Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Smurfik 5. 10. 2017 12:12

Pokud někdo používá Twisto, tak by mu měla přijít nabídka na Twisto kartu.
Požádal jsem si o ni, ale moc informací o tom zatím není.
https://www.twisto.cz/kampane/karta/
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 10. 2017 12:30

Zaujal mě ten 2 % cashback na zahraniční transakce, ale tušil jsem, že v tom bude zase nějaká bota... Po nalezení obchodních podmínek pro tu kartu je to bohužel jasné: https://static.twisto.cz/base/docs/twis ... 330c9c.zip
twisto_karta.pdf píše:U devizových obchodů bude použit k přepočtu aktuální směnný kurz společnosti MasterCard upravené o koeficient zveřejněný na na internetových stránkách Twisto. Směnný kurz „prodej“ používáme pro debetní transakce, směnný kurz „nákup“ používáme pro kreditní transakce. Twisto je oprávněno jednostranně a bez předchozího oznámení měnit svůj měnový koeficient podle vývoje na trhu, a to i vícekrát během jednoho dne. Aktuální kurzovní lístek MasterCard pro daný čas, stejně tak historické kurzovní lístky jsou vždy vyvěšen na http://www.twisto.cz.

Prej koeficient... jen další hovada, co chtějí ojebávat na kurzech... takovou kartu si můžou nechat.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Smurfik 5. 10. 2017 12:36

Taky mi bylo jasné, že no nebude čistý kurz MC. Asi jsem ale slepý a nikde ten koeficient nevidím.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 10. 2017 12:39

Nejspíš ho zatím nepublikují... Chybí i ceník ke kartě (v souboru s novými OP je i nový ceník s platností od prosince, podle něhož budou existovat 3 typy účtů (Online, Standard a Premium - liší se v měsičním poplatku 0/49/99 Kč) - předpokládám, že získat kartu bude možné jen u variant s měsíčním poplatkem (a navíc operace - třeba výběry z bankomatu), takže nejspíš to stejně nebude nic použitelného...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Smurfik 5. 10. 2017 12:42

Máš pravdu, ta karta bude jen k účtu za 49 Kč/měs. a 2% zpět jen u účtu za 99 Kč/měs. Takže asi o ničem..
https://www.twisto.cz/typy-uctu/
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomason87 5. 10. 2017 13:38

Twisto rád využívám na transakce, které se nedají zaplatit kartou. Ale koukám, že tuto možnost chtějí zpoplatnit, takže to jde do kelu...
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomason87 5. 10. 2017 13:55

To jsem nezkoušel, ale jestli tam je číslo účtu a datum splatnosti, tak asi jo
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 5. 10. 2017 14:38

Takže z revoluční platební metody bude nakonec docela běžná kreditka, jen s úrokovou sazbou někde nad 100%.

To se tak nějak dalo čekat.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomason87 6. 10. 2017 08:12

Pro člověka co má kreditku to opravdu nic moc nepřináší, tedy až na to, že se dá platba odložit v podstatě o další měsíc. jinak je to fajn na předpotopní firmy jako O2, jejichž faktura se nedá zaplatit kartou. Ale teď už ten Snap budou chtít zpoplatnit, takže to asi padá
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 10. 2017 09:09

"odložit v podstatě o další měsíc" s úrokem 5 % p.m.? :hm To ani jako vtip není dobrý... To ještě i na kreditce snad od kterékoliv banky to nebude přes 2 % p.m.

To ještě nehledě na to, že nikde nevidím uvedený ani reprezentativní příklad s výpočtem RPSN. To je už IMHO problém (a nejen z hlediska, že by se někomu protočily panenky).

A ani tu výhodu v platbě za fakturu moc nevidím - rozdíl v tom, jestli si to platbu pošlu sám, nebo nechám poslat někoho dalšího - a než poskytovat údaje, které mít nemusí třetím stranám, to si už radši fakt zaplatím sám (pokud jde o teoretické využití "bezúročného období", tak existují i kreditky, u nichž spadá do něj i hotovostní čerpání, resp. převody na účet)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomason87 6. 10. 2017 10:03

asi si nerozumíme, myslím "odložení" v rámci jejich bezúročného období. nakoupím přes Twisto, na konci měsíce přijde vyúčtování všech plateb, pak je 15 dní na zaplacení, takže až 45 dní BO. včas pak kreditkou zaplatím vyúčtování a získám výhody
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 10. 2017 10:11

Výhody u Twisto, nebo výhody z platby kreditní kartou vyúčtování, které dostanu od Twisto?

Vždyť to jim pak ale můžeš jako "fakturu" poslat cokoliv, ne? Že to nějaký případný poplateček dostatečně vykompenzuje...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomason87 6. 10. 2017 11:42

Výhody z platby KK. Určitě, celý postup by ještě určitě nějak šel vyladit, třeba jim poslat vyúčtování KK, ale zatím jsem to moc netestoval...
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 10. 2017 12:03

Myslíš něco ve smyslu, že zaplatíš kreditkou třeba na poště, z čehož dostaneš nějaké to procento, výpis z KK pošleš do Twisto Snap na zaplacení a ty jim to zaplatíš kreditkou (třeba nějakou jinou, která třeba zrovna z plateb na poště nevrací, ale vrací z internetových plateb)? :mrgreen:

Docela překombinované, ale proč ne... :hm
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod eR99 6. 10. 2017 15:28

Je platba přes Curve v ČR zahraniční platbou v CZK?
Naposledy upravil eR99 dne 6. 10. 2017 22:07, celkově upraveno 1
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků