Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 3. 12. 2021 14:42

prrvni to preved a dostan se pod 10k,
pak kartou
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda_s 13. 12. 2021 15:39

dneska jsem zaplatil část převodem, abych mohl zbytek kartou. Okamžitá platba už někdy ráno, ale vyúčtování stále na stejnou částku.

Máte někdo zkušenost, kdy se platba převodem na splátku vyúčtování zaúčtuje? Díky.
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod milanBrno 13. 12. 2021 16:01

zitra (D+1)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 12. 2021 20:02

Ne nutně, já tento měsíc snížil vyúčtování převodem ráno a už po obědě se to projevilo. Záleží jak jsou rychlí no.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod peliculiar 14. 12. 2021 00:20

Ahoj, zaujala mě možnost placení pravidelných výdajů Twistem (Snap). Rád bych to tak také začal praktikovat. Nyní bych měl zaplatit 20K stavební spoření. Na Twistu mám dostupných cca 15K, tak bych to rozdělil do dvou měsíců. Podobně mě začátkem roku 2022 čeká platba penzijka a životka, ale jen jedno z nich jde zaplatit kartou ... Tyto tři věci platím jednou ročně a o žádné korespondující faktuře nevím.

Každý měsíc platím náklady do společenství vlastníků jednotek, ale netuším jak to do Twista dostat. Nemám žádné faktury na tyto platby předem (prostě je daný výměr a ten platí až dokud se nezmění).

Poradil by mi někdo prosím, jak to zaonačit abych mohl zaplatit Twistem?

fremantle píše:Twisto sice moc praktické není a není ho ani důvod do tohoto schématu zatahovat (peníze z Mall Pay lze vyčerpat i výběrem z bankomatu ČSOB), ale pořád ho používám na placení pravidelných výdajů, které přímo kartou platit nelze přes Snap - různá penzijka, stavebka, vyůčtování telefonů, energie, vodné, fond oprav, atd. - vedlejším efektem pak ještě je, že při tomhle řetězení (Twisto > Mall Pay > kreditka) tak výdaje, které by jinak odešly z běžného účtu hned jsou reálně zaplaceny až třeba o 3 měsíce...
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenka_2 14. 12. 2021 00:53

To je jednoduché. Vyrobíš si poštovní poukázku A, ke stažení je třeba na
https://www.skrblik.cz/vzory-zdarma/pos ... oukazka-a/
Vyplněnou ji pošleš na plati@twisto.cz
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jenda_s 14. 12. 2021 07:50

minarjo píše:Ne nutně, já tento měsíc snížil vyúčtování převodem ráno a už po obědě se to projevilo. Záleží jak jsou rychlí no.


hm, tak u mě jsou ultra zpomalení, ani dnes (tedy D+1) se částka vyúčtování nesnížila... Píšu na support...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 14. 12. 2021 13:46

obvykle je to do dvou hodin, ovšem v pracovní době, dělají to evidentně ručně, jednou mě to dokonce po částečné splátce přehodilo do splátkového období, což jsem musel urgovat a bylo mi doporučeno ať do poznámky k platbě uvádím "splátka úvěru"
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 12. 2021 15:12

@peliculiar:
Stáhni si do počítače třeba jednoduchou aplikaci Složenky. Vyrobíš si tam pak složenku snadno, a přes snímek obrazovky si z ní uděláš obrázek (nebo appka umí i uložení do PDF). Adresu příjemce (třeba stavební spořitelny) najdeš na webu dotyčné instituce, pohoda.
Nicméně tebou uvedené vysoké částky jako třeba stavebko 20 tisíc naráz (či na 2x) smysl nedávají, když kartou lze u Twisto splatit maximálně 10000 měsíčně. To tě limituje víc než úvěrový rámec Twista. Já přes Twisto stavebko také platím, ale klasicky 1700 Kč měsíčně.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 14. 12. 2021 15:29

Přesně tak, taky si dělám složenky sám. Nepotřebuju aplikaci, stáhnul jsem si šablonu do Excelu a pak tisknu do PDF.

Nalejt tam 20k nadvakrát (2x10k) je ok, ale už ti nezbude prostor na nic jinýho. První složenku na 10k zaplatíš kartou tenhle měsíc, druhá ti půjde do vyúčtování a zaplatíš ji příští měsíc.

Případně si to s někým splitnout, ať ti to vyjde do 10k za měsíc, pokud máš tarif Standard nebo Premium (což, pokud máš nově založený účet, můžeš mít na 3 měsíce zdarma).
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 15. 12. 2021 03:16

Lenka_2 píše:To je jednoduché. Vyrobíš si poštovní poukázku A, ke stažení je třeba na
https://www.skrblik.cz/vzory-zdarma/pos ... oukazka-a/
Vyplněnou ji pošleš na plati@twisto.cz


Tvl co je tohle za retro :tleskani To asi neni zamerem Twista, vyrabet si umele slozenky ze ne? :-))

Ad to řetězení : lidi to se vam vyplati kvuli uveru par korun na 3? Mesice si v tech transakcich delat takovy ordnung?
Přílohy
ADC70343-D710-4776-BAE5-616E5CA70870.jpeg
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenka_2 15. 12. 2021 08:57

Složenku vyrobíš jen jednou a pak ten samý mail s tou složenkou posíláš každý měsíc znovu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 15. 12. 2021 09:10

Kilo měsíčně za minutu práce je podle mě dobrej deal...
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 15. 12. 2021 11:42

Lenka_2 píše:Složenku vyrobíš jen jednou a pak ten samý mail s tou složenkou posíláš každý měsíc znovu.


Jako vazne? Furt tu samou slozenku? :-) Tak to je dobre na hlavu. Tam nekdo ty slozenky skenuje nebo prepisuje nebo jak?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 12. 2021 12:23

Služba Twisto Snap umí složenku/fakturu hradit vždy jen jednorázově, v okamžiku kdy jí pošleš (u faktur zohlední i datum splatnosti) a je zpracována, neumí "trvalý příkaz". Proto se pro pravidelné platby, třeba SVJ, penzijko, stavebko, elektřina... jim prostě posílají stále stejné složenky, dokud částka a další údaje jsou stále platné (lze buď emailem, kde jim tu přílohu do systému nahraje automat, nebo přímým nahráním přes web či appku Twisto, formát obrázkový či PDF). Oni to přes nějaký software OCR rozpoznávání zpracují, manuálně zkontrolují, zda bylo rozpoznávání hlavně u čísel správné, dále zda daná firma/obec/SVJ/jiná právnická osoba ze složenky existuje (má platné IČO-nelze zasílat neexistujícím firmám či dokonce fyzickým osobám) a pak to typicky za jeden, výjimečně dva pracovní dny označí za zpracované a později i vypustí k zaplacení. U faktur nastavují zaplacení dva dny před splatností, lze ale pak posunout na úhradu hned, u složenek splatnost není, tam to je v den zpracování nebo další den. To proto, že mezi zpracováním (kdy je v appce či na webu vidět, jaké údaje ze složenky/faktury přečetli) a zaplacením úmyslně nechávají pár hodin času (typicky 2-4 hodiny, při pozdějším odpoledním zpracování i přes noc). Klient si díky tomu může údaje zkontrolovat a při nalezení chyby platbu stornovat ještě předtím, než to odešlou, nebo u faktur naopak uspíšit platbu hned na nejbližší den bez ohledu na splatnost. O zpracování i odeslání platby chodí email, tedy to hned víš. Vše odesílají z jejich Fio účtu, ve zprávě pro příjemce je jméno+příjmení klienta a reklama na službu Twisto Snap (web.adresa).
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků