Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod trinchin 9. 9. 2019 11:25

retron píše:jinak varuji, Unicredit začala od 14.8. zaúčtovávat výběr Curve z bankomatu napojenou kreditní kartou Unicredit, tzn. okamžitý úrok z toho plynoucí!

Ale toto je nepříjemné, řešil jsem tímto způsobem bezpoplatkovost MC Agip. Naštěstí jsem 3000 v srpnu vybral už 6.8. Jak teď ? Cash back v Penny/jinde... Jen jestli si Unicredit neúčtuje poplatek za cashback přes KK (přes CRV).
Curve code v profilu
trinchin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 9. 9. 2019 11:31

Přesně MC Agip 13.8. v IB ještě zaúčtováno jako "Nákup finančních aktiv", 14.8. již výběr z bankomatu. Ve výpise je pouze CRV*KB ATM London, zkusím tedy reklamovat, ale dost o tom pochybuji. Podle toho a U-setrete, Unicredit zas tak zkostnatělá není.
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 9. 9. 2019 11:56

trinchin píše:... Jak teď ? Cash back v Penny/jinde... Jen jestli si Unicredit neúčtuje poplatek za cashback přes KK (přes CRV).

Ono nejde z te platby v Penny pres Curve rozpoznat, ze je to cashback. V Albertu cashback pres Curve nefunguje, v Penny to nefunguje tam, kde maji stary typ pokladen. V COOP mi cashback vzdy odmitli poskytnout kvuli malemu nakupu. Jinde jsem netestoval.
Naposledy upravil e-osobne dne 9. 9. 2019 12:10, celkově upraveno 1
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 9. 9. 2019 12:09

A v Penny stačí koruna, nebo chtějí stále 300,- Kč?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 9. 9. 2019 12:12

V Penny staci 1 Kc jako v Albertu, max vyber je 3000 Kc (testoval jsem i vic, ale pokladna ji zahlasila, ze max 3000 Kc), jde to bezkontaktne, nad 500 Kc s PINem. Na novych pokladnach zadava cashback pokladni, na tech starych zakaznik a tam to pres Curve nefunguje.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod mfilip 10. 9. 2019 07:43

Navedl jsem si KK Mall do Curve. Udelal jsem vcera rano nakup v Kauflandu, vse ok, Castku za nakup vidim v Curve i v KK Mall v blokovanych transakcich. Udelal jsem dalsi nakup v tom samem Kauflandu odpoledne. Vsimnul jsem si notifikace Curve, jako vzdy, kdyz jsem na ni klinul, abych se podival do appky Curve, tak se sice otevrela appka Curve, ale zadna dalsi castka v transakcich se neobjevila a neni ani zadna castka blokovana na KK Mall ... dnes rano dalsi nakup v Kauflandu, castku vidim v Curve i na KK Mall. Jedine, ceho jsem si vsimnul u vcerejsi notifikace platby na Curve, ze tam byla castka 124,90Kc a slovo Decline. V historii notifikaci bohuzel neni tato notifikace najit nejde. Ostatni (ty ktere vidim na Curve i na KK Mall) notifikace v historii notifikaci jsou ...

Btw. Ta platba 19.6. pres kartu Curve s navedenou CEZ kartou se neobjevila ani ve vypisu za srpen, ani cervenec. V Curve ji vidim ve stavu Pending. Ted kartu CEZ rusim, tak uvidim, jestli se objevi v nejakem zaverecnem vypisu.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 9. 2019 08:23

Včera odpoledne měla Curve technické problémy v processingu plateb, viz http://status.imaginecurve.com
Tedy to Declined bylo ze strany Curve, ale neboj se, ono se to dodatečně doúčtuje, i dle toho kdy/jak často daný obchodník dělá uzávěrku. I mě se to jednou stalo v Globusu a bylo to znova zaúčtované cca za 10-14 dní.
Naposledy upravil minarjo dne 10. 9. 2019 08:24, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 10. 9. 2019 08:24

Je někde status.imaginecurve.com vidět v aplikaci?
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 10. 9. 2019 08:24

Decline znamena zamitnuto ne? Tak jsi mel nakup zdarma.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 10. 9. 2019 08:24

Decline znamena zamitnuto ne? Tak jsi mel nakup zdarma.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 9. 2019 08:26

@powery:
To je jen na webu. Už jsem to v mém příspěvku opravil, aby to byl klikací odkaz.
Naposledy upravil minarjo dne 10. 9. 2019 09:20, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 10. 9. 2019 08:31

Škoda. Mohlo by to být i v aplikaci.
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 9. 2019 09:11

e-osobne píše:Decline znamena zamitnuto ne? Tak jsi mel nakup zdarma.

U Curve to často také znamená chybu ve zpracování/processingu na podkladovou kartu, tak jako včerejší výpadek :). Pokud terminál obchodníka Curve platbu přijme jako ok, ale Curve ji ve svých systémech třeba kvůli výpadku jako včera nezpracuje (Declined), pak existuje účetní dluh vůči obchodníkovi. A ten je třeba nějak vyrovnat.
Neznám přesné mechanismy, ale mám zkušenost: mně když se to stalo v Globusu (terminál platbu přijal, Curve app Declined, žádná blokace na podkladové kartě), tak došlo automaticky k zopakování dané platby za cca 10-15 dní. Dostal jsem v Curve app i notifikaci ve stylu, že byla opožděně odečtena platba xxx Kč ze dne ddmm obchodníka yyy. Jaký je v tom mechanismus nevím přesně, ale tipuji, že buď SW terminálu obchodníka, nebo přímo jeho banka (zde tedy KB) zopakují žádost o platbu, pokud peníze z původní blokace do X dní nedorazí, tj. nedojde k zaúčtovaní té karetní transakce (to X i mechanismus samotný bude určeno nejspíš přímo karetní asociací MasterCard, to musí být nějak unifikované-nebo to možná záleží jen na bance obchodníka).
Naposledy upravil minarjo dne 10. 9. 2019 09:25, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod mfilip 10. 9. 2019 09:14

Diky panove za vysvetleni, o technickych problemech jsem netusil.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 10. 9. 2019 10:17

Ano, Curve měla opravdu včera výpadek cca od 14:45, aplikace to hlásila i ukončené výpadku kolem. Decline znamená zamítnuto, ale pokud to současně nezamítne i terminál obchodníka, platbu Curve dodatečně zaúčtuje a obvykle i na správnou podkladovou kartu, pouze ve výjimečných případech kontaktuje support na kterou kartu má danou platbu zaúčtovat.
Live status je vidět v aplikaci (iOS) pod Help & support > Live system status
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka