Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 12. 10. 2018 15:37

__Pavel píše:Od rána mi nejde Curve aplikace na androidu. Pokud se podaří po době přihlásit, tak to nenačte historii transakcí u karet a nejde změnit aktivní podkladovou. Je na tom někdo podobně?
edit: nyní již OK

U mě sice aplikace fungovala, ale transakce se tam objevovaly až s velkým zpožděním. Takže tam asi něco opravdu měli...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfabetagama 12. 10. 2018 21:51

DCC ~ nepomůže nic, bohužel ani bezkontaktní platba.
V PL jsou terminály k POSce často dva, ten druhý/PC je pod pultem
a prodavač na něm zadá vždy jinou měnu než PLN.
Je potřeba předem opakovat, že karta je v PLN, ale ani to vždy nepomůže.
Prsty obsluhy jsou často rychlejší. Dokonce i když je částka i měna na klientském
terminálu celou dobu jen v PLN, přesto může být na paragonu nakonec CZK.
Zkušenost 2012 ze španělského ATM:
Španělsky nabídl DCC a spustil odpočet času, po cca 20s defaultně sám
pokračoval do DCC.
Nejzajímavější ale je, že české banky vyřizují DCC reklamace témeř vždy úspěšně,
ani nevyžadují účtenku, zašlou transakci k vyjádření bance obchodníka
a ta ji v naprosté většině případů přizná a částku poníží.
V některých zemích však DCC vůbec není ani na POS ani v ATM, např. Rusko.
Největší problém ale je, že DCC je podporováno MC a od 4-2019 více i Visa.
https://www.finextra.com/pressarticle/7 ... -worldwide
alfabetagama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tlamik5 13. 10. 2018 09:12

Ono s tím DCC je to koneckonců i v tom Polsku vlastně výhodné pro zákazníky, ale přiznávám, že trochu pracné. V Polsku totiž DCC jde přes eService a ti se dušují, že DCC je výhodné, protože vždy nabízí lepší kurz než banka vydavatele karty (což je kravina a spíš spoléhají na to, kdo se nachytá nebo si nevšimne), ALE zároveň dodávají, že pokud provedete ve stejný den stejnou kartou platbu v PLN s lepší kurzem, tak vám nejen vrátí rozdíl, ale vynásobí to dvěma. A kolega to takto běžně používá, udělá třeba nákup v Mercury (něco jako OBI) za pět litrů a rozdíl, který mu vrátí je třeba 700 kč, takže vlastně trochu zneužívá DCC. Akorát je problém s kartami typu Revolut a asi i Curve, protože tam naskakuje default DCC v GPB, ale platba se ztrhne v korunách a mohou se vymluvit na kurz Revolutu. Kolega zkouší reklamovat i takovouto platbu Revolutem, kdy mu to samo udělalo DCC v GPB, ale fakticky to ztrhlo koruny a ještě snad o víkendu. Nicméně v Polsku platit s DCC v Česku vydanou kartou lze, ale ten samý den s tou samou kartou musíte koupit ještě třeba kafe nebo něco, aby byl vidět ten "výhodný DCC kurz" a poslat to mailem na eService. Kvůli pár korunám se mi to zdá pracné, ale každý máme to měřítko někde jinde, tak třeba to někdo využije. Kdyby něco, mám někde i odkazy na ten formulář, co je třeba při reklamaci vyplnit.
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakoubek61 15. 10. 2018 10:51

Další dotaz pro znalé.
V sobotu jsem platil svoji útratu v restauraci Curve kartou a po zaplacení jsem zjistil, že jako podkladovou kartu mám nastavenu AirB. Doma jsem tedy na tuto transakci použil funkci GBIT a převedl transakci na KK HB.
Dotaz zní: Jak dlouho trvá než se vrátí stržená (dosud nezúčtovaná) částka na AirBank a stržení této částky z HB ?

Díky za vaše reakce.
jakoubek61
Návštěvník

Odeslat příspěvekod treborit 15. 10. 2018 11:26

Castka je strzena z cilove karty vetsinou okamzite, vraceni penez zalezi na prodleve od uskutecneni platby, je-li platba zauctovana nebo ne. Pokud zaplatis Air a do par minut prevedes jinam, pak se platby vyporadaji v radu minut/vterin. Pokud je prodleva vetsi a Air to zauctuje trva to cca 3-5dni.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 15. 10. 2018 11:28

Mně třeba v Hello Bank visí blokace po provedení GBiT z podkladove KK Hello Bank na jinou už 10 dní.:-( Už jsem do Hello Bank i psal ale bez odpovědi. U jiných bank to je kolem 3 dnů.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 15. 10. 2018 11:50

Mám pocit, že v Hello bank mají s blokacemi problém obecně. V září jsem objevil blokaci, u které jsem si nebyl jist původem. Blokace ani po měsíci neexpirovala. Volal jsem do banky, ať mi řeknou název obchodníka a datum expirace blokace. Ani jednu věc nedokázali dohledat a když jsem trval na svém, tak tu blokaci raději ručně smazali. O něco dříve jsem řešil podobný problém s nepovedenou platbou Alza kartou v Alze přes speciální bránu. Opět: peníze byly blokovány dlouhou dobu a až po mém telefonátu tu blokaci zrušili.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 15. 10. 2018 12:04

treborit píše:Castka je strzena z cilove karty vetsinou okamzite, vraceni penez zalezi na prodleve od uskutecneni platby, je-li platba zauctovana nebo ne. Pokud zaplatis Air a do par minut prevedes jinam, pak se platby vyporadaji v radu minut/vterin. Pokud je prodleva vetsi a Air to zauctuje trva to cca 3-5dni.

Díky.
GBIT jsem prováděl asi hodinu po zaplacení. Platba je nezúčtovaná a stále visí v AirBank.
jakoubek61
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 15. 10. 2018 12:11

Curva podle vseho nekdy uplne se zpetnou transakci neni hbita. Co se Hellobank tyce, tak mne take blokace visela nejakou dobu. Zmizela bud nahodou nebo v souvislosti s telefonatem ohledne nesediciho zustatku.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 15. 10. 2018 13:02

jakoubek61 píše:
treborit píše:Díky.
GBIT jsem prováděl asi hodinu po zaplacení. Platba je nezúčtovaná a stále visí v AirBank.

Zajimave, do hodiny jsem to nezkousel, vetsinou si uvedomim, ze mam nastavenou spatnou podkladovku drive nebo je GBIT cilem transakce a to to provedu hned po platbe , takze je videt, ze okamzitou zmenu udela Curve jen radove v minutach. Ty blokace 10 dni a vice bych videl spise na vrub bank ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod trinchin 15. 10. 2018 14:42

Chtěl jsem dneska vybrat z ATM Monety Curve kartou (černá debit) a dostal jsem varování, že mi banka může naúčtovat poplaktek až 195 Kč k mému výběu, protože vybírám zahraniční kartou. Podkladovku jsem měl MC KK Unicredit Agip, měnu nastavenou CZK. V obavě o naúčtování tohoto poplatku jsem to zrušil. Prosím zkušené jestli v případě, že bych výber provedl, by se opravdu naúčtoval tento poplatek? Pokud ano, v kterých bankomatech v ČR, (v PL) tento poplatek nehrozí. Děkuji
Curve code v profilu
trinchin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 15. 10. 2018 15:02

jo hrozi a nauctovali, jiz to tu probehlo nekolikrat
bezpecne jsou RB, ČS, Unicredit, ČSOB jen pozor na nabidku DCC
Airbank nevnucuje ani DCC
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod tlamik5 15. 10. 2018 18:17

Máte někdo zkušenosti z různých bank, jak je to s internetovými platbami a MO/TO ? Mám Equa a FIO a u Equa si nastavím jakýkoli limit chci u NET a jiný u MOTOT, ale třeba u FIO toto nelze a prý je to spojené a nemůžu mít třeba MOTO na 0kč a NET na 1000kč. Nicméně, kartou Equa jsem na netu normálně platil a bez potíží, ale autentizace Curvy nešla dokud jsem nepovolil MOTO (asi, už si to stopro nepamatuju), nicméně měl jsem litr na net i litr na MOTO a Curva fungovala. Ale když jsem dal včera MOTO zpátky na nulu, tak dneska jsem Curvou nezaplatil, přitom NET limit jsem nepřekročil, takže prostou dedukcí jsem došel k závěru, že musím mít nastavený/povolený MOTO :(
Je to normální ? Je to bezpečné ? Jsem paranoidní ?
Dik
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 15. 10. 2018 18:52

Csob drzi blokacie 7 dni, ale obvykle to dobry obchodnik zrusi sam. CSAS drzi blokacie dlhsie, ale zabudol som presnu dobu.

MO/TO by som sa nebal. Ak reklamujes transakciu zadanu bez PINu, tak by to mali uznat do plnej vysky, ak zablokujes kartu v nejakej rozumnej dobe :-)
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 10. 2018 19:47

-- 15. 10. 2018 19:48 --

trinchin píše:Chtěl jsem dneska vybrat z ATM Monety Curve kartou (černá debit) a dostal jsem varování, že mi banka může naúčtovat poplaktek až 195 Kč k mému výběu, protože vybírám zahraniční kartou. Podkladovku jsem měl MC KK Unicredit Agip, měnu nastavenou CZK. V obavě o naúčtování tohoto poplatku jsem to zrušil. Prosím zkušené jestli v případě, že bych výber provedl, by se opravdu naúčtoval tento poplatek? Pokud ano, v kterých bankomatech v ČR, (v PL) tento poplatek nehrozí. Děkuji

A nehrozí u Unicreditu, že to opravdu zaúčtujou jako výběr hotovosti z kreditky?
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka