na transakce u free programu je Curve zatim rozumna alternativa.
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 17. 8. 2020 17:15

Tak kauza Wirecard narušila více věcí a myslím, že Curve ten problém vyřešila rekordně rychle a víceméně s plnou funkcionalitou do týdne.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 18. 8. 2020 08:55

Penny má nový způsob zadávání cashbacku. Ikdyž se správně zadá částka výběru, na terminálu svítí pouze částka nákupu a pokyn vložte kartu, teprve poté se zobrazí obrazovka s výběrem, požadavkem na PIN a potvrzením, tzn. transakce není bezkontaktní. Jak se to bude chovat jinak je věc další, to zatím netuším. Ale samotné prodavačky byly zmatené ikdyž k tomu měli návod, je to totiž poměrně složité a matoucí.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 18. 8. 2020 15:18

s tím jsem se u nás naštěstí zatím nesetkal, zatím vždy kontrolují, jestli na terminálu svítí 3xxx Kč, pak je vše v pořádku. jen je potřeba si pořád dávat pozor na DCC, někde je a jinde není.
V profilu kódy AliExpress US $19, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 18. 8. 2020 16:20

No je to evidentně novinka, prodavačky k tomu mají sice návod, ale na terminálu to je zmatečné a částka cashbacku se zobrazí až po vložení karty. Dnešní zkušenost z Berouna.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 18. 8. 2020 16:55

Není to žádná novinka, updatují systém postupně, v některých prodejnách mají ještě starý, někde už nový, který není bezkontakní. Jinek ještě včera večer byl Cashback v Penny Beroun u mě úspěšný a bezkontaktní (Penny vedle Kauflandu).
Ale by mě zajímalo, jestli v Penny někomu Cashback s Curve kontaktně prošel, nebo byl zamítnut, jako to dělá Albert.
Naposledy upravil suram dne 18. 8. 2020 17:35, celkově upraveno 3
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod HNF-01 18. 8. 2020 17:06

Pro mě dává Curve pořád smysl jednak kvůli bonusům, i když jsou ořezané, kvůli možnosti vybalancovat bezúročná období, kvůli kurzům v pracovní dny a taky kvůli tomu že všechny transakce jsou v Londýně a nikdo mě nebude prudit s žádnou rádobychytrou karanténou.
HNF-01
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 18. 8. 2020 19:24

suram píše:Není to žádná novinka, updatují systém postupně, v některých prodejnách mají ještě starý, někde už nový, který není bezkontakní. Jinek ještě včera večer byl Cashback v Penny Beroun u mě úspěšný a bezkontaktní (Penny vedle Kauflandu).
Ale by mě zajímalo, jestli v Penny někomu Cashback s Curve kontaktně prošel, nebo byl zamítnut, jako to dělá Albert.

Teď jsem platil v Penny a chtěl jsem hotovost. Systém byl už nový, tedy chtěl kartu (fyzicky). 2x jsem to zkusil s Curve, neprošlo. Takže zahraniční karta má nejspíš utrum. Pak jsem to zkuil s kartou, kterou mám na Curve jako podkladovou (debetka ČS), platba proběhla a ve spořitelně je zaúčtovaná jako "Platba kartou s výběrem hotovosti". Jinými slovy, Penny už předá informace o CashBacku a bere jen české karty. Tedy stejně jako Albert. Takže bych to s kreditkou už radši kontaktně nezkoušel.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 18. 8. 2020 20:22

Dík za info. S Kreditkou RB to kontaktně také prošlo, ale poplatek 10 Kč za Cashback a nejspíš i okamžité úročení. S Curve kontaktně netestováno, s tou už platím jen přes Google Pay, nenosím ji s sebou.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 18. 8. 2020 21:57

Mně cashback s Curve jde. Jen se ptá na DCC, tak F4 a je to v CZK. V IB vždy vidím jen "platba kartou".
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 18. 8. 2020 23:07

Kontaktně asi ne ale. Tak jasně že to jde ještě bezkontaktně v některých prodejnách, dokud i tam neupdatují systém.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 19. 8. 2020 17:21

Na jak starém androidu půjde nainstalovat Curve appka? Půjde to na Android 4.2?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 19. 8. 2020 17:26

vyžaduje Android 5.0 a vyšší
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 19. 8. 2020 19:55

suram píše:Kontaktně asi ne ale. Tak jasně že to jde ještě bezkontaktně v některých prodejnách, dokud i tam neupdatují systém.

Během posledního měsíce jsem zkoušel CB s Curve kartou v několika různých prodejnách Penny a Albert, terminál pokaždé požadoval zastrčit kartu (vůbec nenabídl bezkontaktní platbu) a platba skočila s výsledkem "Declined" či "Zamítnuto". V aplikaci Curve se neobjevila vůbec žádná informace.
Milos
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka