Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mojmax 2. 10. 2017 07:22

taylor729 píše:Chtel jsem poznamenat ze kvuli poplatku vyber nad £200 mesicne kreditkou nema smysl kvuli poplatku. Nemluve ze cash recycling maji primo zakazany v podminkach.

Zatím mi žádný poplatek nenaúčtovali. V podmínkách se přesně píše:

If you withdraw more than 200l in one calendar month on your credit card, you MAY be charged a 2 % fee on SUBSEQUENT withdrawals

Takže mohou účtovat, ale nemusí poplatek při následujícím výběru. Zkusím tento měsíc zase vybrat a uvidíme.
mojmax
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 2. 10. 2017 07:32

Osobněmu (nyní kebab) platba na poště prošla a pak ho blokli a nevadil jim u něho výběr z ATM. U mě jim vadily výběry z ATM (3x maximální limit) . Třeba jim vadí Merchant category code 9402 - Postal Services u Český pošty.

Právě platbami na poště by se dal vylepšit "cash to spend ratio" a pak by se mohlo více vybírat z ATM.
In addition to the fees listed above, any behaviour which Curve deems to be “cash recycling” is not permitted. This is where high volumes of cash (e.g. defined by a high cash to spend ratio) are taken out of an ATM using a credit card or other payment card, and then used to repay the card in order to gain rewards on the funding card or Curve Rewards.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 10. 2017 10:35

Prologer píše:Pozadal jsem o zvýšení limitu a odepsali mi, ze mi je ted zvysit nemuzou, protože mam moc vyberu z ATM. Vybíral jsem totiz na útratu v zahraničí (cca 400GBP) a k tomu platil v obchodech jen za cca 500GBP. Takze ppomer temer 1:1 se jim nelíbí :-(

O zvýšení limitů jsem zatím nežádal, ale sami mi je taky nenavýšili... Co Curve mám, tak mám limity pořád výchozí, přičemž v září jsem udržel poměr 1:1 při útratě kolem ~400 GBP a výběrů taky tak (nicméně výběry jsem měl dva - 5700 Kč a 220 € - přišlo mi lepší využít naplno celý denní limit na 1 výběr, než to kouskovat na x malých výběrů), tak aspoň vím, že bych se toho navýšení ani nijak brzy nedočkal.

Třeba bych to klidně dohnal třeba jednou velkou platbou na poště a ATM limit bych tím stáhnul, ale předpokládal bych, že logicky se jim to příliš líbit nebude, když za bill payments od pošty, resp. ČSOB (= banky provozující terminál) dostanou fixní interchange fee 1,4 Kč, zatímco oni budou muset vydavateli podkladové karty sami zaplatit 0,3 %, takže už při částce 467 Kč prodělávají...

Jinak co jsem pozoroval, tak k naúčtování poplatků (možná) nedochází okamžitě (aspoň u výběru v "cizí měně") - konkrétně u toho výběru v EUR jsem měl podkladovou debetku v Kč a naúčtovala se mi zhruba částka odpovídající kurzu MC + 1 % bez poplatku za výběr v cizí měně (přeúčtoval jsem si ji na EUR kartu až následně přes GBiT), což se mi jeví jako docela zajímavý způsob si přeúčtování výbněru v cizích měnách až po uskutečnění výběru - obzvlášť ve spojení s Revolut s některými měnami (ty, které současně nativně podporuje Curve i Revolut (až bude příležitost, tak možná zkusím s HUF či PLN) - tedy nemusím držet dopředu částku na cizoměnovém účtu, když nevím dopředu předpokládanou útratu, ale můžu si prostě vybrat z jakékoliv karty, resp. výdaje, resp. výběry z bankomatu hradit z jedné obecné karty a pak si platby přeúčtovat třeba na ten Revolut, kde si konkrétní cizí měnu nakoupím až ex post - lze se tak dostat prakticky na kurz ještě výhodnější, než MasterCard).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 2. 10. 2017 11:36

To se na mě nezlobte, ale řešit při takhle mizerných limitech a nepopředvídatelné funkčnosti ještě zisk pár korun na kurzu nebo vratce, mi přijde úplně mimo. Až na výjimky vybírám z bankomatu při jedné operaci 10-20 tisíc, a buď jsem v zemi, kde se prakticky všechno platí kartou (takže nepotřebuju vybírat), anebo se všechno hradí cash (a pak potřebuju jen vybírat a nemám prakticky žádné platby). Za těchto podmínek mi ta karta přijde úplně na houby.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 2. 10. 2017 15:06

Naopak mně přijde tedy velice výhodná. Udělá ti z karty, která dává vratky jenom za e-commerce kartu, která dává vratky za vše. Já utratím měsíčně (reálné nákupy) cca 20 000 Kč, takže vratka 400 Kč rozhodně na ulici nenajdeš, takže to pár korun určitě není. Kurzy v zahraničí jsou taktéž krásné, byl jsem v Chorvatsku a kurz vycházel na 3,53 Kč za 1 HRK, u Araba ve směnárně jsem kupoval 1 HRK za 3,59 Kč, takže Curve je ještě výhodnější. To nemluvím o benefitech jako "back in time" a mít všechny karty u sebe v mobilu.
Samozřejmě se občas stane, že někde nezaplatíš, ale od toho mám vždy jednu nějakou záložní kartu.
mojmax
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 2. 10. 2017 15:53

Já vrátky neodmítam, dám je využívám v ještě větší míře. To samý v zahraničí utrácím hodně, ale všechno způsoby s dobrými kurzy, bez zbytečných poplatků a bez debilních omezení. Stejně až s tou kartou přejdou do ostrého provozu, tak ty podmínky odladi tak, že to bude úplně nepoužitelné.
Naposledy upravil xls dne 2. 10. 2017 16:24, celkově upraveno 1
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 2. 10. 2017 16:12

Tak mě konečně odblokovali. Napsali mi emailem, že nesmím už nic vybírat v ATM jinak mě bloknou účet.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 2. 10. 2017 16:56

xls píše:Já vrátky neodmítam, dám je využívám v ještě větší míře. To samý v zahraničí utrácím hodně, ale všechno způsoby s dobrými kurzy, bez zbytečných poplatků a bez debilních omezení. Stejně až s tou kartou přejdou do ostrého provozu, tak ty podmínky odladi tak, že to bude úplně nepoužitelné.

Já tedy žádné omezení ani poplatky nepociťuji.
mojmax
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 10. 2017 11:04

Kolik se vám nejvíce podařilo zaplatit na poště curve kartou? A mělo to nějaké následky?
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 3. 10. 2017 12:44

zatim 35k... o nicem nevim
jichaj
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Prologer 3. 10. 2017 16:57

U mě 600Kč prošlo OK, u kámoše 20.000Kč neprošlo.

fremantle píše:
Prologer píše:Třeba bych to klidně dohnal třeba jednou velkou platbou na poště a ATM limit bych tím stáhnul, ale předpokládal bych, že logicky se jim to příliš líbit nebude, když za bill payments od pošty, resp. ČSOB (= banky provozující terminál) dostanou fixní interchange fee 1,4 Kč, zatímco oni budou muset vydavateli podkladové karty sami zaplatit 0,3 %, takže už při částce 467 Kč prodělávají...

Nad tím jsem právě přemýšlel, jak to chodí, když je to Commerce card. Není to tak, že pošta zaplatí ČSOB 1,4Kč a následně ČSOB zaplatí (kvůli komerční kartě) curve tržení cenu (třeba 1,6% jak bylo dřív) a curve pak vydavatelské bance těch 0,3%? Takže na tom tratí ČSOB?
Stejně tak jsem vždy přemýšlel, jak to na poště platí se zahraničními kartami mimo EU. Jestli ta banka dostane jen těch 1,4Kč a nebo jestli dostane běžnou hodnotu (třeba těch 1,6%) a ten rozdíl uhradí ČSOB? A nebo to rovnou pro zahraniční karty platí celé pošta?
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 10. 2017 17:21

Business karty mají pro bill payments MCC kódy právě interchange fee zastropované stejně jako spotřebitelské karty (no je tam rozdíl, že spotřebitelské karty mají 1,4 Kč jako strop a komerční vždy fixních 1,4 Kč), to platí aspoň pro "domácí" interchange fee v ČR, podle přehledu MC: http://www.mastercard.com/us/wce/PDF/Czech_Rep.pdf

Samozřejmě otázka je, jaké je interchange fee pro vydavatele z jiných zemí - pro Curve by pak nejspíš měl platit nejspíš přehled Intra-EEA, jelikož interchange by měla jít v rámci EU (aspoň teda zatím - od ČSOB terminálu k UK vydavateli), na což by se asi měla použít tahle tabulka? https://www.mastercard.com/us/wce/PDF/W ... 202015.pdf - tam už rozlišení na bill payments MCC kódy chybí a Curve by měla od ČSOB dostat snad těch 1,25 % (MC Prepaid Commercial u chip transakce), pak by na tom tratila už ČSOB... A u karet vydaných mimo EU pak už fakt nevím.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 10. 2017 11:20

Curva bude mít odstávku - from 00:01 AM until 02:00 AM on the morning of Sunday 8th October
Asi myslí GMT :hm
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 10. 2017 16:44

Zatím se mi nestalo, že bych měl problémy s placením Curve kartou (pokud nepočítám některé platební brány), ale právě dnes jsem narazil a neuspěl při platbě v Burger King. Zkoušel jsem to čtyřikrát (měl jsem štěstí na chvíli bez jiných zákazníků - bezkontaktně, kontaktně (terminál nabídl DCC), s jinou provázanou kartou a ještě na jiné pokladně), ale pokaždé odmítnuto (důvod jsem si na stvrzenkách nevšiml) - každopádně ani v jednom případě nebyla zobrazena push notifikace, takže musel Curve kartu odmítnout přímo terminál. Přitom před necelým měsícem jsem na stejné provozovně zaplatit neměl problém (ještě jsem na to utratil Curve Rewards)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod čulibrk 4. 10. 2017 16:48

Ja taky před půl hodinou nezaplatil s curve kartou navazanou na ČSOB World KK v Tescu a včera to šlo. Zkoušel jsem jak bezkontaktne tak s PINem. Tou KK Word jsem nakonec zaplatil. Okamzite jsem psal na support. Diletanti, že prý stačí 1 karta v peněžence. >:-(
čulibrk
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka