Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod maeth_u 30. 4. 2021 12:09

Dopisoval jsem si se supportem, že taky nevidím v aplikaci/webu při změně to zvýhodnění pro Standard zdarma, ale prý to mají u mě poznamenané v systému, tak doufám, že si nic nenaúčtují ... :-)
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 4. 2021 12:44

To je normální, já když taky měl tehdy Standard tarif nabídnutý dočasně zdarma, také to tak web neukazoval. Ten ukazuje tu standardní cenu, ne zvýhodnění. Tak buď v klidu, když to v emailu nabídli, platí to. Ale e-mail si raději nemazej :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod noi2 30. 4. 2021 21:28

No, kdyby to poslali emailem, ale objevilo se to jen v appce. Teď napodruhé jsem to odklepnul, tak jsem zvědav.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 2. 5. 2021 15:39

Kdyby náhodou poplatek naúčtovali, tak ho můžeš odmítnout/vynulovat a vyreklamovat.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod noi2 2. 5. 2021 21:22

No poslední dobou někdo hlásil zamezené nulování poplatku.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 2. 5. 2021 21:41

Psalo se zde jen, že se někomu objevila hláška: "Je nám líto, ale poplatek za tarif můžete snížit maximálně třikrát".
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod noi2 2. 5. 2021 22:06

No právě, já už kdysi poplatek nuloval.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod .357 12. 5. 2021 19:30

Ahoj. Máte někdo zkušenosti s vratkou na kartu?
Přeci jen u tohohle spolku člověk nikdy neví na čem je...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 12. 5. 2021 19:55

Zaúčtuje se to jako kredit. Takže přímo k navýšení zůstatku nedojde. Kredit lze pak využít pro úhradu dluhu.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 12. 5. 2021 20:06

Děkuji, za info. Už jsem přemýšlel o tom, že bych dočasně v PayPal změnil kartu...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 18. 5. 2021 13:49

Kittyhawk píše:Dobrá poznámka @minarjo!
Jinak já mám ještě starou CRV uloženou v aplikaci i v účtu Twisto. Ještě 1.4. jsem bez problému zaplatil vyúčtování touto zapamatovanou kartou. Dnes jsem zkusil jednu menší částku zaplatit stejnou zapamatovanou karotu a neprošlo to - Curve Fronted (Fee xxx).


Jak vám aktuálně funguje či nefunguje úhrada Twisto plateb pomocí nové či staré (české/anglické) Curve karty ?

Já dnes zkoušel zaplatit jednu malou Twisto platbu pomocí nově vydané neuložené Curve karty (Blue commercial s anglickým BINem) s podkladovou kreditní kartou HB a platba neprošla kvůli Fronted OFF. Když jsem zapnul Fronted ON, tak platba prošla, Curve se uložila do Twista, ale částka byla samozřejmě navýšena o poplatek 1.5%. Pak jsem Fronted zpět vypnul (Fronted OFF) a zkusil zaplatit další Twisto platbu s tou již nově uloženou Curve kartou a platba opět neprošla. Při změně podkladové HB kreditní karty na debetní kartu RB platba prošla, GBIT u této platby ale nejde na kreditní kartu provést z důvodu Fronted OFF.

Přiznává HB a MBANK bonus za přímé Twisto platby (platby nezabalené do Curve)?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod jenda_s 18. 5. 2021 14:51

já mám v twisto historicky uloženou commercial investor curve kartu (červenou) a platím s ní naprosto bez problémů...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 5. 2021 18:22

Miloši, pokud u nově použité/přidané karty do Twisto hází pro kreditky Curve fronted poplatek, bude mít brána Twisto bohužel pro takové platby MCC 6012. Tedy mimo jiné (kromě toho Curve poplatku) to pak je i bez odměn u většiny kreditek (HB, mBank, RB...), které mají tento MCC ve výluce (snad jediná ČS kreditka za takové MCC odměnu dává). Zapojení Curve s tím nemá co dělat, ta MCC kód nezmění.
Já mám ve Twisto uloženou starou Curve a funguje to, tam je MCC Twisto brány evidentně jiný (původní, z doby uložení karty), s odměnami, bez fronted. Ale už se děsím, až mi koncem letošního roku skončí platnost současné Curve, pak to bude asi i u mě v ... :(
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod noi2 18. 5. 2021 20:55

Hm, mně expiruje stará Curve teď v květnu. Jde mi o splacení Twista pomocí mBank eShop a s tím související bonusy - když se eShopkou splatí Twisto napřímo bez Curve, tak bonusy připlujou? Nebo bude nějaká jiná cesta?
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 5. 2021 05:28

Opakuji, že zda je použita kreditka přímo či přes Curve by mělo být u odměn kreditek založených na MCC výlukách irelevantní (nejen u Twisto), protože Curve MCC předává (jen u kreditek RB na tom záleží, tam mají ve výluce i Curve jako celek). Podstatný je MCC platební brány Twisto a zatím to tedy dle chování služby Curve fronted vypadá, že u nově použitých karet je bohužel 6012 (většina kreditek až na ČS bez odměn), jen u dříve v Twisto uložených (než to změnili) je nějaký jiný, tedy s odměnou. Ale detailně to odhalí až pokusy členů fóra :).
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků