Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 8. 2020 10:18

Lol Phirae:
Mailem mi nic takového nepřišlo a jejích mobilní aplikaci nepoužívám. Do Twista se přihlašují pouze z jejích stránek. Asi to bude nabídka pouze pro určité jimi vybrané klienty.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod baron84 8. 8. 2020 15:08

S tou kartou mě s*rou. Hlavně ty kecy jak je to pro všechny výhodné. Plus ještě to omezení nejlepšího kurzu. Zrušil jsem si premium účet a přemýšlím, že Twisto zrušim úplně
baron84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jan.za 18. 8. 2020 14:25

Zkoušel jste někdo snížit úvěrový rámec? V současné době mi zbytečné držet cokoliv víc než 10tis...
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 18. 8. 2020 14:28

není to v registrech, tak na to asi nebyl nikdy tlak
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.za 18. 8. 2020 14:55

Že by byli členem SOLUS a nic tam nezapisovali?
https://www.solus.cz/clenem-sdruzeni-so ... -payments/
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 18. 8. 2020 16:14

Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod noi2 28. 8. 2020 01:17

Nevím, jestli to tu už proběhlo, ale Twisto počítá limit 10k na splacení kartou jinak než vyplynulo z jejich informací.
Už teď mi nepovolí zaplatit položky nad částku (10k-předchozí splátka), přičemž předchozí splátka by se neměla brát v úvahu.
Tedy to nepočítají (zaplacené položky kartou+pozdější vyúčtování kartou)<10k
Ale (splátka předchozího vyúčtovaní kartou+zaplacené položky kartou)<10k

Což se liší od jejich vysvětlení:
Hranici jsme určili 10 000 Kč. Jde o kumulativní částku. To znamená, že pokud zákazník ještě před měsíčním vyúčtováním zaplatil některé položky na svém Twisto účtu uloženou kartou, tato částka se mu do maximální částky 10 000 Kč také přičte. Příklad – pokud ještě před měsíčním vyúčtováním zaplatí položky celkem za 2000 Kč, bude moci uloženou kartou zaplatit měsíční vyúčtování maximálně ve výši 8 000 Kč. Pokud by měl měsíční vyúčtování vyšší, musí zaplatit bankovním převodem.

Nebo mají obě podmínky, což by byl dosti nepříjemný podraz a mohlo by to skončit situací, kdy z plateb v daném měsíci nezaplatím kartou nic, protože jsem měl minulou splátku 10k (tedy nemohu splácet položky) a součet aktuálních plateb vyšší než 10k (tedy nezaplatím ani vyúčtování).
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 28. 8. 2020 04:56

Nevím, mi z jejich informací vyplynulo, že to budou počítat, tak jak popisuješ, že to dělají.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 8. 2020 11:42

také nechápu, co není jasné,
prostě 10k za měsíc a hotovo
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 28. 8. 2020 14:14

Podle toho textu se jedná o součet jednotlivých položek a následného vyúčtování. Tedy se sečte vše co jsem utratil twistem za měsíc a z toho mohu zaplatit kartou maximálně 10k ať před vyúčtováním nebo až ve vyúčtování:
Příklad – pokud ještě před měsíčním vyúčtováním zaplatí položky celkem za 2000 Kč, bude moci uloženou kartou zaplatit měsíční vyúčtování maximálně ve výši 8 000 Kč.

Tedy třeba měsíční útratu 20k bych neměl šanci splatit kartou (dříve to tu Lenka_2 řešila - zaplatila část předem a z citovaného textu jí také vyplynulo, že zbytek nepůjde zaplatit ve vyúčtování). Ale ono to asi půjde, protože vyúčtování bude až v dalším měsíci. Tedy to počítají jinak, než psali v příkladu.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jenda_s 28. 8. 2020 14:34

já to chápu tak, že v daném měsíci můžu kartou zaplatit max. 10T. A je jedno, jestli v tom měsíci zaplatím kartou vyúčtování za předchozí měsíc a nebo položky z daného měsíce.

Tedy jak to chápu já: Když mám 5000Kč vyúčtování za červenec, které jsem v srpnu zaplatil kartou, tak pak v srpnu můžu kartou zaplatit položky ze srpna max. dalších 5000Kč.
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod noi2 28. 8. 2020 19:32

jenda_s píše:Tedy jak to chápu já: Když mám 5000Kč vyúčtování za červenec, které jsem v srpnu zaplatil kartou, tak pak v srpnu můžu kartou zaplatit položky ze srpna max. dalších 5000Kč.
To by ten jejich příklad ale měl znít nějak takto:
Příklad – pokud uloženou kartou zaplatí vyúčtování ve výši 8 000 Kč, bude moci ve stejném měsíci zaplatit položky maximálně ve výši 2000 Kč.
Ale on je napsaný obráceně - tedy podmínky oproti příkladu změnili.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 8. 2020 19:48

Takové "problémy" já řešit nemusím, protože na Twisto vyúčtování nikdy nečekám a vždy hradím jednotlivé Twisto položky (v podstatě jen Twisto snap, jejich kartu nemám) kreditkou v tom měsíci, kdy nastaly (tedy vyúčtování pak jejich systém ani negeneruje, bylo by nula, jen mi vždy prvního jejich systém emailem poděkuje za úhradu "vyúčtování", tedy té nuly :). Takže žádné tahání do dalšího měsíce pro můj případ nenastane a je to jasné, 10k měsíčně přes Twisto maximálně utratím a tolik i kreditkou splatím (potvrzeno, tento měsíc ten součet Snapů vyšel krásně, nějak 9960 Kč :) ).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 8. 2020 04:35

Co je na tom krásnýho? Když je maximum 10k, pak je krásná jediná částka, a to 10000,-. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 8. 2020 07:26

Tak pokud ti složenky (i vlastnoručně připravené pro nějakou instituci) a faktury vyšly právě na tu částku 10k, proč ne :). Ale byl bych opatrný, zda tu celkovou úhradu kartou Twisto bere včetně té hranice nebo bez ní, maximum tedy raději 9999 nebo pro fajnšmekry 9999,99 Kč :D
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků