Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 26. 2. 2020 21:44

Kde a kdy jste dostali nabídku na rok zdarma toho tarifu s Twisto kartou? Já to nikde nevidím ani na účtu ani v mailu.
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pan Jan 27. 2. 2020 11:56

Pan Jan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 2. 2020 12:34

Zajímavý článek, ale Twisto s tou likvidací plastových karet trochu zapomíná, že ne každý má u mobilu funkci NFC. A jen kvůli nahrazení plastové karty za občas nespolehlivý a především na nabitém mobilu závislý Google/Apple pay, to každý nechce (patřím mezi ně, jen kvůli NFC mobil zatím měnit nehodlám). Ono navíc s vybitým/rozbitým mobilem si člověk moc nekoupí, v tom má plast stále navrch :D
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 27. 2. 2020 14:09

minarjo píše:za občas nespolehlivý a především na nabitém mobilu závislý Google/Apple pay.....
Mne za rok Apple Pay nezklamalo ani jednou. Platba vzdy bez problemu probehla. A to mam s manzelkou desitky plateb mesicne.
Schwarzie
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 27. 2. 2020 15:09

Pohled minarja úplně chápu - prostě to není pro každého, ale třeba pro mě tahle argumentace není úplně trefná. Pokud se více vzdálím od domova, tak si s sebou stejně vezmu (a předpokládám většina lidí) tu peněženku, kde kdyžtak ta karta je, pokud bych si náhodou rozbil/vybil mobil. Osobně teda mám vždycky u sebe kombinaci hodinky a mobil a že bych měl naráz nefunkční obě zařízení už je hodně velká teorie. Stejně tak, že by nefungoval apple pay. To se mi ještě za rok nestalo, stejně jako Schwarziemu. Počet takových transakcí bez jediného problému bude u mě kolem tisíce.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 2. 2020 16:42

Pokud bych ten mobil měl a kartu v něm, pak bych pravděpodobně už s sebou nenosil tu kartu (zvláště kdybych měl tolik karet, co teď). Občas vyrážím z domova (nebo dočasného domova na dovolené) na nákup i bez mobilu a beru jen tu kartu (je menší a lehčí).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod redhaven 27. 2. 2020 17:26

Proč to dělat jednoduše kartou, když to jde složitě mobilem, že. Nerad věci komplikuji ještě více než jsou s používáním desítek účtů a karet. Na placení mobilem se nelze z více důvodů spolehnout, klekne baterie, spojení nebo jak se znám spadne mobil na zem a je po něm v zmatku u pokladny. Jsou tací co kupují jen svačiny a nákupy jim vozí zřejmě služebná nebo "bytná", ti si pak můžou hrát s mobilem u pokladny a za sebou frontu lidí, ostatní potřebují rychle zaplatit.
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bodyczech 27. 2. 2020 17:33

redhaven píše:...klekne baterie, spojení nebo...

To už jseš moc vyplašenej, spojení ti neklekne, od toho máš NFC... Neboj! :-D
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 27. 2. 2020 17:48

máte vyzkoušené co vše ne/projde přes Snap na složence? Tuším, že účet mé kreditky to asi nekousne. Co třeba platba za ubytování soukromé osobě na její soukromý účet? Musí to být oficiální shop, hotel a pod?
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jan.za 27. 2. 2020 17:50

A1rh- píše:máte vyzkoušené co vše ne/projde přes Snap na složence? Tuším, že účet mé kreditky to asi nekousne. Co třeba platba za ubytování soukromé osobě na její soukromý účet? Musí to být oficiální shop, hotel a pod?

Posuzuji to podle ICO...
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Schwarzie 27. 2. 2020 17:56

Pri platbe Apple Pay neni treba, aby byl mobil na signalu.
Schwarzie
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 27. 2. 2020 18:58

Je to pořád stejná debata dokola a ta odpověď je taky pořád stejná - nejrychlejší a nejpohodlnější je platit hodinkama. Jsou pořád dobře přístupné na ruce a tak odpadá jakékoliv hledání. I s mobilem je to ve většině případů rychlejší, ale už to není takové, až na případy, kdy už ho má člověk v ruce, což zejména u mladší generace není zase tak výjimečná situace. Celkem mě ale překvapuje, že i po takové době se pořád vyskytuje ten mýtus, že je potřeba pro placení mít signál. Za mě je obrovská výhoda taky to, že to šetří místo jak v kapsách, tak přímo v peněžence u lidí, kteří používají víc karet. Bez mobilu nikam nevyrazím, zato bez peněženky od spuštění apple pay dost často, protože se s ní prostě tahat nemusím. Na druhou stranu zase jako chápu, že rozhodnutí zrušit úplně klasickou kartu není úplně šťastné. Banky by si to dovolit nemohly, fintech asi jo.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 27. 2. 2020 19:07

A čím zaplatíš, když z nějakého důvodu hodinkami nepůjde a peněženku máš doma jak píšeš? To by mě ale vážně zajímalo, ten trapas pak.
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 27. 2. 2020 19:28

A jak zaplatíš, když peněženku zapomeneš, nebo když se ti v obchodě udělá špatně a pozvracíš jim pokladnu? Fakt nemá smysl si organizovat život podle nejhorších možných případů.

No tak by to byl trapas, no. To je toho.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 27. 2. 2020 19:39

Z jakého důvodu by to nešlo? Jakože by jim třeba nefungoval terminál? To mi rozhodně nepřijde jako situace, ve který bych se měl cítit trapně... Za to přece já nemůžu.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků