Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlkoslav 15. 12. 2021 17:47

minarjo píše:...A ta hláška "kupte teď, zaplatíte do 14 dní" se týká plně neověřených účtů, tedy když využíváš Twisto pay na eshopu prvně a nejsi (nebo ani nechceš být) proto u Twista ještě plně schválený (s komplet profilem a přiděleným Twisto rámcem, jsi zatím pro ně "částečně anonymní", vědí zatím jen základní údaje od eshopu), pak je to napevno nejdéle za 14 dní. Takto když už Twisto účet s rámcem máš, půjde to do vyúčtování za listopad, které se ti u Twista ukáže 1.12. během dne (+pošlou email) a bude k bezúročné úhradě do půlky prosince, tedy v reálu i víc jak 14 dní od nákupu (klidně i přes měsíc, u nákupů z první půlky listopadu).

Minarjo, pro Tvou informaci - dvě listopadové platby Twisto Pay (24. a 27.11) mi nepřešly do vyúčtování a zřejmě budou ke splacení až v lednu za prosinec. Takže to vypadá, že Twisto Pay fakt zatíží účet až po čtrnácti dnech od zaplacení e-shopu.
vlkoslav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 12. 2021 02:14

Přes Twisto pay přímo na některém podporovaném eshopu jsem už dlouho nic nekupoval (Twisto využívám hlavně na Snap), takže už si dobu zaúčtování tohoto typu plateb nepamatuji.
Obecně to ale bude vždy záležet na zaúčtování: tak jako u plateb Twisto kartou (ty také mohou jít do vyúčtování až v měsíci, kdy jsou zaúčtované), nebo u plateb Twisto Snap (složenky, faktury), u těch je to až po schválení platby. Takže ano, tyto termíny zaúčtování jsou různé - ostatně podobně jako třeba u běžné kreditky (taky jdou do vyúčtování za dané měsíční období jen již zaúčtované platby, nezaúčtované karetní blokace nikoliv).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrholecR 14. 1. 2022 17:09

Za jak dlouho se vám přičetla odměna (kredity) z prosincové akce? V úterý 11. ledna jsem zaplatil vyúčtování a pořád nic...
DrholecR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareka 14. 1. 2022 17:34

Cca třetí den od zaplacení byla odměna (kredity) připsány.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 17. 1. 2022 20:11

může mi někdo poradit kde najdu vyplnitelný formulář na složenku, abych mohl udělat snap?
všude jsem našel akorát "předtisk" do formuláře nebo program, který nefunguje na macu
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 17. 1. 2022 23:59

Lenka_2 píše:To je jednoduché. Vyrobíš si poštovní poukázku A, ke stažení je třeba na
https://www.skrblik.cz/vzory-zdarma/pos ... oukazka-a/
Vyplněnou ji pošleš na plati@twisto.cz

Tohle?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 18. 1. 2022 12:10

Díky, na to jsem také natrefil, ale přijde mi to jako špatný formát, ale snad to Twisto vezme.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 1. 2022 12:24

Vzalo to, funguje to.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 18. 1. 2022 12:48

doporučuji uvádět u cíl. subjektu IČO ;-)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 1. 2022 15:04

Já IČO píšu vždy do jména toho souboru se složenkou (ať už jde o PDF či obrázek, zejména u méně známých společností, jako třeba SVJ našeho bytového domu), než jim to tam vložím, nikdy se tak na něj neptali. Ale občas odesílatele v popisu v appce Twisto poplete, opakovaně tam místo ČSOB stavební spořitelny vidím ČSOB pojišťovnu :) (ale neřeším to, je to jen popis pro klienta Twista, na platbu nemá vliv).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 18. 1. 2022 15:14

Twisto uznává jako Snap i obyčejnou e-mailovou zprávu, ve které uvedete číslo účtu, variabilní symbol, částku, splatnost, název a adresu příjemce s IČO. Platím takto penzijní připojištění (Allianz) a životní pojištění (Metlife). Není potřeba vytvářet složenky :-)
Milos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 1. 2022 17:05

To musejí mít z tebe radost :), takovou musejí zadávat komplet ručně (s větším rizikem chyby atd). Na PDF či obrázky mají OCR rozpoznávání (první vlna zpracování, se to vždy pozná, protože to aktualizuje datum vložení snapu na aktuální), které jen někdo od nich r druhé vlně zpracování zkontroluje (pak dojde e-mail a za pár hodin se platba realizuje, pokud nejde o fakturu s pozdější splatností).
Naposledy upravil minarjo dne 18. 1. 2022 17:20, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 18. 1. 2022 17:19

Když jim přepošleš fakturu od dodavatele, který nepoužívá QR kód, tak takovou fakturu určitě zpracovávají také ručně. Nedokážu si představit tak sofistikovaný OCR systém, který by správně rozpoznal všechny platební údaje z jakékoliv různorodé faktury.
Milos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 1. 2022 17:21

Miloši tak napůl. Minimálně číslo účtu dokáže rozpoznat snad každý OCR. A většina účetních systémů má rozložení údajů na faktuře velmi podobné, ale ano, faktura je ručně určitě z větší části než složenka (také trvá déle - složenku umějí zpracovat i za nízké jednotky hodin od zadání, u faktury třeba o půl dne déle). Složenka je určitě nejrychlejší a s nejmenším rizikem chyby z přepisu, protože vzhledem k pevným pozicím polí je zde OCR nejpřesnější (při vyplnění rukou asi tolik ne, ale jinak jo).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 18. 1. 2022 18:28

Lafayette16: díky funguje, snap obratem potvrzen a uhrazen do pár hodin

to o tom zaslání údajů mailem, píše přímo aplikace Twisto
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků