Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod treborit 2. 6. 2020 14:51

Driv to slo, prudilo to take s registraci, pokud se ale zadalo telef. cislo, ktere nema klient, slo pak zaplatit bez registrace ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 6. 2020 15:14

@treborit, tak jak to píšeš to skutečně fungovalo ještě cca 2 měsíce zpět (registrace pro příjemce splitu nepovinná), proto jsem to i já zmínil výše. Pokud už to nejde, jde o další restrikci Twista proti platbám kreditkami.

@vlazy, pokud by byznys odložených plateb v eshopech (což je stále jejich hlavní byznys, svoji kartu, službu Snap atd. doplnili později) byl nevýdělečný, tak by jim nepřibývali konkurenční firmy (Mall pay, Equa bank) a rovněž e-shopy, které online Twisto platbu podporují. Tedy potenciál výdělku to má, protože stejně jako u kreditek je dost těch, co úmyslně či omylem nezaplatí vše včas a tučným úrokem si to splacení prodlouží o měsíc či více. Ne nadarmo teď Twisto začalo umožňovat rozdělit na splátky i jednotlivé menší platby od 1500 Kč.
Jen chtějí zkrátka krouhnout vychytralé klienty (z tohoto fóra a podobné :) ), aby jim to placení větších částek kreditkami ziskovost nesnižovalo. Ze stejného důvodu Twisto na straně druhé (jako obchodníka) blokují už pro odměny kreditek některé banky jako třeba RB. Málokdo si nechá zisk unikat :). Ale lidí, co se na odložené platby takto přímo přes e-shop nebo nepřímo přes kreditku nechají nachytat a splatí s tučným úrokem, těch bude stále dost. A cílením reklam na mladší generaci Twisto chce, aby dost takových bylo i mezi mladými, bohužel.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 2. 6. 2020 17:53

Možná ani tak nejde o úrok, jako o interchange fee – zafinancovat měsíční bezúročné období sám svým vlastním produktem teď stojí daleko míň, než těch 0,3%, co se platí za přijetí kreditní karty. Takže Mall Pay chápu aspoň jako interní způsob, jak ušetřit v Mall.cz . Ten pokus Equa nechápu, maličká česká banka podle mě nemá šanci vytvořit dost velkou síť – ale zase, jsou to jejich peníze, a určitě ví něco, co já ne.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 6. 2020 18:04

minarjo píše:Jen chtějí zkrátka krouhnout vychytralé klienty (z tohoto fóra a podobné :) ), aby jim to placení větších částek kreditkami ziskovost nesnižovalo. Ze stejného důvodu Twisto na straně druhé (jako obchodníka) blokují už pro odměny kreditek některé banky jako třeba RB. Málokdo si nechá zisk unikat :).
Myslím, že ne každý kdo platil vyúčtování kreditkou to dělal z důvodů odměn i když takových asi bylo dost. Předpokládám, že byli i takoví kteří si tou platbou kreditkou pouze odložili splatnost o další měsíc (jednou prostřednictvím Twista a podruhé prostřednictvím kreditky).
minarjo píše:Ale lidí, co se na odložené platby takto přímo přes e-shop nebo nepřímo přes kreditku nechají nachytat a splatí s tučným úrokem, těch bude stále dost. A cílením reklam na mladší generaci Twisto chce, aby dost takových bylo i mezi mladými, bohužel.
Nevím to, ale nemyslím si, že by zrovna u Twista bylo takových dost. Spíše si myslím, že Twisto využívali lidí hlavně z vychytralosti aby na tom něco získali a co nejméně nebo nejraději nic Twistu za to nemuseli platit. Mnozí se tam registrovali asi především proto aby shrábli tu odměnu 300 Kč nebo v některých akcích i více a aby mohli vydělávat na tom, že do Twista budou lákat další lidí a kromě toho tam už nebyli příliš aktivní.
Bylo by zajímavé vidět nějaké statistiky jak hodně které služby jsou u Twista využívané, ale to nám asi nikdo nebude ochoten poskytnout.

Na Twistu se mi dost nelíbí to jejích hodně neslušné lhaní s čímž mám nemalé zkušenosti. Klienty považují asi pouze jako zdroj výdělku a jinak jim na nich nezáleží a proto s nimi jednají hůře než s dobytkem.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod aaischa 2. 6. 2020 18:22

Vzhledem k tomu že cca před dvěma týdnama propouštěli.. tak to finančně nebude asi uplně optimální.. čas ukáže..
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 2. 6. 2020 18:53

suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 2. 6. 2020 23:24

Jako tohle je vážně kvalitní spolek... Když si zkusíte na začátku měsíce "rozložit" platbu, tak oni vám regulérně napočítají celý ten (jinak bezúročný) měsíc. 60%+ RPSN.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equa bank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 6. 2020 13:06

Vždyť jsem psal, že na tom umožnění odložení platby/rozložení do splátek vydělávají slušně s RPSN v desítkách %, kdo umí ten umí a kdo nezná ten využívá :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 3. 6. 2020 13:19

minarjo píše:Vždyť jsem psal, že na tom umožnění odložení platby/rozložení do splátek vydělávají slušně s RPSN v desítkách %, kdo umí ten umí a kdo nezná ten využívá :).

Ale tak jasně, chápu že chtěj vydělávat, ale tohle je už fakt dost přes čáru teda, jako příkladmo když si jedno a tu samou platbu rozložím na tři splátky na začátku měsíce, tak zaplatím cca o 40% víc, než když to udělám na konci měsíce. Fakt férovka, jako. :roll:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equa bank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 3. 6. 2020 13:21

Tak asi útrum s protáčením plateb

https://www.mesec.cz/clanky/twisto-osek ... tiz-drahe/
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 3. 6. 2020 13:22

peter23p píše:Tak asi útrum s protáčením plateb

https://www.mesec.cz/clanky/twisto-osek ... tiz-drahe/

Ale o tom tady již dobré dva dny hovoříme, Mlho!
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 6. 2020 13:39

V článku je chyba ohledně Diners Club (ale to samozřejmě nesouvisí přímo s Twistem).
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 3. 6. 2020 19:25

Njn, všechno někdy končí. Ale zase to byly pěkné roky, ne? :-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dalich 3. 6. 2020 23:16

Lafayette16 píše:V článku je chyba ohledně Diners Club (ale to samozřejmě nesouvisí přímo s Twistem).

Článek už neexistuje. Blbec jsem jej právě omylem smazal místo jiného. Takže doufám, že jej vývojáři obnoví a pak opravím i tu chybu...
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ROlda78 4. 6. 2020 22:38

"Z debetních karet je kurzově nejlepší karta Banky CREDITAS."
Je lepší než mKarta Svět?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka