Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 8. 2022 06:03

Další špatná zpráva pro uživatele Twisto: už ani kreditka České spořitelny mi teď za období 11.7.-10.8. nedala odměnu 1% za splacení Twisto (vyúčtování ani jednotlivých položek) :(. Více viz dnes ve vlákně Česká spořitelna.

EDIT: mám nicméně informace, že někomu ČS odměnu normálně dala, takže uvidíme v dalších měsících, zda testovali nějaký filtr, který bude nasazen, či šlo jen o chybu. Každopádně spolehlivost odměny je tímto snížená.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod P1x3lo 11. 8. 2022 19:01

Jinak info jak tu někdo psal. U Twista si jde zjistit svůj osobní VS a na ten během měsíce například posílat určitou část a oni ji asi manuálně (trvá to delší dobu) přičtou k účtu a splatí se tím určitá část limitu a můžete čerpat dál. :-D

Bylo mi řečeno že bych to neměl používat, ale již druhý měsíc jsem zkusil v půlce měsíce poslat část peněž a v pohodě to funguje. Používá to taky někdo?
P1x3lo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 11. 8. 2022 21:04

Stačí si vzít nějakou nezaplacenou položku z přehledu "Nedávné platby", tu rozkliknout, vybrat "Zaplatit", načíst QR kód nebo zvolit "Bankovním převodem", upravit si částku dle potřeby a odeslat, ne?
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod P1x3lo 11. 8. 2022 21:06

S tím jsem si nebyl právě jistý a chtěl jsem od Twista zjistit zda existuje něco jako "osobní" VS.. A existuje, jen nám ho nechtějí dát rovnou. :-D

Tvým způsobem by šlo asi taky objednávku za 100Kč zaplatit například 10 000Kč a do účtu by se to propsalo.
P1x3lo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 12. 8. 2022 04:41

Nejsem si jistý, jestli má Twisto (na rozdíl od mallpay) něco jako osobní VS. U každé platby je jiný. Uvedeným postupem platím část nebo celou částku zvolené platby, ale nikdy jsem nezkoušel přeplatit. Pokud je 1 platba málo, tak jich zaplatím víc.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod P1x3lo 12. 8. 2022 07:29

Ano mají osobní VS, ale nechtějí ho sdělovat z těchto důvodů. Nemají systém jak to udělat automaticky a dělají to vše manuálně. Já zkoušel i přeplatit a funguje to taky (asi taky manuálně).

Právě že platit jednotlivé položky je z mé strany fakt obtěžující. Nechápu že nebyli schopni za tu dobu co tu jsou udělat hromadné placení více položek najednou. Tím že u nich není možné vyhádat ani vyšší limity (všechny potřebné informace jsem doložil a jsem u nich už x let) tak občas během měsíce limit nestačí a než abych klikal a platil jednotlivé položky, tak pošlu např. 10k na jejich účet pod určitým VS a oni mi tím "zaplatí" část mého limitu
P1x3lo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 12. 8. 2022 10:45

Já od nich "nedávno" dostal nabídku na vyšší limit a jeho zařízení bylo svou složitostí na úrovni kliknutí na odkaz (možná šlo skutečně o kliknutí, už přesně nevím). Nic jsem nedokládal, jen jsem vyjádřil zájem.

Myslím, že to bylo tady:
Přílohy
Twisto_limit.png
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod P1x3lo 12. 8. 2022 11:42

Já se vyšší limit snažím získat již asi 2 rok a bez úspěchu..I přes toto tlačítko co tam nejakou dobu je.. Bohužel už u nich ani nevidím tolik výhod a pravděpdobně budu hledat nějakou aleternativu.
P1x3lo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 12. 8. 2022 12:57

Já tam vidím jen 2 výhody:
1) odložení platby o měsíc
2) převod platebního příkazu na platbu kartou - to jsem teď začal hojně využívat
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod baron84 12. 8. 2022 16:32

P1x3lo píše:Já se vyšší limit snažím získat již asi 2 rok a bez úspěchu..I přes toto tlačítko co tam nejakou dobu je.. Bohužel už u nich ani nevidím tolik výhod a pravděpdobně budu hledat nějakou aleternativu.


A jaký limit máš?
baron84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lenny__ 12. 8. 2022 19:43

P1x3lo píše:Já se vyšší limit snažím získat již asi 2 rok a bez úspěchu..I přes toto tlačítko co tam nejakou dobu je.. Bohužel už u nich ani nevidím tolik výhod a pravděpdobně budu hledat nějakou aleternativu.


Stejně, nad 25k ani omylem. Přešel jsem na mallpay, kde jsem dostal bez keců 50, naprosto bez problému.

Obecně mi přijde, že Twisto má o hodně horší podmínky než mallpay (poplatek, nemožnost platit kartou fakturu nad 10k, výběry z bankomatu, žádné - ani špatné bonusy, prostě nic.)

Nemá smysl to dál používat
Lenny__
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod regin 12. 8. 2022 20:09

Já mám u Twista vyšší limit než u mallpay. Tedy přesněji měl jsem stejný, ale Twisto mi ho pak zvedlo, zatímco mallpay to prý neumí (a ještě mi tvrdí, že mám takový limit, jaký jsem si sám vybral). I když je mallpay lepší, Twisto je zase lepší než kdejaká kreditka. Sice jsem moc nepátral, ale zatím jsem neviděl kreditku, které by byla úplně bez poplatků. Navíc nabízejí různé bonusy, které jsou mi v naprosté většině na... Např. slevy na tankování, když nemám auto, slevy v zahraničí, když necestuji, slevy v obchodech, které jsou i se slevou dražší než konkurence, obchody, které nemám v dosahu nebo nabízející zboží, které nekupuji, atd.
Twisto teď hlavně využívám na převádění trvalých měsíčních plateb na platby kartou, což se hodí na plnění různých podmínek jako minimální počet plateb nebo minimální utracená částka. Jen chybí skutečná karta, ale to právě nahradí mallpay.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod esquire 12. 8. 2022 22:54

regin: Jaky je duvod prevadeni mesicnich plateb na Twisto, kdyz za ty platby stejne nedostanes zadnou odmenu? Zbytecna prace a nic za to...
esquire
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod regin 13. 8. 2022 04:35

Však to píšu. Z platby, která by šla za normálních okolností příkazem z účtu, udělám platbu kartou. Např. zálohu za elektřinu bych zaplatil trvalým příkazem z účtu. Takhle nahraju fakturu / složenku do Twista, které ji uhradí. Já si tím 1) odložím platbu a mám nějaké drobné na úrocích a 2) na konci měsíce to zaplatím kartou. Tím se mi u banky, u které na tom z nějakého důvodu záleží, započítá tato platba do celkové částky / počtu plateb kartou.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod P1x3lo 13. 8. 2022 08:45

regin píše:Já mám u Twista vyšší limit než u mallpay. Tedy přesněji měl jsem stejný, ale Twisto mi ho pak zvedlo, zatímco mallpay to prý neumí (a ještě mi tvrdí, že mám takový limit, jaký jsem si sám vybral). I když je mallpay lepší, Twisto je zase lepší než kdejaká kreditka. Sice jsem moc nepátral, ale zatím jsem neviděl kreditku, které by byla úplně bez poplatků. Navíc nabízejí různé bonusy, které jsou mi v naprosté většině na... Např. slevy na tankování, když nemám auto, slevy v zahraničí, když necestuji, slevy v obchodech, které jsou i se slevou dražší než konkurence, obchody, které nemám v dosahu nebo nabízející zboží, které nekupuji, atd.
Twisto teď hlavně využívám na převádění trvalých měsíčních plateb na platby kartou, což se hodí na plnění různých podmínek jako minimální počet plateb nebo minimální utracená částka. Jen chybí skutečná karta, ale to právě nahradí mallpay.


Twisto ale přeci není bez poplatku ne? Pokud teda nepoužíváš pouze to TwistoPay co je velmi ale velmi omezené. :hm
U Twista je taky "výhoda" že tím že to není tak úplně kreditka tak nejsi v záznamech o úvěrech (info od Twista)
P1x3lo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků