Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 2. 12. 2019 15:22

Já už dostlal 1000 Kč na Slevomat, to je lepší
https://www.slevomat.cz/akce/1583444-10 ... tocomplete
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 12. 2019 16:41

Opravdu to je lepší? Omezená platnost, možnost využít jen na Slevomatu...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 2. 12. 2019 17:52

Kdyby někdo chtěl založit přes mně, rád poskytnu referral ..
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pino 3. 12. 2019 10:35

vlazy píše:A kde to mají uvedené, že to stále trvá, zatím do 8.12.? A nebo termín do kdy tato akce trvá je tajný?

Rozesílali tu informaci (že do 8.12.), kterou jsem citoval, emailem. Každý existující účastník twista má v rámci účtu informaci "Líbí se vám placení s Twistem? To jsme moc rádi! Doporučte ho a za každý nově schválený Twisto účet dostanete vy i vaši kamarádi 500 Kč v kreditech."
pino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 12. 2019 17:00

pino:
Tak to asi nerozesílali všem protože mne nic nepřišlo o tom, že je to prodloužené do 8.12.. Poslední e-mail ohledně této akce mi přišel 27.11. s tímto textem:
na spravedlivou odměnu 500 Kč za každého Twisto nováčka máte už jen pár dnů. Takže nejpozději 30. 11. 2019 musí být zaregistrován přes unikátní promokód a následně schválen. Mimochodem, tu pětistovku od nás dostane i on.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mrhule 4. 12. 2019 17:09

Mohl by se mi prosím ozvat někdo, kdo používá snap přes složenku pro placení záloh dpfo a cssz? Co tam máte vyplněno? Zkoušel jsem, ale bylo to odmitnuto
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pino 4. 12. 2019 21:04

vlazy píše: Tak to asi nerozesílali všem


To je možné, že nerozesílali všem, nicméně každý má v účtu v odakzu "odměny" text "Líbí se vám placení s Twistem? To jsme moc rádi! Doporučte ho a za každý nově schválený Twisto účet dostanete vy i vaši kamarádi 500 Kč v kreditech." Není zde zmíněn ten datum 8.12., to ano.
pino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 12. 2019 12:21

Od včera řeším s Twistem pro mne velmi nepříjemnou situaci. Měl jsem u nich zadanou platbu kterou mi schválili a měla být odeslána včera 4.12.2019. Doposud ale odeslána není a není známo kdy nebo jestli vůbec bude. Když jsem si toho včera dopoledne všimnul tak jsem jim hned napsal ohledně toho zprávu. Odepsali mi, že došlo k nějaké technické chybě systému kterou řeší a že jakmile to jen bude možné, platby budou odeslány a slibovali, že to určitě bude ještě včera což se nestalo. Doposud mám tu platbu neodeslanou a komunikace s nimi je velmi pomala a jejích odpovědi málo konkrétní, neúplné a připadá mi to tak jako by něco přede mnou zatajovali. Problém je především v tom, že ta moje platba má den splatnosti 6.12.2019 což je zítra a chtělo by to aby byla odeslána ještě dnes co nejdříve tak aby se to na poslední chvíli stihlo. Prozatím to vypadá, že se to asi nestihne a mne kvůli tomu hrozí zrušení smlouvy a s tím spojené problémy. Problém je také v tom, že platby odesílají obvykle až na poslední chvíli před jejích splatnosti a pak když vznikne nějaký problém nezbývá příliš času na jeho řešení. Tu mojí platbu jsem do Twisto zadal včas a připsal jsem jim k tomu, že ji požaduji odeslat co nejdříve, ale to ignorovali.

Jsem z toho velmi zklamaný a naštvaný a zvažují podání stížnosti na Twisto, ale nevím kde a jak bych ji měl podat. Je to v kompetenci ČNB, finančního arbitra nebo ještě nějaké jiné instituce?
Problémy s Twistem jsem měl už i v minulosti, ale vždy se to nějak vyřešilo. Nyní to vypadá, že se to jen tak nevyřeší.

Kdo jste měl u Twisto zadané nějaké platby které měly odejít v těchto posledních dnech tak doporučuji si to zkontrolovat jestli opravdu odešly a pokud ne tak to s nimi začít řešit.

Připadá mi, že to celé Twisto je parta mladých lidí v pubertě kteří si zřídili podnikání založené na klamání lidí a ne příliš čestných zásadách.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod redhaven 5. 12. 2019 12:27

Nabizim doporuceni Twisto s bonusem 500 i vice. Dale rozsahle financni bonusove poradenstvi napric trhem. Moznost na bonusech ziskat az desitek tisic rocne online za minimalni namahu. Piste me do SZ.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 12. 2019 12:53

@vlazy:
Mám stejnou zkušenost s včerejším neprovedeným Snapem (odloženým, než to opraví). Tedy nejsi sám, včera jim předávání plateb z jejich systémů do bankovnictví Fio (jejich banky) zkrátka nefungovalo :). Mě ale zdržení nijak nevadí, snapy zadávám vždy s předstihem minimálně týden předtím, než to chci mít zaplaceno, a to zpravidla ve formě složenky (na ní datum splatnosti není, použijí tedy vždy aktuální-u faktury lze datum posunout, viz níže). Ono totiž i to ruční zpracování snapů trvá někdy půl dne a někdy i přes dva dny, proto ten týden dopředu volím, Snap není a z principu zpracování nemůže rychlostí nahradit klasický bankovní převod. Spíš k tomu přistupuji jako je službám typu Revolut, kde převod do ČR také trvá od okamžiku zadání požadavku až týden. Doporučuji ti k tomu přistupovat podobně a pokud něco musí odejít příjemci za méně jak týden, použij klasický bankovní převod a ne službu Twisto Snap.

Edit:
Ještě jedna rada: i pokud do Snapu nahraješ klasickou fakturu a systém Twisto si tedy nastaví datum jejího uhrazení na 2 pracovní dny před dnem splatnosti, i tak není důvod na zaplacení čekat do toho data. Jakmile v Twisto platbu schválí (což posílají i emailem), jde v jejím detailu klepnutím na tlačítko "Uhradit co nejdříve" posunout datum úhrady na aktuální den, a mít tedy dost času, aby se to i takto provedlo včas, pokud by Twisto mělo nějaké zdržení jako to včerejší.
Naposledy upravil minarjo dne 5. 12. 2019 13:46, celkově upraveno 2
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 12. 2019 13:00

vlazy: Někde jsem zahlédl (ale ještě nezkoušel, protože dávám 95 % přes složenky, kde není splatnost uvedena, takže je Twisto hradí hned), že u schválené platby lze změnit datum splatnosti (které Twisto obvykle nastaví na cca 2-3 dny před splatností uvedenou na faktuře). Jinak tedy nevím, kdo po prvním nesplacení faktury v termínu hned ruší smlouvu, a pokud to tak je, pak se nabízí to uhradit jiným způsobem. (Jasně, to neomlouvá Twisto. Ale holt u podobných pochybných společností musíš s tímto počítat, a asi Ti z Twista plynou nějaké výhody, protože jinak nedává jeho použití pro platbu faktur smysl.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 12. 2019 13:32

To co naznačuje @drkarel jsem dopsal do svého příspěvku nad jeho. Datem úhrady u faktur nahraných do Twisto Snap může být buď ten nastavený Twistem (2 pracovní dny před splatností z faktury), nebo ho lze tím tlačítkem po schválení Snapu kdykoliv posunout na aktuální datum. U složenek je uhrazeno vždy v datu schválení.
A navíc: dokud není Snap ze strany Twisto zaplacen (to Twisto vždy potvrzuje emailem, platby odesílají do Fio dávkově vždy v celou hodinu, to dne těch emailů), lze ho kdykoliv stornovat a uhradit danou platbu jinak, jak radí @drkarel.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 12. 2019 19:41

minarjo píše:@vlazy:
Mám stejnou zkušenost s včerejším neprovedeným Snapem (odloženým, než to opraví). Tedy nejsi sám, včera jim předávání plateb z jejich systémů do bankovnictví Fio (jejich banky) zkrátka nefungovalo :).
Děkují za informaci, že nejsem v tom sám. Chápu, že nic není až tak ideální aby se nemohlo pokazit a přestat fungovat. Mohli ale o tom dát na stránky nějakou informaci nebo rozeslat ohledně toho e-mail. Zasílat přihlouplé e-maily o každé blbosti kterou vymyslí a která asi uživatele Twista ani příliš nezajímá to umí velmi dobře, ale nějakou užitečnou informaci to nezašlou. Asi to chtěli tajit tak aby se o tom nikdo nedověděl, že mají problém a naivně si mysleli, že to nikdo nezjisti.
minarjo píše:Mě ale zdržení nijak nevadí, snapy zadávám vždy s předstihem minimálně týden předtím, než to chci mít zaplaceno,
Mne by to také až tolik nevadilo kdyby to nebylo těsně před splatnosti té mojí platby a nehrozily by mi problémy nezaplacením nebo pozdním zaplacením. K té platbě v souboru pdf jsem jim připsal, že to chci zaslat co nejdříve, nejlépe ihned, ale ukázalo se, že to jednoznačně ignorovali. Platba byla schválená v útery a tak to v to úterý mohli i odeslat, ale splatnost nastavili až na včera. Tentokrát jsem tu platbu zadával v neděli 1.12., protože jsem chtěl aby se dostala až do lednového vyúčtování. Kdybych ji zadal dříve tak by to asi nic nepomohlo, protože hňupi nastavují splatnost až těsně před splatností dané platby.
minarjo píše:pokud něco musí odejít příjemci za méně jak týden, použij klasický bankovní převod a ne službu Twisto Snap.
To chápu, ale mne šlo i o to, že u Twisto mám nasbírané nějaké peníze v kreditech a rád bych je využil (zužitkoval) při vyúčtování té platby.
minarjo píše:Ještě jedna rada: i pokud do Snapu nahraješ klasickou fakturu a systém Twisto si tedy nastaví datum jejího uhrazení na 2 pracovní dny před dnem splatnosti, i tak není důvod na zaplacení čekat do toho data. Jakmile v Twisto platbu schválí (což posílají i emailem), jde v jejím detailu klepnutím na tlačítko "Uhradit co nejdříve" posunout datum úhrady na aktuální den, a mít tedy dost času, aby se to i takto provedlo včas, pokud by Twisto mělo nějaké zdržení jako to včerejší.
Tak to ani nevím, že tam někde takové tlačítko je. Někdy příště když budu mít zase nějakou platbu tak se na to podívám a vyzkouším to jestli to tak jde a jestli to i funguje. Jinak mne informovali, že pokud chci platbu odeslat dříve tak jim mám zavolat. Já jsem místo zavolání jim to napsal k tomu požadavku na platbu, ale oni to ignorovali.

drkarel píše:dávám 95 % přes složenky,
Už si ani nepamatuji kdy mi naposledy přišla nějaká složenka na platbu. Většinou mi faktury a jiné platby chodí e-mailem a tam se složenku (poštovní poukázku) zaslat nedá. Vše co se dá platím převodem z účtu nebo kartou a to je naprostá většina plateb a tak poštovní poukázky ani nepotřebuji a nežádám si o ně.
drkarel píše:Jinak tedy nevím, kdo po prvním nesplacení faktury v termínu hned ruší smlouvu,
Vyjednal jsem si u pojišťovny levnější povinné ručení než po mne původně chtěli a to vyžadovalo uzavření nové smlouvy která má být uzavřená až ve chvíli zaplacení pojistného, jinak v případě nezaplacení se ruší. Splatnost u toho mám určenou na 6.12.2019 což je zítra.
drkarel píše:(Jasně, to neomlouvá Twisto. Ale holt u podobných pochybných společností musíš s tímto počítat,
Já s tím počítám, ale není to asi nějaká malá bezvýznamná firma když do toho lákají tolik lidí a mají na to i licenci ČNB. Navíc pracují s penězi a tak by k tomu mohli trochu lépe a zodpovědněji přistupovat.
drkarel píše:asi Ti z Twista plynou nějaké výhody, protože jinak nedává jeho použití pro platbu faktur smysl.)
Výhody z toho mám pouze občas v podobě nějakých malých kreditů za platby v obchodech a abych je mohl zužitkovat tak si občas zadám nějakou platbu a kredity si nechám odpočítat z vyúčtování.

minarjo píše:lze ho kdykoliv stornovat a uhradit danou platbu jinak,
A jak se u Twisto platbu stornuje? Prozatím jsem to nikdy nepotřeboval a tak jsem se tím ani nezajímal.

Vypadá to, že cela situace s tou mojí platbou byla dnes odpoledne asi konečně vyřešená. Zaslali mi potvrzeni z FIO banky ohledně zaúčtování této mojí platby na účtu Twista. Trochu podezřelé na tom mi připadá to, že na tom potvrzení z banky v souboru pdf se mi zobrazuje informace, že "Nejméně jeden podpis má problémy." a je tam uvedený datum splatnosti 4.12.2019, ale když se podívám do administrace Twisto tak tam mám uvedené, že "Platba odeslána 5.12.2019". Snad to ale i tak bude v pořádku. Celé mi to ale zabralo dost času a nervů hlavně kvůli pomalé a dost zmatené komunikaci s Twistem kdy hlavně ze začátku se asi snažili zamlčet, že mají problém s odesíláním plateb a nebo možná ani o tom problému nevěděli.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ROlda78 5. 12. 2019 20:21

vlazy píše:Už si ani nepamatuji kdy mi naposledy přišla nějaká složenka na platbu. Většinou mi faktury a jiné platby chodí e-mailem a tam se složenku (poštovní poukázku) zaslat nedá. Vše co se dá platím převodem z účtu nebo kartou a to je naprostá většina plateb a tak poštovní poukázky ani nepotřebuji a nežádám si o ně.
Tady nejde o to, že někomu chodí složenky.. My si je vyrábíme. ;-) Prostě tam kde bys použil převod na účet, lze použít SNAP (složenku). Splatnost zatím vždy max D+2. Taky jsem zadával 2 SNAP platby 3. 12. Jedna šla 4. a u druhé se zobrazovalo odložena na 5. a dnes uhrazena.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 12. 2019 22:17

Já třeba v úterý nahrával fakturu se splatností až někdy 18. a odsouhlasena i uhrazena byla dnes (to se mi stalo poprvé u takhle dlouhé splatnosti).
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků